Zwmeshworks – wersja oprogramowania ZWSim do generowania siatek

Zwmeshworks – wersja oprogramowania ZWSim do generowania siatek

ZWSim, to oprogramowanie do analizy wytrzymałościowej projektów. Dzięki niemu użytkownik ma możliwość przeprowadzenia analizy zarówno pod kątem technicznym jak i mechanicznym. ZWMeshWorks jest to jedna z wersji ZWSim, której głównym zadaniem jest generowanie siatek z modeli - do formatu .bdf.

ZWMeshWorks posiada zaawansowane techniki tworzenia siatek, zwane „hybrid advancing front”. Technika ta, umożliwia wygenerowanie wysokiej jakości siatek i jest to bardzo wydajna i łatwa metoda. Dzięki temu, że siatki są tworzone równolegle, program jest stabilny oraz bardziej wydajny. Oprogramowanie to umożliwia również stworzenie siatki dla skomplikowanej geometrii, przez co może być wykorzystywane między innymi do symulacji przepływów, symulacji elektromagnetycznej czy symulacji konstrukcji.

Dzięki wbudowanym w oprogramowanie zaawansowanym technikom, ma on możliwość tworzenia siatek, które odwzorowują w krótkim czasie cechy geometryczne elementu. ZWMeshWorks może obsługiwać wiele typów siatek (np. sześcienne hybrydowe), które mogą być przez program generowane automatycznie.

Platforma ZWMeshWorks jest rozszerzalna i kompatybilna, dzięki temu użytkownik może dostosować interfejs do swoich potrzeb, może zmieniać dane modeli. Dzięki temu praca staje się jeszcze szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza

Najważniejsze cechy oprogramowania ZWMeshWorks:

Wiele metod wyświetlania wyników

Wyniki symulacji, którą przeprowadził użytkownik oprogramowania, mogą być przedstawione na wiele sposobów takich jak wykresy, animacje, tabele itp. Wyniki można również badać w poszczególnych punktach stworzonej siatki, a oprogramowanie ma możliwość generowania gotowych raportów.

Możliwość modelowania

Dzięki temu, iż użytkownik samodzielnie opracowuje jądro, może być modelowane zarówno parametrycznie jak i hybrydowo (modelowanie bryłowo-powierzchniowe) dzięki czemu projektowanie modeli staje się wygodniejsze i szybsze.

Obliczenia wysokiej jakości

ZWMeshWorks obsługuje w tym samym czasie zarówno obliczenia wielordzeniowego procesora jak i pojedynczej karty graficznej – dzięki temu oprogramowanie jest dużo bardziej wydaje.

Źródło: 3D MASTER