Lampy i abażury do wydrukowania w 3D: 25 olśniewających wzorów

Lampy i abażury do wydrukowania w 3D: 25 olśniewających wzorów

Jeśli chcesz rozjaśnić swoją przestrzeń, sprawdź naszą wyselekcjonowaną listę modeli do druku 3D, którą uporządkowaliśmy w czterech kategoriach: artystyczne, inspirowane naturą, klasyczne i różnorodne.

Jasny punkt

Stworzenie lasu z odpowiednim kloszem nie jest takie trudne
Nie jest trudno stworzyć las z odpowiednim abażurem (Źródło: createyourcosmos )

Chociaż istnieje wiele fajnych rzeczy, które można wydrukować w 3D, niestandardowe projekty lamp są zarówno praktyczne, jak i przyjemne dla oka. W rzeczywistości, przeglądając specjalistyczne repozytoria treści, można znaleźć wspaniałe przykłady lamp do samodzielnego montażu i oraz abażurów do druku na drukarkach 3D.

Poniżej przedstawiamy wybór 25 najlepszych projektów. Wszystkie można pobrać bezpłatnie, ale oczywiście za niewielką opłatą istnieje również wiele wspaniałych projektów. Aby lepiej zorganizować wszystkie nasze wybory, podzieliliśmy je na artystyczne, inspirowane naturą, klasyczne i różnorodne.

Podczas drukowania części, które będą narażone na wysoką temperaturę (z żarówki), upewnij się, że używasz filamentu, który może wytrzymać wysokie temperatury, takiego jak ABSASAPC lub POM. Jeśli używasz diod LED, PLA powinien być również bezpiecznym wyborem.

Jeśli zobaczysz lampę lub abażur, który chcesz profesjonalnie wydrukować w 3D, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

 

Kategoria: Artystyczne

Oprócz funkcjonalności, dlaczego nie wykazać się kreatywnością dzięki wydrukowanej w 3D lampie? Wprowadź trochę sztuki do swojej przestrzeni dzięki tym stylowym, wyrazistym elementom.

 

EifflaCzy widzisz inspirację Wieżą Eiffla?

Czy widzisz inspirację Wieżą Eiffla? (Źródło: leFabShop via Cults )

Ten piękny abażur drukowany w 3D, został zainspirowany najsłynniejszym budynkiem Paryża, Wieżą Eiffla. Stworzony przez Samuela N. Berniera, kanadyjskiego projektanta przemysłowego, abażur ten można łatwo wydrukować na dowolnej desktopowej drukarce 3D, chociaż w tym przypadku wydruk wykonanno na drukarce MakerBot.

Nie ma specjalnych instrukcji drukowania poza tym, że nie są potrzebne żadne podpory i należy użyć raftu. Jeden z wykonawców tego modelu, zastosował warstwę o wysokości 0,2 mm, bez podpór oraz raftu i ze 100% wypełnieniem. Podczas montażu można spiąć części razem.

Projektant: leFabShop

Kto to wydrukował? Ten projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród użytkowników, z ponad 4000 pobrań i dwoma opublikowanymi wydrukami społecznościowymi.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Wykonana samodzielnie

Prostota i styl mogą iść w parze
Prostota i styl mogą iść w parze (źródło: UAUproject via Cults )

SMF.01 to elegancka lampa podłogowa (SMF oznacza „meble wykonane samodzielnie”). Oprócz komponentów do druku 3D, będziesz potrzebować drewnianych desek i lekkiego przewodu z gniazdem żarówki.

Będziesz potrzebował użyć podpór, aby osiągnąć maksymalną wytrzymałość części. Do montażu wystarczy złożyć części razem; nie jest potrzebny klej ani gwoździe. Istnieją również linki do szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie Cults.

