Muzeum w Belgii jest właścicielem ogromnej, wydrukowanej w 3D repliki “międzyplanetarnego transportu” Stargate, wydrukowanej i złożonej w nieco ponad 1000 godzin.
Dawno, dawno temu – dokładnie w latach 90-tych – istniał dość popularny film i serial telewizyjny o nazwie Gwiezdne Wrota.
Opowiadał on o perypetiach grupy naukowców i żołnierzy, którzy przedzierają się przez czasoprzestrzeń używając międzygwiezdnej teleportacji. Całkiem standardowa rzecz, jeśli chodzi o koncepcje science fiction rodem z filmów klasy B.
I wciąż ma kilku fanów rozsianych po całym kosmosie. Świadectwem na ich istnienie, jest pełnowymiarowa replika Gwiezdnych Wrót w Belgii. I to w dodatku wydrukowana w 3D.
Mająca prawie 7 metrów rozpiętości skrzydeł, replika składa się z 2000 oddzielnych części wydrukowanych w 3D i 10 000 ścinków. Podobno jej stworzenie i złożenie zajęło ponad 1000 godzin, przy użyciu drukarki 3D Flashforge, wycinarki laserowej Thunder oraz frezarki Marchant Dice.
Gwiezdne wrota to coś dla starożytnych maniaków
Gwiezdne wrota są dziełem Vigo Universal, kreatywnego studia specjalizującego się w nowych i powstających technologiach, we współpracy z Musée royal de Mariemont w Belgii.
Muzeum zwróciło się do nas w ramach planowania wystawy zatytułowanej “Od Gwiezdnych Wrót do komiksów: Bogowie egipscy w kulturze geeków”, powiedział Hermanns Christophe, dyrektor generalny Vigo Universal, w rozmowie z Digital Trends.
“W ramach przygotowań do niej, przyszli do nas na początku tego roku i zapytali, czy moglibyśmy wykorzystać druk 3D do stworzenia repliki Gwiezdnych Wrót. Zawsze jesteśmy podekscytowani wykorzystaniem druku 3D do unikalnych projektów, więc z przyjemnością się w to zaangażowaliśmy.”
Replika Gwiezdnych Wrót została wystawiona w Musée royal de Mariemont w Belgii.
Żródło: https://all3dp.com