Oszałamiająca zbroja wykonana z 91 elementów wydrukowanych w 3D

Oszałamiająca zbroja wykonana z 91 elementów wydrukowanych w 3D

Ten oszałamiająco niesamowity projekt, nazwany Sovereign Armor, z pewnością stanie się Twoim kolejnym wymarzonym kostiumem cosplay.

Być może pamiętasz Melissę Ng, projektantkę fantastyki z Lumecluster, która wcześniej pracowała nad wspaniałą, drukowaną w 3D Zbroją Regalia.

Teraz Ng ukończyła jeszcze ambitniejszy projekt, składający się z 91 oddzielnych, wydrukowanych w 3D elementów, które zawierają nawet światła LED.

W rozmowie z Digital Trends powiedziała: „Byłam bardzo zaintrygowana gorącymi debatami pomiędzy miłośnikami fantasy i entuzjastami historycznych zbroi”.

Oprócz tego, jej projekt skupiał się na podważeniu idei tego, jak „powinna” wyglądać kobieca zbroja. Powiedziała: „Chciałam wrzucić moją interpretację do mieszanki, aby pomóc pokazać, że kobiety mogą wyglądać silnie, potężnie, eterycznie pięknie.

Proces projektowy stojący za zbroją Sovereign

Ng pracowała nad projektem ponad 500 godzin, w tym konsultując się z ekspertem od zbroi historycznej Ianem LaSpinaevenem i testując elastyczne materiały do druku 3D, zanim zbroja trafiła do druku.

„Największą przeszkodą było zbadanie średniowiecznej zbroi i zrobienie sobie kursu poglądowego na temat funkcjonalności zbroi” – powiedziała Ng.

Pomiary zostały wykonane ręcznie, a następnie wprowadzone do programu DesignDoll i zaprojektowane w Blenderze.

Ng dodała: „Należy pamiętać, że projektowałem wszystko w przestrzeni cyfrowej, więc nie miałem niczego fizycznie przed sobą, aby sprawdzić, czy to co projektuję będzie ze sobą współgrać, czy nie. To był również jednostrzałowy druk 3D. Żadnych dodruków.”

Po zakończeniu tego pracochłonnego zadania, model Ng został wysłany do Shapeways, którzy skrupulatnie wydrukowali każdy z 91 elementów.

Następnie Ng miała za zadanie dokończyć swój projekt, ręcznie malując każdy element i łącząc wszystko razem, aby upewnić się, że jest idealnie dopasowany.

Żródło: https://all3dp.com