Uczniowie pomagają pingwinowi Purpsowi znów chodzić dzięki drukowi 3D

Uczniowie pomagają pingwinowi Purpsowi znów chodzić dzięki drukowi 3D

Druk 3D po raz kolejny zapewnia ratunek zagrożonemu zwierzęciu – po tym, jak grupa uczniów zaprojektowała but dla rannego pingwina. Teraz może on znów chodzić i pływać!

Żółtopurpurowy, znany też jako Purps the Penguin, to 23-letni pingwin afrykański, którego lewa noga została zraniona w 2011 r. po tym, jak wdał się w bójkę z innym pingwinem.

Pingwin mieszka w Mystic Aquarium, gdzie weterynarze stwierdzili, że Purps zerwała ścięgno zginaczy w kostce i nie będzie mogła już normalnie chodzić.

Mimo wielu prób własnoręcznego wykonania odpowiedniego buta podtrzymującego dla pingwina, Purps nigdy nie była w stanie chodzić tak, jak przed wypadkiem.

Jednak dzięki Mystic Middle School, ACT Group i 3D Systems udało się znaleźć rozwiązanie drukowane w 3D. Na poniższym wzruszającym filmie można zobaczyć, jak but został wykonany specjalnie dla Purps i jak uczniowie dowiedzieli się więcej o możliwościach druku 3D.

Zespół weterynarzy z Mystic Aquarium zwrócił się do Mystic Middle School na wieść o tym, że szkoła otrzymała właśnie swoją pierwszą drukarkę 3D Systems od ACT Group.

Uczniowie nie tracili czasu na znalezienie rozwiązania dla Purpsa i zwrócili się do ACT Group o poradę, jak zaprojektować i wydrukować but.

Firma ACT Group skorzystała z okazji, aby nie tylko pomóc pingwinowi, ale także edukować dzieci w zakresie wytwarzania przyrostowego i modelowania 3D. Uczniom zaoferowano dostęp do wielomateriałowej drukarki 3D Projet MJP 5500X firmy 3D Systems, a także warsztaty edukacyjne.

Dzięki tym wskazówkom uczniowie z Mystic Middle School byli w stanie z powodzeniem zaprojektować but dla Purpsa. Uczniowie najpierw zeskanowali odlew nogi Purpsa za pomocą skanera 3D Geomatic Capture 3D i wygenerowali model cyfrowy.

Następnie zmodyfikowali ten cyfrowy projekt przy użyciu oprogramowania Geomatic Sculpt firmy 3D Systems, aby stworzyć model 3D idealnego buta, który pomoże Purpsowi chodzić.

Ostateczny projekt został wydrukowany jako pojedynczy element przy użyciu elastycznych i sztywnych materiałów, aby but był trwały, a jednocześnie lekki. Dzięki ciężkiej pracy uczniów Mystic Middle School i drukowi 3D pingwin Purps może teraz znowu chodzić.

Żródło: https://all3dp.com