Zaprojektuj i wydrukuj w 3D spersonalizowany zegar Sunburst

Zaprojektuj i wydrukuj w 3D spersonalizowany zegar Sunburst

Jedną z najbardziej wyraźnych zalet druku 3D jest nieodłączna zdolność, jaką daje nam tworzenie całkowicie niestandardowych obiektów. Z pewnymi podstawowymi umiejętnościami projektowania i drukarką 3D, możliwości tego co możesz stworzyć są nieograniczone.

Dzięki darmowym programom takim jak OpenSCAD, modelowanie 3D nigdy nie było bardziej dostępne dla społeczności twórców. Nawet jeśli masz doświadczenie w pracy z CAD, repozytorium modeli 3D Thingiverse uprościło proces projektowania dzięki Customizerowi, prostemu interfejsowi, który pozwala użytkownikom na dostosowanie parametrów i dopasowanie istniejących modeli.

Projektantka i twórczyni Laura Taalman (posługująca się na Thingiverse nazwą użytkownika mathgrrl) wykorzystała te narzędzia do stworzenia generatora projektów zegarów, który pozwala na tworzenie niestandardowych czasomierzy. Rezultatem tego łatwego w użyciu generatora są spersonalizowane, geometryczne zegary inspirowane klasycznymi projektami sunburst i atomic.

Taalman, sama określa się jako „matematyczny maniak i obrońca wszechświata”, stworzyła kod, który może być modyfikowany w celu skonstruowania fascynujących wzorów tarczy zegara. Korzystając z drukarki 3D i prostego mechanizmu zegarowego, możesz stworzyć swój własny!

Co potrzebujesz i jak go zbudować

Zanim wydrukujesz w 3D zegar Sunburst, możesz dostosować projekt do swoich potrzeb. W zależności od Twojego doświadczenia z oprogramowaniem CAD, możesz to zrobić w OpenSCAD lub w Customizerze Thingiverse.

Projektant stworzył generator projektu zegara za pomocą kodu OpenSCAD, który można pobrać za pośrednictwem Thingiverse i zmodyfikować w oprogramowaniu CAD. Taalman wyjaśnia również, że można skorzystać z interfejsu Customizer, aby eksperymentować z różnymi parametrami stylu.

Innymi słowy, generator pozwoli Ci stworzyć naprawdę niestandardową tarczę zegara, która ma skomplikowany projekt geometryczny.

W tym momencie reszta procesu projektowania zależy już tylko od Ciebie. Baw się dalej różnymi czynnikami i parametrami, aż osiągniesz tarczę zegara, której pragniesz. Poza wydrukowaną w 3D częścią zegara, jedynym innym elementem, którego potrzebujesz jest mechanizm zegarowy, który można znaleźć na Amazon.

Jeśli chcesz zobaczyć ten drukowany w 3D zegar Sunburst w akcji, sprawdź poniższe wideo.

Żródło: https://all3dp.com