Projektant: UAUproject

Kto to wydrukował? Projekt pobrało prawie 400 użytkowników. Prosta konstrukcja i zasada działania SMF sprawiają, że ta lampa jest prawdopodobnie łatwa do wydrukowania i złożenia.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Lampa pod kątem

Kolejny prosty, ale stylowy odcień o nazwie ampe
Prosty, stylowy i wyjątkowy odcień (źródło: flowalistik via Cults )

Lampe, to świetny funkcjonalny wydruk 3D, od niezwykłego projektanta Agustina Flowalistik. Być może spotkałeś jego pokemona low-poly, ale teraz jego projekty rozwijają się w praktyczne modele, ze stylowym rozmachem. Mając na uwadze łatwość montażu, do złożenia Lampe nie są potrzebne żadne wkręty ani klej, wystarczy drukarka 3D o polu roboczym 120 x 120 x 120 mm.

Jeśli chcesz przenieść tę lampę na wyższy poziom, możesz użyć filamentów z domieszką drewna lub metalu, do stworzenia podstawy. Projektant zapewnia również szczegółowe instrukcje dotyczące druku.

Projektant: flowalistik

Kto to wydrukował? Przy prawie 1000 pobrań, ta artystyczna lampa odniosła olśniewający sukces.

Gdzie to znaleźć? Cults

 

Turbina

Ta turbina kręci się światłem!
Ta turbina kręci się światłem! (Źródło: smallnetd przez Thingiverse )

Ten futurystyczny projekt ma przypominać duże turbiny przemysłowe i dobrze pasowałby do każdej przestrzeni, która ma industrialny wystrój. To wieloczęściowy wydruk składający się z podstawy (dla lampy), innej podstawy (dla łopatek) i łopatek turbiny. Te części występują w kilku wersjach.

Projektant twierdzi, że jest to nadal w trakcie dopracowywania i rzeczywiście, od czasu pojawienia się pierwszej wersji, wydano szereg aktualizacji. Zalecane jest połączenie wydruków z  ABS z żarówkami LED. Jednak wielu użytkowników zgłosiło udane wydruki również z PLA.

Projektant: smallnetd

Kto to wydrukował? Opublikowano 40 marek i 3 remiksy tego stylowego abażuru.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

 

Kategoria: Inspirowane naturą

Przenieś świat przyrody do swojego salonu, dzięki tym inspirowanym naturą wydrukom 3D. Oprócz kwiatów, znajdziesz tu warzywa, plaster miodu, muchomory, ogniste płomienie, a nawet małpy! Niektóre z nich wyglądałyby pięknie, wydrukowane w wielu kolorach filamentów, aby jak najlepiej odtworzyć naturalne piękno naszego świata.

 

Dynia

Ta dynia nie ma smaku, ale ma dużo blasku
Ta dynia nie ma smaku, ale ma dużo blasku (Źródło: leFabShop viaCults )

Lampa dyniowa lub „La Citrouille D’Omar” po francusku, to fajna nowość na jesień lub Halloween. Wydrukuj kilka i połącz je zielonymi przewodami, aby cieszyć się rozświetlonym widokiem swoich dyń.

Jeśli chcesz, możesz tradycyjnie wydrukować je z filamentu w kolorze pomarańczowym, ale uważamy, że inne kolory również mogą wyglądać dobrze. 

Projektant: leFabShop

Kto to wydrukował? Ten projekt został do tej pory obejrzany ponad 5000 razy i pobrany przez 467 osób.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Karczoch

Liście karczocha zapewniają świetną estetykę lampy
Liście karczocha zapewniają świetną estetykę lampy (źródło: gCreate via Cults )

Zainspirowany innym warzywem, tym razem karczochem, ten piękny abażur będzie miłym dodatkiem do Twojego domu lub biura. Możesz użyć dowolnego standardowego sznurka do lampy wiszącej i żarówki niskotemperaturowej.

Ten projekt wydaje się być trudniejszy niż inne, ponieważ twoja drukarka będzie musiała wydrukować coś większego,  niż wielkość jej pola roboczego. Również ze względu na jednoczęściową konstrukcję, podpory w liściach będą niezbędne, a zatem dolicz pod uwagę też czas potrzebny na obróbkę końcową.

