Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty świecące w ciemności -20%!!!

Zacznijmy bardzo dobrze tydzień: filamenty świecące w ciemności -20%!!!

Sprawdź naszą kolejną z cyklu poniedziałkowych promocji: filamenty świecące w ciemności -20%!!! Promocja obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym, od 23 do 29 sierpnia lub do wyczerpania zapasów. Listę materiałów objętych promocją, znajdziesz w artykule.

Filamenty świecące w ciemności/ glow in the dark, jak sama nazwa wskazuje: świecą w ciemności, a dzieje się tak dzięki ,,naładowaniu” światłem. Efekt ten osiąga się za  sprawą takich dodatków jak glinian strontu (czasem siarczek cynku i siarczek wapnia), które pochłaniają światło UV i emitują je ponownie jako światło widzialne.

Wskazówki dotyczące drukowania

Jak w przypadku wszystkich innych filamentów, przed przystąpieniem do druku, zapoznaj się z zaleceniami od producenta. 

Podczas drukowania należy pamiętać, że świecące w ciemności dodatki są bardzo ścierne. Oznacza to, że mogą uszkodzić mosiężne dysze, które są zazwyczaj dostępne w drukarkach 3D. Upewnij się, że drukujesz za pomocą dyszy ze stali hartowanej lub dyszy rubinowej (lub podobnej), tak jak w przypadku pozostałych filamentów, wypełnionych np. włóknami drewna lub metali. 

Ponadto należy pamiętać, że ostateczny blask wydruków będzie zależeć od gęstości wypełnienia i ekspozycji na światło. Wypełnienie o większej gęstości da jaśniejszy blask, podobnie jak ekspozycja na światło UV. Pomyśl z wyprzedzeniem o tym, jak planujesz używać materiału i jak go „ładujesz”.

Jeśli chcesz przetestować filamenty świecące w ciemności, mamy dla Ciebie trzy materiały do wyboru:

Powyższe filamenty, dostępne są w sprzedaży z 20% rabatem od 23 do 29 sierpnia lub do wyczerpania zapasów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych:

Źródło informacji: All3DP

Źródło głównego zdjęcia: Spectrum