Kleje Magigoo do użytku przemysłowego od Thought3D

Kleje Magigoo do użytku przemysłowego od Thought3D

W 2018 roku, Thought3D, maltański startup chemiczny i materiałowy, wprowadził na rynek nowe specjalne mieszanki swojego kleju do druku 3D Magigoo. Każdy produkt został specjalnie zaprojektowany do obsługi zaawansowanych materiałów, takich jak polipropylen, poliwęglan i nylon.

Magigoo to uniwersalny klej do drukowania 3D, który zwiększa adhezję drukowanych elementów, jak również ułatwia zdejmowanie wydruków z podgrzewanej platformy roboczej drukarki 3D FDM

Oryginalna formuła Magigoo współpracuje z powszechnie drukowanymi w 3D tworzywami sztucznymi, takimi jak PLA, ABS, HIPS, PETG, TPU. Klej jest sprzedawany w ponad 25 krajach jako alternatywa dla klejów w sztyfcie, arkuszy i sprayów.

Chociaż został wydany pod koniec 2015 roku dla powierzchni szklanych i aluminiowych, społeczność zajmująca się drukowaniem 3D zainspirowała Thought3D do rozpoczęcia ewolucji formuły, aby działała bardziej spójnie z innymi powierzchniami roboczymi, takimi jak arkusze Kapton lub PEI.

Firma stopniowo wprowadzała nowe i ulepszone formuły, które zapewniają jeszcze lepsze wyniki w przypadku materiałów klasy inżynierskiej. Niektóre zmiany w produkcie dotyczyły użycia naturalnych składników i wyeliminowanie z ich składu biocydów i rozpuszczalników. 

Magigoo
 
 

Nowa formuła Magigoo do użytku przemysłowego

Firma Thought3D ulepszyła również formułę, aby rozwiązać typowe problemy z przyklejaniem i wypaczaniem w wielkoformatowych drukarkach 3D, podczas drukowania z filamentów inżynierskich, takich jak polipropylen, poliwęglan i nylon.

„Branża produkcyjna chce drukować 3D z materiałów, do których jest już przyzwyczajona. Z praktycznego punktu widzenia różnorodność materiałów jest potrzebna, ponieważ każdy ma swoje korzystne właściwości, takie jak wymagana twardość, wytrzymałość na zużycie, solidność, elastyczność, trwałość temperaturowa i odporność chemiczna” – powiedział dr Keith M Azzopardi, kierownik naukowiec stojący za Magigoo.

Dr Azzopardi i jego zespół zdecydowali, że „rozwiązanie obejmujące jeden produkt dla wszystkich” jest nieadekwatne do unikalnych właściwości i wyzwań, jakie stwarza każdy filament do druku 3D. Dlatego postanowili stworzyć wiele mieszanek dostosowanych do konkretnych materiałów, zapewniając klientom niestandardowe rozwiązania, które odpowiadają ich potrzebom.

Thought3D wprowadził kleje do polipropylenu, poliwęglanu i polipropylenu z włóknem szklanym. Każdy nowy produkt jest nazwany zgodnie z odpowiednim materiałem do drukowania 3D: Magigoo PP, Magigoo PP-GF, Magigoo PC i Magigoo PA.