Projektant: gCreate

Kto to wydrukował? Ten projekt jest bardzo popularny, dzięki ponad 3500 pobrań. Istnieją również dwie opublikowane marki.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Kwiat

Ta lampa wyrosła z miłości
Ta lampa wyrosła z miłości (źródło: gCreate via Cults )

Anna Flower Light, to prawdziwie dzieło miłości – projektant Gordon LaPlante mówi, że stworzył je „dla mojej miłości i współzałożycielki gCreate, Anny Lee”. Światło przypomina wiszący kwiat i rozświetla pomieszczenie równomiernie, zapewniając jednocześnie dużo światła.

Ze względu na swój kształt, ten wydruk wymaga pewnych umiejętności jeśli chodzi o ustawienia druku. Zwróć uwagę na grubość ścian oraz ustawienia ,,brim”. Zaleca się również wydrukowanie go do góry nogami. Ze względu na cienkie elementy, należy drukować ten model wolniej niż zwykle.

Projektant: gCreate

Kto to wydrukował? Ponad 1600 użytkowników pobrało ten projekt, ale nie przesłano żadnych wydruków społeczności.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Nasionko

Ten trudny, ale imponujący abażur może przypominać coś innego niż dmuchawiec
Ten trudny, ale imponujący abażur może przypominać o czymś innym niż mniszek lekarski (źródło: MyMiniFactory )

Zainspirowany dmuchawcem, ten imponujący projekt jest przeznaczony do zawieszania. Jest wysoce symetryczny, co pozwala użytkownikowi bawić się jego wymiarami i odpowiednio je dopasowywać.

Jednak, jak już pewnie się domyślasz, nie jest to łatwy wydruk. Z wieloma „nasionami”, które trzeba wydrukować i przymocować (zaleca się użycie kleju), ten wydruk może być trochę męczący i wymaga także czasu potrzebnego do  postprocessingu. Musisz też zaopatrzyć się w niskotemperaturową żarówkę LED, ze względu na ograniczoną przestrzeń wokół lampy.

Projektant: MyMiniFactory

Kto to wydrukował? Chociaż jest to stary model i został zaprojektowany przez MyMiniFactory, nie jest jasne, ile osób z prawie 500, którzy go pobrali, faktycznie go wydrukowało.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Rozkwitająca lampa

Ten kwiat kwitnie i świeci
Ten kwiat kwitnie i lśni (źródło: ossum via MyMiniFactory )

Pomysłowość stojąca za tą drukowaną lampą 3D jest niesamowita. Konstruując lampkę do sypialni dla swojej córki, projektant Jason Suter stworzył kwiat, który po włączeniu rozwija się, zanim zapali się światło. Ale to nie koniec: obracanie tego samego przełącznika powoduje przełączanie palety ciepłych, kojących kolorów.

Aby to wszystko osiągnąć, projektant podzielił wydruk na wiele części. Zalecanym filamentem do druku jest PET-G. Przed rozpoczęciem zalecamy zapoznanie się ze szczegółową instrukcją montażu.

Projektant: ossum

Kto to wydrukował? Ten projekt był pobierany wiele razy, ale nie ma informacji o liczbie użytkowników, którzy go wydrukowali.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Plaster miodu

Kochanie, gdzie jest lampa?
Kochanie, gdzie jest lampa? (Źródło: grozaalex via MyMiniFactory )

Ten projekt, to świetne połączenie inżynierii, sztuki i kreatywności. Inspiracją były przede wszystkim pszczoły i ich społeczność, stąd sześciokątny wzór plastra miodu na kloszu. Podstawa ma wzór Voronoi, który ma przypominać kroplę miodu.

Chociaż powinno wybrać się do tego modelu żarówki niskotemperaturowe, najlepiej jest wydrukować go z filamentu o podwyższonej odporności na ciepło. Jeśli zastosujesz się do pierwotnego wyboru światła, pasma LED NeoPixel (światło zimne), które jest kontrolowane przez Arduino Nano, będziesz musiał dokonać kilku zakupów.

Projektant: grozaalex

Kto to wydrukował? Ponad 250 osób pobrało tę fajną lampę.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Muchomor

Doskonała adaptacja klasycznego czerwonego grzyba
Idealna adaptacja klasycznego czerwonego muchomora (źródło: dellinwo via MyMiniFactory )

Ten uroczy projekt istnieje od około dwóch lat i został już zaktualizowany, aby zapewnić lepsze zarządzanie ciepłem między plastikowym trzonkiem a lampą. Jeśli jesteś fanem The Smurfs , ta lampa jest dla Ciebie.

