Masz lekkiego robota, którego potrzebujesz wprawić w ruch? Sprawdź ten drukowany w 3D napęd skrętny od Maker LoboCNC.
W 2018 roku, projektant LoboCNC zaprojektował nowy napęd skrętny, który jest w niemal w całości drukowany w 3D.
Swerve drive, to bardziej zwrotna konfiguracja kierowania robotem. Umożliwia operatorom robotyki sterowanie robotem w promieniu 360 stopni i obracanie go wokół własnej osi. Chociaż napędy skrętne znacznie ułatwiają życie operatorowi, są również znacznie trudniejsze do zaprojektowania.
Tym bardziej warto skorzystać z projektu napędu skrętnego od LoboCNC, prawie w całości drukowanego w 3D. Oprócz części przeznaczonych do druku 3D, wystarczy kilka kawałków metalu, paski i silniki.
Napęd skrętny jest znacznie lżejszy i bardziej uproszczony niż wersje komercyjne. Zawiera łożysko sterowe wykorzystujące kulki Airsoft 6mm, jako kulki łożyskowe i skręcony pasek rozrządu, aby mechanika była jeszcze prostsza.
Drukowanie 3D układu napędowego robota
Dzięki dwóm silnikom, system napędza zarówno napęd, jak i układ kierowniczy.
Ważąca zaledwie 5 funtów jednostka skrętna jest bardzo lekka. Dlatego projektant zaleca całkowitą wagę 20 funtów. Ponadto LoboCNC wskazuje, że dzięki temu napędowi, nasz robot będzie mógł osiągnąć prędkość do 20 stóp na sekundę.
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w realizacji tego projektu, pełny przewodnik po kompilacji można znaleźć na stronie projektu Thingiverse.
Po wstępnych testach, aby upewnić się, że napęd skrętny jest solidny, LoboCNC opublikował na Thingiverse:
„Do tej pory podłączyliśmy go i trochę jeździliśmy. Jak na razie wszystko działa całkiem sprawnie. Następnym krokiem jest wdrożenie naszego pełnego sterowania napędem skrętnym, abyśmy mogli naprawdę go okiełznać!”
Nie jest to pierwszy model LoboCNC związany z napędem skrętnym. Wcześniej zaprezentował wydrukowany na drukarce 3D model opracowany dla zespołu FRC 2605 – Sehome Seamonsters.
Źródło: www.thingiverse.com
Źródło: All3DP