Meblarz 3D - najnowsza wersja

Meblarz 3D - najnowsza wersja

Meblarz 3D, to prosty w obsłudze program do projektowania mebli, współpracujący z maszynami CNC. Zaprojektujesz w nim meble, wykonasz dokumentację techniczną, przygotujesz kosztorys oraz wygenerujesz pliki rozkroju dla obrabiarek CNC.

W tym momencie dostępna jest już najnowsza wersja oprogramowania MEBLARZ 3D V3.0, pojawiło się w niej kilka ważnych, użytecznych funkcji, które zostały przedstawione poniżej. 

Jedna z nich, to możliwość bezpośredniego eksportu projektu z Meblarz 3D do SimLab Composer w celu wizualizacji!

Aby wykonać fotorealistyczną wizualizację, Meblarz 3D ma teraz możliwość eksportu całego projektu wraz z teksturami do oprogramowania SimLab Composer, w którym wystarczy dodać oświetlenie obiektu i przejść do renderingu. Opcja ta skraca czas otwierania projektu w SimLab. Nie ma potrzeby importu plików czy zapisywania ich w innych formatach – program sam przy wybraniu odpowiedniej funkcji z menu, eksportuje pliki do formatu obj, zostanie utworzony katalog z teksturami, a następnie zostanie uruchomiony program SImLab. 

Podczas konfigurowania eksportu do wizualizacji, możliwe jest określenie folderu, do którego będą zapisywane pliki w formacie OBJ oraz tekstury. Można wybrać program, w którym zostaną one renderowane oraz podać odpowiednie argumenty, potrzebne do poprawnego wczytania projektu. 

Generator szuflad

Formularz generatora szuflad

Oprogramowanie Meblarz 3D w najnowszej wersji pozwala użytkownikowi na tworzenie i automatyczne wstawianie szuflad oraz niezbędnych nawiertów, potrzebnych pod prowadnice. Możliwe jest tworzenie własnych szablonów szuflad, decydowanie o konkretnym rozmieszczeniu danych elementów wraz z frontami, czy  też definiowanie prowadnic. 

Jest to na tyle prosty proces, że wystarczy wybrać odpowiedni szablon oraz wskazać korpus, na którym będzie umieszczana szuflada. 

W trakcie wypełniania formularza tworzenia szuflad, możliwe jest określenie wszystkich najważniejszych parametrów w celu uzyskania szuflady idealnie dopasowanej do potrzeb klienta. W oprogramowaniu Meblarz 3D dostępne są również w pełni konfigurowalne prowadnice, dla każdej z nich dostępny jest szereg długości, do których może wybrać niezależną lokalizację zarówno otworów w szufladzie, jak i w korpusie. Jest także możliwość wyboru średnicy oraz głębokości otworów, szerokości prowadnicy, jej ceny czy kodu.

Jak widać, są to operacje bardzo ułatwiające pracę podczas projektowania mebli, których nie posiadała poprzednia wersja. 

Chcesz dowiedzieć się więcej i dokładniej poznać te funkcje?  Kliknij tutaj.

Źródło: 3D MASTER