Etui na telefon, które możesz wydrukować na drukarce 3D: najlepsze źródła w 2020 roku

Etui na telefon, które możesz wydrukować na drukarce 3D: najlepsze źródła w 2020 roku

Jeśli potrzebujesz dla swojego telefonu czegoś, co z jednej strony zabezpieczy go przed upadkiem, a z drugiej nada mu wyjątkowego charakteru, sprawdź nasze propozycje najlepszych witryn, gdzie znajdziesz modele etui do druku 3D.

Cenne narzędzie

Etui na telefon wydrukowane w 3D to świetny sposób na ochronę urządzenia
Etui na telefon wydrukowane na drukarce 3D, to świetny sposób na ochronę twojego urządzenia (źródło: eruser przez CGTrader )

Większości z nas, ciężko byłoby sobie wyobrazić, jak można funkcjonować bez telefonu komórkowego. Oprócz tego, że mogą wydawać się nam niezbędne z praktycznego punktu widzenia, pełnią też rolę gadżetu i między innymi dlatego, pojawia się potrzeba posiadania spersonalizowanego etui, aby nadać naszemu telefonowi niepowtarzalny charakter. Wraz z coraz większą popularnością desktopowych drukarek 3D, pojawia się coraz więcej projektów różnych interesujących rzeczy, w tym także etui na telefony.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych źródeł, z których możesz pobrać modele etui do wydrukowania na drukarce 3D. W wielu przypadkach zalecamy drukowanie z elastycznego filamentu, w celu lepszego dopasowania i uniknięcia zarysowania telefonu.

Jeśli nie chcesz samodzielnie zajmować się problemami związanymi z drukowaniem etui, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Czego szukać?

Etui na telefony drukowane w 3D są dostępne w różnych stylach
Etui na telefony drukowane w 3D są dostępne w różnych stylach (źródło: Chelsea Curry )

Internet to miejsce, w którym znajdziesz niezliczoną liczbę modeli etui na telefony. Podczas tworzenia tej listy, znaleźliśmy dziesiątki różnych źródeł. Aby wybrać najlepsze z najlepszych, opracowaliśmy następujący zestaw kryteriów:

 • Szeroki asortyment: Ile jest dostępnych modeli etui? Ile jest kompatybilnych modeli telefonów?
 • Wysoka jakość: Czy modele są wysokiej jakości? Jak łatwo można je wydrukować na drukarce 3D?
 • Możliwość dostosowania: Czy modele można łatwo dostosowywać, czy też trzeba być doświadczonym projektantem, aby je modyfikować?
 • Sposób zorganizowania strony: Jak zorganizowana jest strona? Czy możesz filtrować według określonych modeli?
 • Stosunek jakości do ceny: Czy modele są bezpłatne, tanie czy drogie?

Nie każde źródło na tej liście, otrzymałoby punkty za wszystkie powyższe kryteria, ale każde z nich wyróżnia się w taki czy inny sposób, niezależnie od tego, czy jest to szeroki wybór bezpłatnych modeli, czy też imponująco wysokiej jakości opcje. Skoro już wiemy, czego szukamy, przejdźmy do listy!

Zetoff

Zetoff oferuje spersonalizowany projekt i nadruk obudowy telefonu
Zetoff oferuje spersonalizowany projekt i drukowanie obudowy telefonu (Źródło: Zetoff )

Zetoff różni się od większości witryn na tej liście, ponieważ umożliwia stworzenie całkowicie niestandardowego etui na telefon. Etui można tworzyć w różnych stylach i rozmiarach, a strona internetowa jest bardzo łatwa w użyciu. Z pewnością nie musisz być projektantem, aby zaprojektować etui!

Niestety na tym etapie można tworzyć tylko modele dopasowane do iPhone’a 5, iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Jeśli masz nowszą lub inną markę telefonu, prawdopodobnie znajdziesz na tej liście bardziej odpowiednie modele z innych źródeł. Zetoff nie oferuje również żadnych wstępnie zaprojektowanych obudów, więc będziesz musiał zacząć projektować własnego etui od zera.

Jeśli masz drukarkę 3D, możesz bezpłatnie pobrać plik STL ze strony Zetoff. Jednak oprócz narzędzia do dostosowywania, Zetoff oferuje również usługi drukowania i wysyłki, zaczynając od 20 USD. Jeśli nie chcesz sam zająć się drukowaniem, może to być właśnie strona dla Ciebie!

 • Dostępność modeli: nieskończona (projektowane przez użytkownika)
 • Jakość modeli: wysoka
 • Możliwość dostosowania: bardzo duża
 • Sposób zorganizowania strony: dobry
 • Ceny: Modele można pobrać bezpłatnie. Drukowanie i wysyłka zaczynają się od 20 USD.

