Dlaczego aktualizować?
Stockowe hot-endy, które są dostarczane z Enderem 3, Pro i V2 są proste, ale zakres materiałów, które mogą być używane z nimi jest minimalny. I tu na na ratunek przychodzą hot-endy typu all-metal.
W standardowym hot-endzie, rurka PTFE jest obecna na całej drodze w dół dyszy w stosunku do bloku cieplnego. Ponieważ rurka PTFE ulega degradacji w temperaturze powyżej 250 °C, drukowanie z materiałów które wymagają takich temperatur jest niemożliwe.
W hot-endzie all-metal, rurka PTFE nie jest wkładana aż do samego dołu, ale zamiast tego jest umieszczona na górze przekładki termicznej. Pozwala to na drukowanie z niestandardowych materiałów, np takich jak nylon. Jest to główny powód, dla którego użytkownicy drukarek 3D, decydują się na tego typu modyfikację.
Plusy i minusy
Teraz, gdy mamy już pewne pojęcie o tym, czym jest all-metal hot-end, przyjrzyjmy się praktycznym aspektom używania go w Enderze 3, Pro lub V2.
Plusy
- Wyższe temperatury: Jeśli zamierzasz drukować z niestandardowych filamentów, all metal hot-end jest koniecznością, ponieważ te filamenty zazwyczaj wymagają wysokich temperatur drukowania.
- Nie ma potrzeby wymiany PTFE: Rurka PTFE ulegnie degradacji z czasem, gdy jest używana do drukowania w wysokich temperaturach, takich jak do druk z PETG i ABS. Z hot-endem all metal, nie będziesz musiał zajmować się wymianą rurki PTFE, ponieważ nie będzie ona w bezpośrednim kontakcie z ogrzewanymi częściami.
Wady
- Ustawienia retrakcji: Wysokotemperaturowe filamenty mają tendencję do przyklejania się do ścianki przekładki termicznej, więc będziesz musiał zacząć od niższych ustawień retrakcji podczas modernizacji. Na początek zmniejsz odległość retrakcji do 3,5 mm – 4 mm i prędkość do 45 mm/s. Należy poeksperymentować, aby znaleźć najlepsze ustawienia dla konkretnych materiałów i sprzętu.
- Zatykanie: W radiatorze filament jest narażony na drastyczną różnicę temperatur.
Warianty
Jeśli zdecydujesz się na przejście na all metal hot-end, będziesz musiał zmierzyć się z niezliczonymi opcjami, w tym znanymi markami, klonami tych marek i mniej znanymi alternatywami.
Podczas gdy producenci klonów obiecują podobne produkty za niższą cenę, zawsze należy zachować ostrożność przy wyborze repliki. W zamian za zaoszczędzenie kilku dolarów, nie będziesz miał gwarancji jakości lub wsparcia, które przychodzi wraz z zakupem oryginału.
Wśród puli hot endów, które istnieją dzisiaj, klonów i oryginałów, te są jednymi z najlepszych, które pasują do Endera 3, Pro i V2. Wysoka jakość i precyzja wykonania zapewniają najlepszą wydajność drukowania dla Twoich wysokotemperaturowych potrzeb.
Micro Swiss
Jednym z najlepszych kompatybilnych hot-endów do Endera 3, jest Micro Swiss. Pasuje on idealnie bez potrzeby stosowania dodatkowych wsporników lub mocowań. Konstrukcja Micro Swiss wykorzystuje tytanową przekładkę termiczną, która utrzymuje ciepło tylko w bloku cieplnym, a dysza jest również pokryta odporną na zużycie powłoką. Możesz łatwo drukować materiały ścierne, takie jak włókno węglowe i filament wypełniony metalem, nie martwiąc się o zużycie dyszy.
E3D V6
Niewątpliwie najbardziej uniwersalna i popularna konstrukcja, jaka istnieje na rynku, hot-end E3D V6 jest znany ze swojej niezawodności i kompatybilności materiałowej. Posiada heatbreak ze stali nierdzewnej, który utrzymuje PTFE z dala od bloku cieplnego. Kiedy dodajesz go do swojego Endera 3, musisz wydrukować małe mocowanie.
Mosquito
Najnowszym produktem na tej liście jest Mosquito. Oddziela on przekładkę termiczną od elementów konstrukcyjnych, co skutkuje znacznie lepszą wydajnością termiczną wraz z poprawą jakości druku. Mimo, że jest to droga opcja, jest warta wydanych pieniędzy. Będziesz także potrzebował wydrukować w 3D mocowanie, aby go zamontować na swoim Enderze 3.
Końcowe przemyślenia
Ender 3, Pro i V2 to jedne z najlepszych budżetowych drukarek 3D, jakie są obecnie dostępne, a uaktualnienie ich o all metal hot-end z pewnością zwiększy ich zakres możliwości. Dlaczego więc nie wykonać skoku i nie pójść z Enderem 3 jeszcze dalej?
Po ulepszeniu hot-endu, istnieje niezliczona ilość dodatkowych opcji, dla kolejnych modyfikacji. Dlaczego nie dodać BLTouch do automatycznego poziomowania platformy lub nie zająć się zwiększeniem obszaru roboczego drukarki?
Żródło: https://all3dp.com