Zbuduj e-bęben DIY za pomocą drukarki 3D

Zbuduj e-bęben DIY za pomocą drukarki 3D

Jeśli szukasz sposobu na zbudowanie lub rozszerzenie swojego zestawu perkusyjnego, oto kilka świetnych perkusji DIY, które możesz zbudować za kilka dolarów.

Według jego profilu Instructable, Ryo Kosaka jest studentem Kyoto Institute of Technology. Był na tyle uprzejmy, że podzielił się instrukcją jak zbudować bęben przy użyciu drukarki 3D, kilku śrubek i nakrętek oraz mikrofonu kontaktowego.

Do stworzenia swojego prototypu 8-calowej obręczy bębna Kosaka użył drukarki 3D. W sumie wydrukował tylko kilka części na swojej drukarce 3D. Możesz również pobrać darmowe pliki e-bębna z Thingiverse.

Następnie zmontował części. Aby to osiągnąć, potrzebował następujących części:

  • 15 x śruby M312mm i nakrętki 6 x śruby M650mm i nakrętki
  • trochę papieru o grubości 1mm
  • 8-calowa siatkowa głowica bębna
  • gąbka
  • wtyczka 6,3 mm

Następnie dodał kilka mikrofonów kontaktowych, które odbierają uderzenia pałeczki i przekazują je do modułu dźwiękowego. Na koniec dodał membranę bębna – i wydrukowany w 3D e-bęben był gotowy.

Ale… skąd się biorą dźwięki?

Do każdego e-bębna potrzebne są jakieś dźwięki. Najlepszym sposobem jest zakup taniego modułu perkusyjnego MIDI z eBay’a lub Craigslist. Clavia Nord Drum (niezwykle wszechstronny syntezator perkusyjny) wyniesie Cię około 100 dolarów. Istnieją jednak tańsze opcje. Jeśli poszukasz automatów perkusyjnych firm Alesis, Akai, Boss, Casio lub Yamaha, nie zapłacisz więcej niż 50 dolarów.

Jedna rzecz warta uwagi: moduł dźwiękowy powinien być zdolny do przyjmowania wyzwalaczy z mikrofonu kontaktowego. Zwykłe MIDI nie będzie działać po wyjęciu z pudełka.

Jeśli nie chcesz wydawać takich pieniędzy, możesz również zaprogramować Arduino Uno do wyzwalania plików dźwiękowych. W Instructables znajdziesz kilka linków.

Żródło: https://all3dp.com