Kolorowe wydruki 3D z drukarki Creality Ender 3 - sprawdź jak to zrobić

Kolorowe wydruki 3D z drukarki Creality Ender 3 - sprawdź jak to zrobić

Jeśli jesteś użytkownikiem drukarki Creality Ender 3, bardzo możliwe, iż wprowadziłeś już do niej kilka ulepszeń. W tym artykule, znajdziesz dodatkowy pomysł na to, jak przekształcić ją w drukarkę 3D, do druku wielokolorowego. 

Podczas przeglądania serwisu internetowego Reddit, zespół All3DP znalazł genialny koloryzator druku Creality Ender 3 od Sakati, sprytne urządzenie, które wykorzystuje markery permanentne Sharpie (lub inne) do kolorowania wydruków podczas drukowania.

Jego działanie nie jest zbyt skomplikowane. Na górze Endera 3 (bardzo przystępnej cenowo drukarki) znajduje się stojak na markery. Na głowicy drukującej znajduje się specjalne przedłużenie przytrzymujące markery, które będzie pobierać je ze stojaka i odkładać na miejsce. W międzyczasie, drukowanie 3D będzie odbywać się tak, jak można się tego spodziewać, czyli filament będzie wytłaczany z dyszy, warstwa po warstwie. W przypadku tej modyfikacji mamy do czynienia z drukowaniem i pisaniem na przemian, aby zapewnić kolorowy wydruk.

 

Wszystko to działa dzięki wtyczce Cura. Stojący za projektem Sakati84, zamieścił pełny przewodnik dotyczący instalacji ,,koloryzatora druku 3D”, w tym również pliki STL do wydruku potrzebnych elementów. 

Penrackedit
Stojak na markery w całej okazałości (Źródło: Sakati84 via Github)

Ta modyfikacja drukarki Ender 3 jest ciekawym rozwiązaniem, pamiętaj jednak, że korzystając z tego ulepszenia, drukowanie będzie trwało znacznie dłużej. Plusem jest to, że całe kolorowanie będzie zrobione za Ciebie, więc jeśli potrzebujesz wielokolorowych wydruków 3D, a nie masz zbyt dużych umiejętności do malowania lub nie masz czasu na to, aby zając się tym samemu, koloryzator druku 3D będzie rozwiązaniem Twoich problemów. 

Cały projekt jest open source, więc jeśli chcesz, możesz spróbować dostosować go do swoich potrzeb. Sprawdź także inne projekty, zawarte w poniższych listach:

Jeśli nie masz jeszcze drukarki 3D, a chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D właśnie od Creality Ender 3, model ten znajdziesz w ofercie firmy SEB-COMP.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Licencja: Tekst „ This Creality Ender 3 Print Colorizer Is Genius ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: All3DP