Fighterzy UFC używają wydrukowanych w 3D ochraniaczy na usta, stworzonych przez Guardlab

Fighterzy UFC używają wydrukowanych w 3D ochraniaczy na usta, stworzonych przez Guardlab

Guardlab jest oficjalnym producentem ochraniaczy na zęby dla największej federacji MMA UFC. Firma wykorzystuje skanowanie 3D i druk 3D, aby oferować tańsze, bezpieczniejsze ochraniacze sportowe.

Ochraniacze mogą nie być najbardziej efektownym elementem wyposażenia sportowego, ale na pewno są jednym z najważniejszych.

Założona w 2014 roku firma Guardlab produkuje oficjalne ochraniacze na zęby Ultimate Fighting Championship (UFC). Firma tworzy „nerwowo-mięśniowe” osłony, aby utrzymać szczęki mocno; idealne, jeśli jesteś wielokrotnie uderzany w twarz.

Kluczową przewagą GuardLab nad rywalami jest to, że firma stosuje niestandardowy proces skanowania i drukowania 3D.

Proces zaczyna się od optymalizacji zgryzu, więc cała szczęka – w tym górne i dolne zęby – jest wyrównany w najlepszy sposób dla ust. Następnie wykonywany jest skan 3D, który stanowi podstawę do stworzenia unikalnej formy stworzonej za pomocą drukarki 3D MakerBot.

Po zakończeniu skanowania i stworzeniu przez GuardLab cyfrowego modelu, klienci mogą z łatwością zamawiać ochraniacze tak często, jak tego potrzebują.

Guardlab ,,kopie tyłki” w kwestii cen

Aidan Butler, dyrektor generalny firmy Guardlab, oprowadził niedawno magazyn GQ po swoich zakładach. „Nie płacimy ludziom za noszenie naszych produktów i nie próbujemy przebijać ofert innych firm”.

Rzeczywiście, poza UFC, firma dostarcza również ochraniacze na zęby do New England Patriots, The White Sox, The Blue Jays, Georgetown University, Australian Football League, całej Akademii Renzo Gracie, i więcej.

Zwykli ludzie – tacy, którzy nie biją się ze sobą na miazgę w stalowej klatce – mogą również zdobyć własny ochraniacz na zęby. Guardlab posiada na swojej stronie internetowej narzędzie „Znajdź skaner 3D„, które skontaktuje Cię z lokalnym dentystą, który wykona skanowanie.

W rzeczywistości jest to integralna część historii sukcesu Guardlab. Zamiast inwestować w skanowanie 3D, aby uruchomić swoją firmę, nawiązali oni współpracę z setkami dentystów, którzy już korzystają z tej technologii. A to z kolei doprowadziło do spadku cen dla użytkowników końcowych.

Wcześniej, niestandardowe ochraniacze medyczne mogły kosztować ponad 1200 dolarów za sztukę. Ponadto trzeba je było wymieniać, jeśli straciło się ząb lub zmienił się zgryz. Dziś Guardlab może zaoferować to samo za około 250 dolarów.

Źródło: https://all3dp.com