Druk 3D adaptera z aparatu na teleskop dla Nikona, Sony, Canona

Druk 3D adaptera z aparatu na teleskop dla Nikona, Sony, Canona

Jeśli posiadasz teleskop lub planujesz jego zakup, to zapewne chcesz podzielić się swoim hobby w postaci kilku niesamowitych zdjęć. Potrzebujesz tylko czegoś, co pozwoli Ci podłączyć aparat do teleskopu. Istnieją aparaty wyprodukowane specjalnie do tego celu, ale większość z nich jest dość droga. Szczególnie jeśli posiadasz już lustrzankę.

Dlaczego więc nie wydrukować w 3D adaptera z aparatu do teleskopu?

Jest kilka dobrych rozwiązań do wyboru. Więc znalezienie pasującego adaptera nie będzie tak trudne, jak rozgryzienie odpowiednich ustawień aparatu.

Jeśli nie masz dostępu do drukarki 3D, nadal powinieneś czytać dalej. Wszystkie znajdujące się tutaj elementy można profesjonalnie wydrukować w serwisie druku 3D.

Adaptery do aparatów fotograficznych i teleskopów dla lustrzanek Canon

Tak długo jak adapter jest przsystosowany do mocowania Canon EF, powinien działać ze wszystkimi ostatnimi modelami DSLR od Canona.

  • Druk 3D adaptera z mocowania EF na 1,25-calowy teleskop zajmie mniej niż godzinę.
  • Jeśli potrzebujesz mniejszego okularu, to wydrukowany w 3D adapter z Canon SLR na 0,965″ Focuser może być dla Ciebie odpowiedni.
  • Jeśli posiadasz teleskop Meade, ten adapter z lustrzanki Canon do teleskopu 1,25″ powinien być dla Ciebie odpowiedni.

Adaptery do aparatów fotograficznych i teleskopów do lustrzanek cyfrowych firmy Nikon

Oczywiście jest też coś dla użytkowników Nikona.

  • Wydrukowany w 3D adapter Nikon DSLR do teleskopu jest wykonany dla mocowania F Nikona i pasuje do okularu teleskopu 1,25″.
  • Stworzony specjalnie dla teleskopów Oriona, adapter do lustrzanki Nikon pozwala na lepsze ustawienie ostrości. Spróbuj sam i zobacz, który z nich lepiej pasuje do Twojego urządzenia do obserwacji gwiazd.

Adaptery do aparatów fotograficznych i teleskopów dla lustrzanek i aparatów bezlusterkowych Sony

Teleskopy Meade są popularne wśród użytkowników drukarek 3D.

  • Adapter teleskopu Meade do Sony FE/E-mount umożliwia wykorzystanie bezlusterkowego aparatu Sony do astrofotografii. To ładniejsze rozwiązanie niż stawianie na teleskopie całej masy lustrzanki, która mogłaby mieć wystarczającą dźwignię, by wpłynąć na jego stabilność.
  • Coraz częściej stosowanym montażem jest montaż Micro Four Thirds, dominujący na rynku obok E-mount Sony. Jeśli więc posiadasz aparat z takim mocowaniem, to adapter z m4/3 na 1,25 cala do astrofotografii uczyni Twój dzień – lub lepiej, Twoją noc.

Inne adaptery do teleskopów drukowane w 3D

Nie posiadasz żadnego z wcześniej wymienionych typów aparatów? Jest jeszcze wiele innych możliwości, by zacząć przygodę z astrofotografią.

  • Może ci się wydawać, że potrzebujesz zaawansowanej kamerki, ale możesz wypróbować dowolny aparat kompaktowy. Wystarczy wydrukować uchwyt kamery do teleskopów i ustawić go tak, aby obraz był ostry.
  • Fani Open Source posiadają już RaspberryPi Cam. Ta kamera może być również użyta do astrofotografii z mocowaniem teleskopu RaspberryPi Camera z drukarki 3D.

Jeszcze jedna rzecz… jeśli nie posiadasz jeszcze teleskopu, ale nie możesz się doczekać, aby go kupić na początek astrofotografii, polecam przyjrzeć się Printonianowi, teleskopowi drukowanemu w 3D.

Żródło: https://all3dp.com