Innowacyjna maska na twarz z druku 3D ułatwia oddychanie osobom cierpiącym na bezdech senny

Innowacyjna maska na twarz z druku 3D ułatwia oddychanie osobom cierpiącym na bezdech senny

Jeśli kiedykolwiek dzieliłeś przestrzeń sypialną z kimś, kto ma bezdech senny, wiesz, jak uciążliwe może być chrapanie. Firma Metamason z Kalifornii tworzy maski na twarz, aby pomóc pacjentom z bezdechem sennym lepiej oddychać. Dzięki temu wszyscy mogą się wyspać.

Czy wiesz, że bezdech senny dotyka około 22 milionów Amerykanów? Najczęstszym rodzajem jest „obturacyjny bezdech senny” lub OSA. Dochodzi do niego, gdy drogi oddechowe zostają zablokowane z powodu zapadnięcia się tkanki miękkiej w gardle podczas snu.

Aby poprawić oddychanie w nocy, lekarze często zalecają stosowanie aparatu CPAP (continuous positive airway pressure). Zapewnia to stały przepływ oddechu, który zapobiega zapadaniu się lub blokowaniu dróg oddechowych.

To brzmi świetnie, ale te maski często nie są dobrze dopasowane i są niewygodne. Wystarczy zapytać 50% Amerykanów, którzy rezygnują z terapii CPAP z powodu źle dopasowanych masek, które są zbyt niewygodne do noszenia.

Nowa maska drukowana w 3D jest jednak obietnicą lepszego rozwiązania, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Stworzona przez firmę Metamason z Los Angeles, „Miia” jest drukowaną w 3D, precyzyjnie dopasowaną maską oddechową dla osób cierpiących na bezdech senny.

W jaki sposób druk 3D pozwala stworzyć lepszą maskę?

Każdy interfejs nosowy maski jest wykonany przy użyciu skanu 3D twarzy pacjenta, aby stworzyć lepsze dopasowanie dla każdej osoby. Według strony internetowej Metamason:

„Nasze oprogramowanie tworzy unikalne uszczelnienie powietrza nosowego pacjenta, co pozwala naszej masce naturalnie dopasować się do twarzy. Precyzyjne dopasowanie jest również lepsze dla ruchu w nocy, utrzymując bezpieczne uszczelnienie.”

Ponieważ każda maska jest modelowana 3D dla każdego pacjenta, pasuje idealnie. Skutkuje to mniejszą ilością regulacji, znacznie większym komfortem i ogólnie lepszym systemem CPAP.

Firmie Metamason, ostatecznie chodzi o poprawę jakości życia osób cierpiących na bezdech senny.

Gdzie jest dostępna ta drukowana w 3D maska na twarz?

Osoby zainteresowane, nie muszą podróżować do głównej siedziby Metamasona w Los Angeles, w Kalifornii. Możesz otrzymać spersonalizowaną maskę Maiia wydrukowaną w 3D od swojego lekarza, który może po prostu użyć tabletu i aplikacji Metamasona do zeskanowania 3D Twojej twarzy w mniej niż 2 minuty.

Wystarczy przesłać skan wraz z wnioskiem, a oni wydrukują 3D formę Twojej twarzy, a następnie gotową maskę na twarz wykonaną z silikonu klasy medycznej.

Po sprawdzeniu kompletności, odeślą maskę oddechową do Twojego lekarza, który pomoże Ci ją dopasować za pierwszym razem.

Żródło: https://all3dp.com