Chociaż jest to wydruk wieloczęściowy, oznaczono go jako łatwy do wydrukowania. Będziesz potrzebował tylko podpór dla górnej części (kopuły), a projektant sugeruje użycie filamentu świecącego w ciemności do białych części na górze. dellinwo użył MMU2S od Prusy, aby uzyskać dwa kolory.

Projektant: dellinwo

Kto to wydrukował? Został pobrany przez 890 osób, ale nie opublikowano jeszcze żadnych wydruków społecznościowych.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Voronoi Monkey & Bunny

Ta lampa rzuca imponujące cienie niezależnie od projektu
Ta lampa rzuca imponujące cienie, niezależnie od projektu (źródło: mingshiuan via Cults )

Te lampy Voronoi są tak olśniewające, że będziesz chciał przyciemnić światła, aby zobaczyć pełny efekt. Dostępne jako małpa lub króliczek, te modele zostały zaprojektowane tak, aby rzucać zachwycające cienie na ściany. Projektant mingshiuan stworzył całą serię lamp w tym stylu, w tym czaszkę i serce, i zdecydowanie warto sprawdzić całą serię.

Warto zwrócić uwagę na ilość potrzebnych podpór i czas potrzebny do ich usunięcia. Poza tym nie zgłoszono żadnego innego specjalnego problemu.

Projektant: mingshiuan

Kto to wydrukował? Pobrano 305 plików i wyświetlono 3200 tych fajnych lamp.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Płomień

Wznieć we mnie ogień
Rozpal mój ogień (źródło: Job via MyMiniFactory )

Ta imponująca lampa wygląda jak jej nazwa: giant flame. Podobnie jak lampa miodowa, możesz użyć NeoPixels i Arduino Nano, aby uzyskać ten efekt świetlny.

Jego projektant sugeruje PET-G do drukowania części płomienia i używania trybu wazy w Cura. Podstawę należy wydrukować z ABS, a następnie wszystkie elementy (w tym elektronikę) skleić na gorąco.

Projektant: Job

Kto to wydrukował? Ten imponujący projekt ma prawie 200 pobrań.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Kategoria: Klasyczne

Szukasz czegoś bardziej subtelnego? Trafiłeś we właściwe miejsce. Te modele, zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, są piękne w swojej prostocie i będą pasować do każdej przestrzeni.

 

Przegubowa lampa

Ta przegubowa lampa wygląda jak ta, którą można było kupić
Ta przegubowa lampa wygląda dokładnie tak, jak kupiona w sklepie. (źródło: Tomshik3D via MyMiniFactory )

Ta wieloczęściowa lampa, została zaprojektowana jako przystępna cenowo lampa biurkowa, którą można łatwo zbudować. W przypadku elementu oświetleniowego można zastosować diody LED.

Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących wyboru materiału do wydrukowania. Biorąc pod uwagę niską emisję ciepła diod LED, każdy materiał (w tym PLA) powinien być odpowiedni. Podczas drukowania, wypełnienie podstawy powinno być ustawione na 50%, podczas gdy inne części na 25%.

Projektant: Tomshik3D

Kto to wydrukował? Ten projekt został pobrany ponad 250 razy.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Lampa z papieru

Iluzja złożonego papieru sprawia, że ​​ta wyrafinowana lampa jest wyjątkowa
Złudzenie złożonego papieru sprawia, że ​​ta wyrafinowana lampa jest wyjątkowa (Źródło: leFabShop via Cults )

Ten piękny abażur drukowany w 3D, czerpie inspirację ze złożonego papieru. Nadaje się do użytku na stole lub do zawieszenia. Do montażu lampy wystarczy typowe gniazdo E27, z odpowiednią żarówką LED.

Zalecanym materiałem jest ABS. Podczas drukowania nie zgłoszono żadnych szczególnych problemów, poza tym że zajmuje dużo czasu.

