Stwórz swój własny, dostosowany do potrzeb wózek inwalidzki dla zwierząt

Stwórz swój własny, dostosowany do potrzeb wózek inwalidzki dla zwierząt

Jeśli jesteś kimś, kto ogląda niezliczone godziny filmów o zwierzętach w internecie, to jest to historia, która rozgrzeje twoje serce.

Erica Charbonneau jest kreatywnym technologiem i integracyjnym deweloperem z tytułem Master of Design, Inclusive Design z OCAD University w Toronto, Ontario. Była więc idealną osobą do pomocy, gdy buldog francuski jej przyjaciółki potrzebował wózka inwalidzkiego.

Wózki inwalidzkie dla zwierząt są kosztowne, a właściciele psa nie mogli sobie na nie pozwolić. Charbonneau wymyśliła jednak prosty projekt, który każdy może z łatwością zbudować. Rezultaty były fantastyczne, a szczeniak pokochał to nowe udogodnienie.

Po sukcesie tego projektu, Charbonneau zdecydowała się na opracowanie dwóch innych wózków inwalidzkich dla psów. Postanowiła więc udoskonalić swój projekt, aby ułatwić właścicielom zwierząt konstruowanie własnych wózków inwalidzkich.

Niestandardowy wózek inwalidzki dla psów nazywa się FiGO i jest dostępny na Make. Wykorzystuje on wydrukowane w 3D elementy złączne, akrylowe lub aluminiowe rurki, kółka do hulajnogi, wyściółkę oraz kilka śrubek i nakrętek.

Stwórz swój własny wózek inwalidzki FiGO

Kroki do stworzenia FiGO są całkiem proste i wszystkie zostały przedstawione na stronie Make. Po pierwsze, będziesz musiał zmierzyć swojego zwierzaka, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar ramy jest mu potrzebny.

Zmierz szerokość swojego zwierzaka, jego wysokość i w końcu od klatki piersiowej do ogona. Aby określić długość rurek, których potrzebujesz, konieczne jest wykonanie kilku obliczeń. Ale Charbonneau pomyślała o wszystkim i opracowała arkusz kalkulacyjny Google, który wykona te obliczenia za Ciebie – wystarczy zapisać kopię, aby móc edytować plik samodzielnie.

Następnie musisz wydrukować w 3D elementy łączące ramę. Możesz znaleźć wszystkie te elementy na Thingiverse i dalsze instrukcje dotyczące tego, które z nich i w jakiej ilości wydrukować.

Gdy ten krok zostanie zakończony, będziesz miał przed sobą wszystkie części FiGO i teraz musisz je tylko poskładać razem. Po tym, jak każdy element znajdzie się na właściwym miejscu (postępuj zgodnie z instrukcjami Charbonneau na stronie Make, jeśli masz z tym problemy), możesz wszystko skleić metodą Guerrilla Glue, aby było bardziej stabilne.

Musisz także dopasować koła i paski. Charbonneau dodaje, że wszystkie części można kupić w lokalnych sklepach z narzędziami lub na Amazonie. Ponownie, odwiedź stronę Make, aby zapoznać się z pełną listą części do kupienia.

Żródło: https://all3dp.com