Ogrzej się podczas gdy drukowana w 3D dmuchawa do śniegu wykonuje swoją pracę

Ogrzej się podczas gdy drukowana w 3D dmuchawa do śniegu wykonuje swoją pracę

Spyker Workshop prezentuje swoją nową i ulepszoną, w pełni wydrukowaną w 3D dmuchawę śnieżną, która została zaprojektowana tak, aby można ją było podłączyć do zdalnie sterowanego ratraka.

Ci z Was, którzy mieszkają w bardziej podatnych na zmiany pór roku rejonach świata, znają męczące i niewygodne zadania, które wiążą się z radzeniem sobie z burzą śnieżną. Podczas gdy wszyscy wolelibyśmy siedzieć w domu przy kominku popijając gorące kakao, są oblodzone szyby samochodów, które trzeba skrobać i oczywiście podjazdy, które trzeba odśnieżyć.

W 2015 r. jednoosobowy zespół projektowy Spyker Workshop postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektował własną, wydrukowaną w 3D dmuchawę do śniegu. Twórca stwierdził, że jego dmuchawa do śniegu jest niewystarczająca pod wieloma względami, co skłoniło go do przeprojektowania całego narzędzia.

Jego pierwsza wersja została wydrukowana na desktopowej drukarce 3D XYZprinting da Vinci 1.0 w ciągu zaledwie 40 godzin, ale wkrótce odkrył pewne obszary, w których można wprowadzić ulepszenia do następnego modelu.

Drukowana w 3D dmuchawa do śniegu: udoskonalanie projektu

Jedną z głównych korzyści płynących z wykorzystania druku 3D w projektach użytkowych takich jak ten jest to, że wygodnie jest wrócić do deski kreślarskiej i wprowadzić poprawki do swojego projektu. W przypadku wydrukowanej w 3D dmuchawy do śniegu, był on w stanie poprawić pewne aspekty w oparciu o swoją pierwszą wersję maszyny. Jego najnowsza iteracja zawiera grubsze i bardziej wydajne łopatki, jak również sprzęgło poślizgowe, które zwiększa trwałość zapobiegając uszkodzeniom przez kamienie i kawałki lodu.

Tegoroczny model został również stworzony tak, aby można go było przymocować do przedniej części ratraka, dzięki czemu użytkownik może kontrolować całe zadanie z zacisza własnego domu. Jak podaje Hackaday, cała konstrukcja została wydrukowana w 3D, poza śrubami i nakrętkami. Duże części zostały wydrukowane w rozdzielczości 0,4 mm, podczas gdy bardziej szczegółowe części, takie jak koła zębate i wały, zostały wydrukowane w rozdzielczości 0,2 mm. Jeśli nadal potrzebujesz dowodu na niesamowitość tej maszyny, sprawdź poniższy filmik przedstawiający wydrukowaną w 3D dmuchawę do śniegu w akcji.

Drukowana w 3D dmuchawa do śniegu: Czy możesz ją zbudować sam?

Chociaż pliki STL dla komponentów dmuchawy śnieżnej nie są dostępne za darmo, projekt jako całość jest całkiem przystępny cenowo. Zestaw Śnieżnej Dmuchawy jest dostępny na stronie Warsztatu Spykera za 260$, podczas gdy dodatkowa elektronika i elementy montażowe mogą kosztować od 100 do 200$. Można również zakupić wstępnie zmontowaną wersję wydrukowanej w 3D dmuchawy śnieżnej w zestawie „Ready to Run” za 200$ (oprócz zakupu głównego zestawu). Pliki STL pochodzą jako część zestawu głównego, a także mogą być zakupione oddzielnie za 60 dolarów.

Podczas gdy wydrukowana w 3D dmuchawa śnieżna jest ambitnym i stosunkowo kosztownym projektem, trudno jest wycenić możliwość sterowania własną, zdalnie sterowaną dmuchawą w zaciszu własnego, ciepłego domu. Podsumowując, projekt ten dowodzi rosnącej wartości, jaką technologia druku 3D zapewnia zadaniom użytkowym. Nie tylko dostępność do tej wschodzącej technologii ułatwia nam życie, ale również pozwala nam na ulepszanie, poprawianie i majstrowanie przy istniejących już tworach za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

Żródło: https://all3dp.com