AMT DMS zapewnia zautomatyzowaną produkcję addytywną

AMT DMS zapewnia zautomatyzowaną produkcję addytywną

Brytyjska firma Additive Manufacturing Technologies Limited (AMT), opracowała w pełni zautomatyzowany system do kontroli kompletnego łańcucha Additive Manufacturing od budowy, do kontroli końcowej.

DMS, prezentowany na stoisku AMT z drukiem 3D na targach Formnext 2019, został zaprojektowany w sposób holistyczny, aby umożliwić produkcji addytywnej osiągnięcie jej opłacalnego potencjału. AMT jest obecnie wspierane przez rundę finansowania Series A o wartości 5,2 mln USD, prowadzoną przez DSM Venturing i Foresight.

Post-processing jest często zaniedbywanym problemem w łańcuchu procesów wytwarzania addytywnego. Według AMT, jest on odpowiedzialny nawet za 60% kosztów części wydrukowanej w 3D. Post-processing jest często wysoce manualny, powolny i niespójny, co ostatecznie zniwelowało korzyści płynące z zastosowania druku 3D.

Aby przezwyciężyć to wąskie gardło, Cyfrowy System Wytwarzania (DMS) cyfrowo kontroluje wszystkie etapy przepływu pracy, zapewniając wydajność dzięki integracji i zaawansowanym technologiom robotycznym.

Po pierwsze DMS jest w stanie rozpakować maszynę AM. Wykorzystując opatentowane złoże fluidalne i zautomatyzowane sortowanie, DMS przyspiesza ten zazwyczaj powolny etap poprzez wyeliminowanie ręcznej interwencji.
W przypadku procesów AM z wykorzystaniem złoża proszkowego polimerów, kolejnym etapem jest nowy, dedykowany system do odparowywania PostPro3DDP. Jest to modułowy system odparowywania i obsługi, który nie wykorzystuje żadnych środków do piaskowania, ani nie stwarza ryzyka zanieczyszczenia materiału. Tradycyjnie był to etap, który wymagał ręcznej interwencji i wyposażenia PPE ze względu na zagrożenia dla zdrowia związane z drobnymi proszkami.
PostPro3D, PostPro3DColor i PostPro3DMini są flagowymi produktami AMT. Po włączeniu do systemu DMS te samodzielne, zautomatyzowane maszyny do wygładzania i kolorowania zapewniają jeszcze większą wartość.
Na końcu przepływu pracy znajduje się system inspekcji inline, służący do zapewnienia i kontroli jakości. Wykorzystując zaawansowany system metrologiczny oparty na uczeniu maszynowym, opracowany wspólnie z Uniwersytetem w Nottingham, firma AMT stworzyła PostPro3DMet.

Żródło: https://all3dp.com