Hyperflesh drukuje w 3D formy do tworzenia "niepokojąco realistycznych" masek

Hyperflesh drukuje w 3D formy do tworzenia "niepokojąco realistycznych" masek

Założyciel i twórca Hyperflesh, Landon Meier, wykorzystuje druk 3D do przyspieszenia procesu tworzenia gigantycznych, hiperrealistycznych masek.

W 2009 r. na YouTube pojawił się film, w którym rodzina ubrana w gigantyczne, przypominające żywych ludzi maski dla dzieci szła ulicami Nowego Jorku. Landon Meier, człowiek stojący za tą wizualną kreacją, do dziś czerpie z niej korzyści.

Meier jest prezesem i twórcą Hyperflesh, firmy, która tworzy „niepokojąco realistyczne maski, które przerażają, dezorientują i ekscytują masy”. Kiedy zaczął tworzyć te maski, ograniczał się do tradycyjnych metod rzemieślniczych.

Teraz jednak Meier wykorzystuje druk 3D do tworzenia form masek. Technologia ta pozwala mu tworzyć przerażająco realistyczne maski w krótszym czasie. Oprócz oszczędności czasu, technologia druku 3D pozwala Meierowi zaoszczędzić pieniądze na kosztach materiałów.

Meier tworzy realistyczne maski za pomocą druku 3D

Aby stworzyć te hiperrealistyczne maski, Meier używa specjalnego programu do rzeźbienia komputerowego oraz drukarki 3D Lulzbot. Początkowo Meier zaczął eksperymentować z technologią druku 3D, aby sprawdzić, czy uda mu się odejść od tradycyjnych metod rzeźbienia. Wyniki eksperymentów były obiecujące, więc Meier w pełni włączył druk 3D do swojego procesu.

Po zakończeniu skomplikowanego procesu modelowania 3D, Meier ożywia swoje kreacje Hyperflesh. Po przepuszczeniu modeli przez oprogramowanie do krojenia Cura LulzBot Edition, formy masek są drukowane na drukarce 3D LulzBot TAZ.

Do wykonania negatywowych form masek Meier używa filamentów nGen i PolyLite PLA. Meier wyjaśnia: „Trzeba się trochę nauczyć, aby znaleźć odpowiedni filament i ustawienia dla danego zadania, ale można się tego spodziewać przy tak wszechstronnej maszynie”.

Drukowanie każdej formy trwa około 60 godzin. Po zakończeniu drukowania Meier odlewa silikonową maskę bezpośrednio do wydrukowanej w 3D formy. Mimo że drukowanie formy zajmuje trochę czasu, za pomocą jednego wydruku można wykonać ogromną liczbę masek. Na koniec Meier dodaje elementy dekoracyjne, takie jak farba i włosy.

Do tej pory Meier stworzył wiele różnych masek celebrytów, od rozgrywającego NFL Toma Brady’ego po Donalda Trumpa. Koszt jego kreacji zaczyna się od około 4 500 dolarów. Zajrzyj na stronę Hyperflesh, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak powstają te niewiarygodnie realistyczne przebrania.

Żródło: https://all3dp.com