Thingiverse

Thingiverse oferuje szeroką gamę modeli do druku 3D
Thingiverse oferuje szeroką gamę modeli do druku 3D (źródło: Thingiverse )

Z milionami użytkowników, Thingiverse jest jednym z największych repozytoriów modeli w Internecie. W rzeczywistości wyszukiwanie hasła „phone case” daje ponad 7 000 różnych modeli! Jeśli masz mniej popularny model telefonu lub szukasz naprawdę ekscentrycznych projektów, Thingiverse jest źródłem dla Ciebie.

Thingiverse jest również zorganizowane w sposób, który ułatwia znalezienie idealnego modelu. Możesz wyszukiwać modele z tagiem „phone case” lub sortować wyniki według liczby polubień otrzymanych przez projekt. Możesz także filtrować według liczby „marek” modelu lub według tego, czy model można dostosować.

Oprócz szerokiej gamy modeli, kolejną zaletą Thingiverse jest skupienie się na druku 3D. W przeciwieństwie do niektórych innych źródeł z tej listy, zdecydowana większość modeli w Thingiverse została zaprojektowana do wydrukowania na drukarce 3D

Wszystkie modele na Thingiverse można pobrać bezpłatnie. Niektóre można nawet dostosować za pomocą aplikacji Thingiverse Customizer, która umożliwia łatwe modyfikowanie istniejących projektów.

 • Dostępność modeli> 7000
 • Jakość modeli: od średniej do wysokiej
 • Możliwość dostosowania: średnia
 • Sposób zorganizowania strony: doskonały
 • Ceny: bezpłatne modele

MyMiniFactory

MyMiniFactory oferuje zarówno modele bezpłatne, jak i płatne
MyMiniFactory oferuje zarówno modele bezpłatne, jak i płatne (źródło: MyMiniFactory )

MyMiniFactory, to kolejne sprawdzone repozytorium wysokiej jakości modeli 3D. Oferuje przyzwoity wybór modeli etui na telefony, a wyszukanie hasła „phone case” daje około 500 różnych modeli. Niektóre z tych modeli zachwyciłyby każdego, podczas gdy inne (np. Phone case „I am Groot” ) są bardziej niszowe.

Strona MyMiniFactory jest zorganizowana w sposób, który ułatwia znalezienie najlepszego etui do Twojego telefonu. Możesz wyszukiwać modele w różnych kategoriach, a także filtrować według ceny, popularności i wyświetleń. Podobnie jak w przypadku Thingiverse, wiele z tych modeli jest zaprojektowanych do drukowania w 3D. Zalecamy jednak sprawdzenie komentarzy i sekcji „wydruki społeczności” projektu przed pobraniem. Jeśli model ma wiele pozytywnych komentarzy i udanych wydruków, prawdopodobnie również uda Ci się go pomyślnie wydrukować.

Większość modeli etui na telefony w MyMiniFactory można pobrać bezpłatnie, podczas gdy niektóre są oferowane jako modele premium, zwykle kosztujące od 2 do 8 USD do pobrania. Nie zauważyliśmy jednak, aby modele płatne, były zauważalnie lepszej jakości niż bezpłatne. Co więcej, chociaż niektóre modele w witrynie można dostosowywać, nie znaleźliśmy żadnych modeli etui na telefony, które byłyby zgodne z tą funkcją.

 • Dostępność modeli: ~ 500
 • Jakość modeli: średnio-wysoka
 • Możliwość dostosowania: niska
 • Sposób zorganizowania strony: doskonały
 • Ceny: darmowe modele lub tanie

Cults

Cults oferuje niewielki wybór modeli etui na telefony
Cults oferuje niewielki wybór modeli etui na telefony (źródło: Cults )

Cults, to kolejna witryna z różnorodnymi modelami 3D. Mimo że oferuje nieco mniejszy wybór modeli etui na telefony, w porównaniu z Thingiverse i MyMiniFactory, znajdziesz w niej wiele wysokiej jakości modeli do wyboru. Jeśli szukasz wyjątkowego etui na telefon, Cults może być odpowiednim miejscem!

Większość modeli w Cults jest zoptymalizowana pod kątem drukowania 3D. Są również dobrze zorganizowane i podczas wyszukiwania możesz filtrować według bezpłatnych, bezpiecznych i polecanych modeli. Jednak istnieje również wiele plików CAD oraz innych plików, które niekoniecznie były zaprojektowane do drukowania na drukarce 3D. W związku z tym zalecamy wypróbowanie tylko modeli ze zdjęciami efektu końcowego w opisie przedmiotu.

