Co mają ze sobą wspólnego kierowca wyścigowy, różowa wstążka i Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Oczywiście druk 3D.
Zawodowy kierowca Pippa Mann, której różowo-biały samochód wyścigowy był sponsorowany przez Made In Space podczas wyścigu Indy500, kontynuuje swoją współpracę z producentem drukarek 3D w spektakularny sposób.
Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Z tej okazji Made In Space wykorzystało swoją komercyjną drukarkę 3D na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) do stworzenia różowej wstążki.
„Kiedy Made In Space zwróciło się do mnie ze swoją koncepcją współpracy, natychmiast przyciągnęło moją uwagę i wyobraźnię. Jestem tym zachwycona” – mówi Mann. Kontynuuje:
„Zawsze uwielbiam, gdy nasi partnerzy z programu wyścigowego chcą znaleźć sposób na zaangażowanie i wsparcie w naszej misji zbierania funduszy dla Susan G. Komen, ale dla mnie pomysł, aby powiązać te dwie promocje w ten sposób, był strzałem w dziesiątkę. Uwielbiam to, że mamy zaawansowaną technologicznie serię.”
Fundacja Susan G. Komen została założona w 1982 roku. Jest jedną z największych na świecie organizacji non-profit finansujących badania nad rakiem piersi i zaczęła używać logo różowej wstążki w 2008 roku. Dziś wstążka jest międzynarodowym symbolem świadomości raka piersi.
Pink Ribbon to pierwszy model wydrukowany w 3D w kosmosie na cele charytatywne
Made In Space jest bardzo podekscytowane wykorzystaniem swojego unikalnego partnerstwa z Mann do wsparcia fundacji. Andrew Rush, prezes i dyrektor generalny Made In Space, mówi:
„Jako firma z branży lotniczej i kosmicznej mamy naturalne uznanie dla doskonałości inżynierskiej, a wyścigi Indy są tego świetną demonstracją. Pippa jest wspaniałą reprezentantką tego sportu i fantastycznym wzorem do naśladowania. Jesteśmy również podekscytowani, że możemy wspierać ważną pracę Susan G. Komen, która ma wpływ na walkę z rakiem piersi.”
Wydrukowana w 3D różowa wstążka będzie wyjątkowa w historii; nigdy wcześniej nie próbowano drukować w 3D obiektu w przestrzeni kosmicznej w celu zbierania funduszy. Additive Manufacturing Facility (AMF) firmy Made in Space na pokładzie ISS wydrukuje wstążkę o długości około 9 cm przy użyciu specjalnego różowego filamentu. Filament został zatwierdzony przez NASA jako bezpieczny i zostanie wysłany podczas nadchodzącej misji zaopatrzeniowej.
Cały proces drukowania w kosmosie i wysyłania części na Ziemię jest skomplikowany. Części są najpierw testowane na ziemi, aby dopracować ustawienia drukarki 3D. Gdy są gotowe, polecenia drukowania są wysyłane do AMF na pokładzie ISS.
Po wydrukowaniu, astronauci wyjmują i fotografują obiekty. Następnie umieszczają je w torbach do przechowywania w celu ochrony podczas podróży powrotnej na Ziemię na pokładzie statku kosmicznego. Made In Space ściśle współpracuje z NASA, aby koordynować powrót części na Ziemię.
Żródło: https://all3dp.com