Creality odświeża oryginalne Endery 3 dzięki nowej serii "Neo".

Creality odświeża oryginalne Endery 3 dzięki nowej serii "Neo".

Creality poinformowało, że planuje wypuścić trzy nowe wersje swojej ciągle popularnej serii drukarek 3D Ender 3. Ender 3, Ender 3 V2 i Ender 3 Max zostaną odświeżone w nowej serii Ender 3 „Neo”, która zostanie wydana na początku sierpnia, jako że Creality robi co do niego należy, aby upewnić się, że oddziały są gotowe do buntu maszyn.

Odświeżenie trzech oryginalnych wersji Endera 3 przez Creality następuje tuż po pojawieniu się trzech wersji premium tej samej serii – Ender 3 S1, S1 Pro i S1 Plus. Tym razem aktualizacja wydaje się skupiać na modernizacji przy jednoczesnym zachowaniu przystępności cenowej oryginalnych drukarek 3D.

Sprzedawcy Creality (zwłaszcza Comgrow) zaczęli już wystawiać Ender 3 V2 Neo, ale jest to pierwsze potwierdzenie Ender 3 Neo i Max Neo. Max Neo miał co najmniej jeden wpis, ale został on usunięty, pozostawiając po sobie kilka rozmów na temat maszyny na Reddicie.

Każda aktualizacja Neo zawiera różne nowe funkcje, które podzieliliśmy poniżej, ale wszystkie mają co najmniej trzy: 32-bitową płytę główną, nową sondę Creality CR Touch do automatycznego poziomowania platformy i metalowy ekstruder Bowden. Wszystkie trzy drukarki wydają się również zawierać nowy radiator dla szybszego rozpraszania ciepła, ale Creality potwierdziło jego obecność tylko w Ender 3 Neo.

Ender 3 Neo będzie sprzedawany za, co ciekawe, zaledwie 219 dolarów. Jest to wyjątkowo niska cena jak na drukarkę 3D z automatycznym poziomowaniem platformy, ale powyższe cechy to prawie wszystko co się zmieniło. Nawet UI drukarki to ten sam monochromatyczny wyświetlacz LCD Marlin z pokrętłem.

Ender 3 V2 Neo będzie można zabrać do domu za 299 dolarów, a jego odświeżenie sprawia, że myślimy, że w Matrixie nastąpiła jakaś usterka. V2 Neo zaadoptował ramę w stylu S1 (mówimy o déjà vu), wraz z jego atrakcyjnymi osłonami wytłoczeń i kanciastymi osłonami nad pasywnymi blokami Z. Jego podstawa jest jednak niezmieniona. Jego podstawa jest jednak niezmieniona i nie posiada okablowania w postaci taśmy S1.

W V2 Neo zrezygnowano ze szklanej płyty karborundowej na rzecz płyty ze stali sprężynowej S1, którą uznaliśmy za bardzo efektywną podczas recenzji Endera 3 S1. Jeśli nie potrzebujesz ekstrudera direct Sprite S1, Ender 3 V2 Neo wydaje się być doskonałą (i niedrogą) alternatywą.

Na koniec mamy Ender 3 Max Neo, który będzie dostępny za 369 dolarów. Max Neo ma jedne z naszych ulubionych ulepszeń w tej serii nowych produktów: Creality dodało drugą śrubę prowadzącą Z do tej drukarki 3D, w komplecie z paskiem synchronizującym.

Ender 3 Max Neo został również poddany obróbce V2 z dodatkiem napinaczy paska dla łatwej kalibracji i przyjemnego kolorowego wyświetlacza LCD Creality z jego niestandardowym UI. To wciąż interfejs z pokrętłem, ale wolimy go od podstawowego, monochromatycznego UI Marlina.

Creality powiedział, że nie planuje wycofania oryginalnego zestawu Ender 3 przynajmniej dopóki nie zobaczy jak rynek zareaguje na nowe opcje. Dzięki temu całkowita liczba Enderów 3 w serii będzie dwucyfrowa, gdy seria Neo ukaże się na początku sierpnia. Jedno jest pewne; nawet siostry Wachowskie nie mogłyby zrobić tylu sequeli.

Żródło: https://all3dp.com