Fotograf robi piękne zdjęcia za pomocą obiektywu wydrukowanego w 3D

Fotograf robi piękne zdjęcia za pomocą obiektywu wydrukowanego w 3D

Francuski fotograf wykorzystał drukarkę 3D do stworzenia własnego obiektywu do aparatu fotograficznego i co dość zaskakujące, jakość jego zdjęć jest fantastyczna.

Drukarki 3D mają niezliczoną ilość możliwych zastosowań, ale Mathieu Stern znalazł jeszcze jedno. Wykorzystał on technologię druku 3D do wydrukowania obiektywu aparatu fotograficznego.

Stern prowadzi kanał na YouTube, który skupia się na recenzowaniu nietypowych i tanich obiektywów do aparatów fotograficznych, które udało mu się znaleźć. Stąd wziął się pomysł, aby wydrukować swój własny obiektyw.

Wybrał szkło z obiektywu z 1890 roku, a następnie wymyślił projekt obiektywu Monocle. Aby stworzyć swój obiektyw w modelu 3D, zwrócił się do francuskich firm zajmujących się drukiem 3D. Stern nie otrzymał jednak zbyt wielu odpowiedzi, ale na szczęście firma zajmująca się drukiem 3D Fabulous dostrzegła potencjał w tym pomyśle.

Zobacz proces tworzenia Sterna na jego filmie na YouTube poniżej:

Wydrukowany w 3D obiektyw Sterna naprawdę robi wspaniałe zdjęcia

Stern opisał proces z Fabulous na swojej stronie internetowej. Wyjaśnił: „Spotkałem Arnault Coulet, CEO (Fabulous) Jego zespół i on zaprojektował prototyp 3D i wydrukował obiektyw. Na szczęście dla nas, dostrzegł on cały szalony potencjał i zabawę, jaką mogliśmy stworzyć dzięki temu projektowi.”

Stern otrzymał ostateczny wydruk od Fabulous i jego szklany obiektyw zatrzasnął się dokładnie na swoim miejscu, może nawet dostosować bokeh za pomocą drukowanych w 3D dodatków. Aby sprawdzić obiektyw, jak to Stern ma w zwyczaju, zabrał swój aparat na wycieczkę do Le Mont St Michel. Rezultaty są oszałamiające.

Ostateczna analiza Sterna na temat obiektywu brzmiała: „Koniec końców, obiektyw naprawdę mi się podoba. Nawet jeśli nie jest idealny, to jest to pierwszy krok w projektowaniu własnych obiektywów. Nie musisz kupować ultra drogich obiektywów, aby robić świetne zdjęcia. Plastikowa soczewka za 4 dolary da świetne rezultaty. To, co naprawdę się liczy, to twoja wizja, pomysły i kreatywność”.

Stern użył obiektywu od tego czasu do sfotografowania modelki Ludivine Bernard, sprawdź wyniki sesji poniżej lub odwiedź jego Instagram, aby zobaczyć więcej.

Żródło: https://all3dp.com