Studenci używają druku 3D do stworzenia bambusowego pawilonu w Jerozolimie

Studenci używają druku 3D do stworzenia bambusowego pawilonu w Jerozolimie

Studenci z Jerozolimy wykorzystali drukowane w 3D łączenia, aby stworzyć unikalny, podwieszany pawilon bambusowy w Akademii Sztuki i Projektowania Bezalel.

Dzięki innowacyjnemu projektowi studentów, Wydział Architektury Bezalel ma nowy wiszący pawilon przy wejściu. Jest on wykonany z lin, naturalnej trzciny bambusowej i różnych kształtów fug wydrukowanych w 3D.

Stworzyli oni tę strukturę o powierzchni 430 stóp kwadratowych (40 metrów kwadratowych) w ramach letniego projektu studyjnego Design-Build.

Więc, jak to zrobili? Studenci użyli komputerowego modelowania 3D, aby wygenerować różne wzory zawieszenia. Następnie przymocowali je do wiszącej siatki bambusowej.

Bambus przymocowali za pomocą wydrukowanych w 3D złączy, które kształtem przypominają 'shurikeny’, czyli japońskie gwiazdki do rzucania. Lub, jeśli nie lubisz filmów o ninja, wyobraź sobie słynne „fidget spinnery”.

Ze względu na elastyczność druku 3D, studenci mogą zmieniać prototypy w dowolnym momencie. Jest to również po części spowodowane nietrwałą naturą struktury. Tak więc ich podwieszany pawilon bambusowy może być stale dostosowywany.

Ich unikalna koncepcja zachęca odwiedzających do stania wewnątrz zawieszonych bambusowych trzcin.

O letnich projektach Design-Build

Projekty Design-Build są znane na całym świecie ze swoich „zielonych pomysłów projektowych, innowacji i inspiracji do budowania czystszej, jaśniejszej i lepszej przyszłości”.

Co roku głosują oni również na Najlepsze Projekty Design-Build, które cieszą się szerokim międzynarodowym poparciem i uznaniem.

Oczywiście, te międzynarodowe wysiłki z pewnością przynoszą bardzo interesujące i użyteczne wytwory.

Na przykład, jeden z amerykańskich studentów zbudował dla swojego ojca nowoczesną chatę wykonaną w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Inna grupa z Francji odkryła sposób na wykorzystanie skórek bananów do wykrywania raka skóry.

Podczas gdy ten projekt z pewnością nie wykrywa raka ani nie dostarcza ekologicznych domów, unikalne zastosowanie druku 3D stworzyło piękne, artystyczne wejście do tej popularnej szkoły projektowania w Jerozolimie.

Żródło: https://all3dp.com