Zbliża się lato w związku z czym temperatury stają się coraz wyższe! Dlaczego nie wykorzystać drukarki 3D do stworzenia eleganckiego, bezłopatkowego wentylatora biurkowego, który zapewni Ci ochłodę.
Teraz, gdy mamy już prawie czerwiec, można się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy na niebie pojawi się gorące słońce. Czasami klimatyzacja i otwarte okna nie wystarczają, aby zapewnić Ci chłód, a jedynie wentylator dmuchający w twarz może powstrzymać gromadzący się pot. Na szczęście Twoja desktopowa drukarka 3D jest dobrze wyposażona, aby pomóc Ci przetrwać te upalne dni.
Dzisiejszy projekt to wydrukowany w 3D bezłopatkowy wentylator biurkowy autorstwa użytkownika Thingiverse Dylmana3000, który pomoże utrzymać chłodne powietrze w Twoim miejscu pracy. Wentylator ten ma elegancki i nowoczesny wygląd i sprawia wrażenie, jakby wytwarzał prąd wiatru z powietrza. Projektant, ucząc się obsługi programu Fusion360, postanowił stworzyć nowy wentylator biurkowy na swoje biurko.
Proces budowy jest niezwykle prosty, a lista komponentów krótka i niedroga, więc można powiedzieć, że ten projekt jest świetny zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Przyjrzyjmy się bliżej temu wentylatorowi, zaczynając od tego, czego potrzebujesz i jak go zmontować!
Drukowany w 3D wentylator biurkowy bez łopatek: czego potrzebujesz i jak go zbudować
Ten wentylator biurkowy składa się z trzech różnych części drukowanych w 3D, w tym podstawy, komory wewnętrznej i komory zewnętrznej. Zewnętrzna część wentylatora wymaga wszędzie podpór, a projektanci sugerują, aby to samo zrobić z częścią wewnętrzną. W przypadku podstawy, Dylman3000 odwrócił model do góry nogami i zastosował podpory dotykające tylko platformy.
Wszystko, czego potrzebujesz (oprócz drukarki 3D i filamentu) to zapasowy wentylator komputerowy 70 mm i transformator 12 V – dwa przedmioty, które możesz mieć w garażu lub nabyć za rozsądną cenę. Tak czy inaczej, komfortu nie da się wycenić!
Po wydrukowaniu części w 3D i zgromadzeniu wentylatora komputerowego oraz transformatora 12 V, nadszedł czas na rozpoczęcie procesu montażu. W tym projekcie jest tylko kilka kroków. Po pierwsze, zamontuj wentylator komputerowy wewnątrz wydrukowanej w 3D podstawy na jej szczycie, przeprowadzając przewody przez otwór we wsporniku.
Następnym krokiem jest przylutowanie przewodów wentylatora i transformatora do podstawowego przełącznika. Jeśli nie masz doświadczenia w lutowaniu, obejrzyj kilka poradników, zanim zabierzesz się za to samodzielnie. Po zakończeniu procesu lutowania, włóż wewnętrzną część wentylatora do zewnętrznej (powinna się zatrzasnąć). Na koniec, weź całą wydrukowaną w 3D sekcję wentylatora i zamontuj ją w podstawie. Teraz masz funkcjonalny wentylator biurkowy bez łopatek!
Żródło: https://all3dp.com