" Precious Plastic" oferuje darmowe narzędzia do recyklingu tworzyw sztucznych

" Precious Plastic" oferuje darmowe narzędzia do recyklingu tworzyw sztucznych

Holenderska inicjatywa „Precious Plastics” stworzyła świetne narzędzia do recyklingu odpadów plastikowych. I co najlepsze: Narzędzia te są open source. Kto by nie chciał darmowych filamentów?

Zazwyczaj, gdy ktoś robi film o odpadach plastikowych, nie ma tam wesołej muzyki w tle ani radosnego przesłania. Projekt Precious Plastic ma jednak szczęśliwą historię. Chcą, aby każdy poddał recyklingowi swój własny plastik, aby stworzyć nowe, niesamowite przedmioty. I dostarczają projekty narzędzi, które to umożliwią. To ważne, bo dziś tylko profesjonalne firmy mają narzędzia do recyklingu.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć coś dla siebie, produkować nowe przedmioty, założyć firmę recyklingową, czy po prostu pomóc oczyścić okolicę, Precious Plastics chce to zrobić.

Otwarte źródło i łatwa dostępność

Precious Plastics utrzymał swój plan w prostocie, budując niedrogi system z wykorzystaniem łatwo dostępnych części. Bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz, te podstawowe części powinny być dostępne. Maszyny są również modułowe, co ułatwia naprawy, modernizacje i dostosowanie do potrzeb klienta. Ponadto, kreatywni twórcy prawdopodobnie znajdą niesamowite sposoby na dostosowanie technologii i wymyślenie czegoś nowego. Wszystkie maszyny są wykonane z komponentów, więc można je naprawiać, dostosowywać do potrzeb lub wymieniać.

Maszyny są również modułowe, co ułatwia naprawy, modernizacje i dostosowywanie do potrzeb klienta. Ponadto, kreatywni twórcy prawdopodobnie znajdą niesamowite sposoby na dostosowanie technologii i wymyślenie czegoś nowego.

Blueprints dla rozdrabniacza, kompresora i maszyny wtryskowej są już na Githubie. Proces obejmuje dwa podstawowe etapy, zaczynając od rozdrabniacza. Tworzywa sztuczne są najpierw rozdrabniane na małe płatki. Płatki te mogą być następnie wykorzystane w wytłaczarce Precious Plastics DIY do stworzenia plastikowego filamentu (który można nawet wykorzystać w drukarce 3D) lub do stworzenia przedmiotów za pomocą wtryskiwaczy i form.

Proces obejmuje dwa podstawowe etapy, zaczynając od rozdrabniacza. Tworzywa sztuczne są najpierw rozdrabniane na małe płatki. Płatki te mogą być następnie wykorzystane w extruderze Precious Plastics DIY do stworzenia plastikowego filamentu (który można nawet wykorzystać w drukarce 3D) lub do stworzenia przedmiotów za pomocą wtryskiwaczy i form.

Nie mówiąc już o tym, że plastik z recyklingu wygląda zaskakująco dobrze. Zamiast mdławego zawirowania kolorów, Precious Plastics pokazuje, że odrobina mieszanki kolorów może być użyta do stworzenia niesamowitych projektów. Jak sami mówią, „to jak bycie rzemieślnikiem w plastiku”. Choć projekt skierowany jest do wszystkich na całym świecie, inicjatywa pojawia się w samą porę dla społeczności druku 3D. Dla wszystkich używanych tworzyw sztucznych i wielkiego pragnienia recyklingu, istnieje niewiele łatwych i realnych rozwiązań.

Sprawdź stronę projektu, aby uzyskać więcej na temat ich narzędzi do recyklingu.

Żródło: https://all3dp.com