Wydrukuj tę fajną miniładowarkę Tesli

Wydrukuj tę fajną miniładowarkę Tesli

Jesteś fanem firmy Tesla? Teraz możesz naładować swój telefon w ten sam sposób, w jaki ładujesz swój samochód, dzięki temu wydrukowanemu w 3D projektowi.

Martin Hansen z północnych Niemiec jest początkującym drukarzem 3D i kierowcą Tesli, który zaprojektował wydrukowaną w 3D mini ładowarkę Tesli Supercharger, która działa także z Twoim smartfonem.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z firmą Tesla, powinieneś być. W 2015 r. był to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie, a firma poświęciła wiele czasu i energii na to, by Model S był niezwykle łatwy i szybki do naładowania. Obecnie w USA działają 604 stacje Supercharger z 3 542 Superchargerami.

Hansen powiedział: „Spędziłem prawie cały swój wolny czas na badaniu Tesla Motors i Modelu S. To jest przyszłość”. Odwiedzając ponownie stację superchargerów, przyszedł mi do głowy pomysł: sieć superchargerów jest kluczem do sukcesu Tesli – dlatego każdy właściciel Tesli chciałby mieć w domu własną supercharger.”

Pozostaje jednak pytanie, czy projekt Hansena ładuje smartfon szybciej niż standardowa ładowarka dostępna już na rynku?

Jak Hansen stworzył inteligentną ładowarkę Tesla Supercharger?

Hansen zabrał się do pracy nad swoim projektem drukowanym w 3D, tworząc sześć elementów, które po wydrukowaniu wymagają bardzo niewiele montażu. Urządzenie może być używane z dowolnym kablem do smartfona, a gotowy produkt wygląda dokładnie tak, jak w oryginalnej inspiracji.

Wszystkie elementy tego projektu zostały wydrukowane 3D z ABS na drukarce 3D Zortrax M200, oprócz białej obudowy, ponieważ Hansen zdecydował się skorzystać z usług dostawcy, który wydrukował ją w technologii SLS. Jednak tę obudowę można również wydrukować samodzielnie.

Imponujące w tym projekcie jest to, że Hansen był przed nim nowicjuszem w dziedzinie druku 3D i spędził tygodnie na nauce podstaw CAD w programie Autodesk Inventor, zanim mógł zrealizować swoje plany.

Minusem jest jednak to, że wydrukowana w 3D ładowarka Hansena nie działa szybciej niż jakakolwiek inna ładowarka. Jeśli jednak jesteś fanem Tesli, nie zniechęcaj się zbytnio, ponieważ wygląda ona świetnie, gdy siedzisz ze swoim smartfonem na desce rozdzielczej swojego samochodu Tesli.

Jeśli masz ochotę na własną ładowarkę wydrukowaną w 3D, odwiedź stronę Hansena, gdzie umieścił pliki STL do pobrania.

Żródło: https://all3dp.com