Sebastian Errazuriz drukuje w 3D potentatów Doliny Krzemowej jako mitologiczne postacie

Sebastian Errazuriz drukuje w 3D potentatów Doliny Krzemowej jako mitologiczne postacie

Począwszy od maja 2019, Elizabeth Collective w Nowym Jorku prezentowało potentatów Doliny Krzemowej zamienionych w drukowane w 3D mitologiczne postacie.

Sebastian Errazuriz jest nowojorskim projektantem i artystą stojącym za tą pracą, którą nazywa The Beginning of the End. Po takim tytule można się domyślić, że jego praca jest raczej pesymistyczna. Jest to komentarz na temat technologii i jej wpływu na społeczeństwo.

Errazuriz wyjaśnił Wired, że chciał: „stworzyć nową mitologię różnorodnych bohaterów, złoczyńców i postaci, które będą częścią tego, co może być końcem cywilizacji”.

Pierwotnie Errazuriz prezentował swoją pracę jako serię kreacji w rzeczywistości rozszerzonej. Teraz jednak wykorzystał produkcję addytywną, aby ożywić je. Na wystawie można podziwiać dziesięć prac, w tym Jeffa Bezosa, Marka Zuckerberga i Elona Muska, z których każda przedstawia inny temat.

Od Steve’a Jobsa jako Proroka do Jeffa Bezosa jako Narodu Korporacyjnego

W pracy Errazuriza, Bezos symbolizuje „Naród Korporacyjny” i siedzi na koniu w napoleońskiej pozie. Musk reprezentuje „Wygnanie i Ucieczkę” w postaci anioła. Steve Jobs jest „Prorokiem”, podczas gdy Edward Snowden leży martwy i przedstawia „Upadek Ruchu Oporu”.

Aby stworzyć modele 3D, Errazuriz pracował ze swoim zespołem nad zebraniem setek zdjęć każdego z luminarzy techniki.

Przekształcenie tych obrazów 2D w modele 3D nie było łatwym zadaniem, a praca nad każdą twarzą trwała miesiącami. Po ukończeniu prac, zespół wykorzystał istniejące skany 3D klasycznych dzieł, aby stworzyć ciała mitologicznych potentatów.

„Musieliśmy rzeźbić w taki sam sposób, w jaki rzeźbi się w prawdziwym życiu, ale używając kursora komputera i myszki do wprowadzania i wyprowadzania ramek” – wyjaśnia Errazuriz.

Żródło: https://all3dp.com