Paw dostaje wydrukowaną w 3D protezę nogi od jednego z użytkowników Reddita

Paw dostaje wydrukowaną w 3D protezę nogi od jednego z  użytkowników Reddita

Paw z Wyoming stracił stopę w wyniku odmrożenia, a właściciele poszukiwali pomocy na Reddicie. Jeden z użytkowników portalu, zdecydował się zaprojektować i wydrukować w 3D protezę dla majestatycznego ptaka, dając mu tym samym większe szanse na prowadzenie normalnego życia.

Po przetrwaniu w 2018 roku mroźnej zimy w Wyoming, paw domowy pewnej rodziny stracił nogę z powodu ostrego odmrożenia. Chociaż kikut szybko się zagoił, nie było jasne, czy skrzydlata piękność będzie w stanie prowadzić życie na odpowiednim poziomie.

Obawiając się, że żywiołowy ptak będzie walczył po utracie kończyny, właściciele poszli szukać pomocnej dłoni na Reddit.

Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników Reddita, paw otrzymał nowe życie. Korzystając z modelu protezy, który wcześniej był używany do pomocy bocianowi, mężczyzna przeprojektował i wydrukował w 3D nogę dla pawia. Rodzina z Wyoming i Redditor wymienili się wymiarami za pośrednictwem poczty elektronicznej, a wkrótce potem wydrukowana w 3D proteza dotarła do nich pocztą.

„To niesamowite, że ludzie poświęcili swój czas i pieniądze, aby pomóc nam i pawiowi, którego najprawdopodobniej nigdy nie spotkają” – powiedział Daily Mail właściciel pawia

Paw z Wyoming przystosowuje się do życia z wydrukowaną w 3D protezą nogi

Na początku paw miał trudności z przystosowaniem się do wydrukowanej w 3D protezy kończyny. Rodzina stworzyła więc wybieg, w którym ptak mógł się przyzwyczaić do protezy. Dodali również filcową wyściółkę i wsporniki dla zwiększenia komfortu.

Wydrukowana w 3D proteza jest obecnie przymocowana do kończyny za pomocą opasek zaciskowych, ale można dodać paski na rzepy, aby ułatwić zdejmowanie i regulację urządzenia.

Ptak był monitorowany przez kilka dni po zamocowaniu urządzenia wspomagającego, a właściciele szybko zdali sobie sprawę, że muszą wprowadzić poprawki. Właściciele musieli również powstrzymać skrzydło pawia przed ciągnięciem po podłodze, co robił, aby pomóc w utrzymaniu równowagi.

Podczas gdy paw przyzwyczajał się do wydrukowanej w 3D protezy nogi, można go było zobaczyć szczęśliwie skaczącego na swojej nowej nodze.

Para, do której należy ptak, ma popularny kanał na YouTube o nazwie Our Wyoming Life, gdzie pokazuje codzienne zdarzenia z życia rancza. Podzielili się na nim także historią o tym, jak ich paw otrzymał i dostosował się do nowej protezy.

Źródło: https://all3dp.com