Na szczęście większość modeli w Cults jest darmowa! Nawet jeśli pobierzesz uszkodzony model, na stronie jest wiele innych do wyboru. Witryna nie posiada jednak natywnych funkcji dostosowywania, więc jeśli nie znajdziesz idealnego modelu, być może będziesz musiał szukać gdzie indziej.

 • Dostępność modeli: ~ 200
 • Jakość modeli: średnia
 • Możliwość dostosowania: brak
 • Sposób zorganizowania strony: dobry
 • Ceny: darmowe modele lub tanie

CGTrader

Modele od CG Trader różnią się znacznie ceną
Modele z CGTrader różnią się znacznie ceną (Źródło: CGTrader )

CG Trader oferuje modele 3D do różnych celów. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych repozytoriów, wiele modeli na CGTrader jest skierowanych raczej do inżynierów i projektantów, niż początkujących w druku 3D. W związku z tym prawdopodobnie podczas wyszukiwania znajdziesz pliki CAD i pliki MAX oprócz standardowych plików STL. Na szczęście CGTrader jest dobrze zorganizowany, umożliwiając wyszukiwanie według formatu pliku, liczby wielokątów/poligonów i ceny.

Biorąc pod uwagę, że jest on w dużej mierze skierowany do projektantów, wybór modeli do druku 3D na CGTrader jest nieco mniejszy, niż się początkowo wydaje. Wstępne wyszukiwanie hasła „phone case” daje ponad 2000 wyników, ale szacujemy, że mniej niż 500 z tych modeli można łatwo wydrukować. CGTrader może być jednak cennym zasobem, jeśli pracujesz z programem zdolnym do przekształcania plików projektowych (takich jak MAX) w pliki do druku 3D (STL).

Modele na CGTrader różnią się znacznie ceną. Typowy zakres dla modelu etui na telefon wynosi od 3 do 30 USD, ale znaleźliśmy również modele aż za 100 USD.

 • Dostępność modeli: ~ 500
 • Jakość modeli: wysoka
 • Możliwość dostosowania: niska (wymagane doświadczenie w projektowaniu)
 • Sposób zorganizowania strony: zadowalający
 • Ceny: zróżnicowane (zwykle od 3 do 30 USD)

GrabCAD

GrabCAD oferuje różnorodne modele inżynieryjne i projektowe
GrabCAD oferuje różnorodne modele inżynieryjne i projektowe (źródło: GrabCAD )

GrabCAD zawiera ponad 4 500 000 plików CAD i jest jednym z największych repozytoriów modeli 3D w Internecie. Oczywiście sprawia to, że jest to doskonałe źródło plików etui na telefony do druku 3D. Jednak, podobnie jak w przypadku CGTrader, wiele plików w GrabCAD jest przeznaczonych dla inżynierów, a nie tych, którzy zaczynają pracę z drukowaniem 3D.

Trzeba przyznać, że ogranicza to liczbę plików do druku 3D w GrabCAD. W rzeczywistości znaleźliśmy na stronie mniej niż 100 modeli etui na telefony do wydrukowania. Jednak wiele modeli jest oferowanych w wielu formatach, takich jak STEP. Oznacza to, że można je łatwo dostosowywać dzięki odpowiedniej wiedzy na temat oprogramowania do projektowania. Pliki STEP można również konwertować na pliki STL,  aby ułatwić drukowanie 3D.

Jedną z głównych zalet GrabCAD jest to, że wszystkie pliki są bezpłatne! Wystarczy założyć konto społeczności GrabCAD i rozpocząć pobieranie.

 • Dostępność modeli: <100
 • Jakość modeli: średnio-wysoka
 • Możliwość dostosowania: niska (wymagane doświadczenie w projektowaniu)
 • Sposób zorganizowania strony: zadowalający
 • Ceny: bezpłatne modele

Bonus: usługi projektowania i drukowania

Craftcloud to świetny sposób na znalezienie usługi drukowania 3D
Craftcloud to świetny sposób na znalezienie usługi drukowania 3D (źródło: Craftcloud )

W przypadku przedmiotu tak osobistego, jak telefon, być może szukasz naprawdę niestandardowego etui. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz w powyższych repozytoriach, nie martw się! Możesz skorzystać z usługi projektowania oraz drukowania 3D, aby otrzymać w pełni spersonalizowane etui na swój telefon.

Źródło głównego zdjęcia: DimensionAlley

Licencja: Tekst „ 2020 Best Sources for 3D Printed Phone Cases ” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: All3DP