Kostka Rubika układa się sama, dzięki drukowi 3D i serwomotorom

Kostka Rubika układa się sama, dzięki drukowi 3D i serwomotorom

Kostka Rubika jest jedną z najbardziej znanych zabawek na świecie. Wielu kupuje ją i nigdy nie układa, podczas gdy inni mają obsesję na jej punkcie i biją rekordy świata.

Feliks Zemdegs jest obecnie posiadaczem rekordu Guinnessa w układaniu Kostki Rubika w zaledwie 4,22 sekundy, ale teraz ma on konkurencję w postaci robota.

Znany jako Human Controller, ten japoński twórca opracował imponujący projekt, który zaprezentował na swoim kanale YouTube. Co imponujące, jego robotyczna Kostka Rubika potrafi rozwiązać się w mniej niż minutę.

Niektórzy mogliby powiedzieć, że wydrukowany w 3D rdzeń i serwomotory to pewne oszustwo. Mimo to, jest to z pewnością fajna sztuczka, którą można wyciągnąć na imprezie.

Human Controller nie opublikował jeszcze sposobu na stworzenie własnej wersji tej Kostki Rubika, ale prawie na pewno byłoby to wyzwaniem, ponieważ proces ten zajął mu kilka lat, aby dojść do perfekcji.

Oryginalna wersja kostki Rubika była znacznie większa niż zwykła kostka. Jednak, przy odrobinie ciężkiej pracy, powstała zabawka o standardowych rozmiarach, która jest całkiem fajna. Zobacz tutaj:

Drukowanie 3D samoukładającej się Kostki Rubika

Ta Kostka Rubika jest w pełni automatyczna i trochę tajemnicza… Wiemy tylko, że aby stworzyć taki projekt, Human Controller stworzył niestandardowy, drukowany w 3D rdzeń i podłączył go do serwomotorów i płytki Arduino.

Następnie zaprogramował urządzenie tak, aby rozwiązało kostkę w jak najkrótszym czasie. (To nie jest rozwiązanie typu „wind up then unwind”).

Jak widać na filmie, po odłożeniu (lub trzymaniu w dwóch palcach), zabawka może faktycznie rozwiązać się sama. Wewnątrz kostki ukryte są ciężko pracujące baterie, przewody i elektronika.

Śledź Human Controller na YouTube, aby zobaczyć podobne projekty. Mamy nadzieję, że pewnego dnia podzieli się tym, jak udało mu się stworzyć samoukładającą się kostkę! Wielu już pytało, czy rozważy ich sprzedaż, ale bezskutecznie.

Źródło: All3DP