Projektant: leFabShop

Kto to wydrukował? Ten projekt został pobrany ponad 2000 razy.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Łza

Ta trójwarstwowa lampa może być w całości wydrukowana w 3D
Ta trójwarstwowa lampa może być całkowicie wydrukowana w 3D (źródło: adylinn via MyMiniFactory )

Ta lampa w kształcie łzy, to projekt mieszany, który wygląda niesamowicie. Lampa posiada betonową podstawę – wykonaną z Shapecrete – która została użyta w formie drukowanej w 3D. Dla tych użytkowników, którzy nie są zainteresowani pomysłem na betonową podstawę, projektant stworzył również wariant z podstawą, którą można wydrukować w 3D.

Na betonowej lub wydrukowanej w 3D podstawie, znajduje się wydrukowany w 3D pierścień z nałożoną okleiną drewnianą, ale możesz również spróbować wydrukować go z filamentu z domieszką drewna. Ostatnią warstwą jest model wydrukowany w naturalnym kolorze z HIPS.

Pomimo różnorodności materiałów, jest to lampa wydrukowana w 3D w każdym znaczeniu tego słowa. Projektant zapewnia również szczegółowe instrukcje kompilacji.

Projektant: adylinn

Kto to wydrukował? Ta lampa ma ponad 600 pobrań i prawie 10 000 wyświetleń.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Noc

Nigdy więcej nie bój się ciemności!
Nigdy więcej nie bój się ciemności! (Źródło: ThomasRaygasse via Cults )

Ta nocna lampka emituje ciepły, uspokajający blask, idealny do powstrzymywania koszmarów. Jest to jednoczęściowa konstrukcja i jest oświetlona diodami LED.

W tym celu można użyć zwykłego filamentu PLA. Podobnie jak w przypadku innych abażurów na tej liście, jest to projekt, w którym eksperymentowanie z kolorem filamentu, może dać bardzo interesujące warianty tej lampy.

Projektant: ThomasRaygasse

Kto to wydrukował? Pobrało go ponad 600 osób.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Low-Poly

Dodaj odrobinę koloru do zwykłej żarówki
Dodaj odrobinę koloru do zwykłej żarówki (źródło: Cusco_Studio via Cults )

Ten model low-poly jest przeznaczona do ozdabiania prostych i pojedynczych żarówek. Jest dość minimalistyczny, ale jest też niesamowicie łatwy do wydrukowania.

Nie będziesz potrzebować żadnych podpór ani raftu, więc nie ma zamieszania ani kłopotów. Zrób kilka z nich w dowolnym kolorze i uzyskaj natychmiastową aktualizację do dowolnej standardowej oprawy oświetleniowej w całym domu.

Projektant: Cusco_Studio

Kto to wydrukował? Ten projekt został pobrany ponad 1000 razy. Dokładna liczba marek nie jest znana, ale jest to zdecydowanie jedna z najłatwiejszych pozycji do wydrukowania na tej liście.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Lampa Valeria

Ta stylowa lampa jest łatwa w montażu
Ta stylowa lampa jest łatwa w montażu (źródło: HelderSantos via Cults )

Lampa Valeria, to bardzo wyrafinowana konstrukcja, wyglądająca jak kupiona w sklepie. Małe wymiary tej lampy sugerują, że najlepiej nadaje się do postawienia na stole.

Jest łatwa w montażu i druku. Model zaleca się drukować z PLA z wypełnieniem 25%.

Projektant: HelderSantos

Kto to wydrukował? Przy ponad 1100 pobranych plikach, prawdopodobnie będzie można je wydrukować, chociaż nie widzimy żadnych opublikowanych marek.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Upcykling

Klasyczny design w połączeniu ze świetną koncepcją upcyklingu
Klasyczny design w połączeniu ze świetną koncepcją upcyklingu (źródło: EUMAKERS via Cults )

Z tym prostym i stylowym abażurem, wiąże się ciekawa koncepcja. Jego część w rzeczywistości składa się ze szpuli filamentu. Podstawa tej lampy została poddana recyklingowi!

Materiał użyty do wydrukowania klosza nie jest wymieniony, więc użytkownik może swobodnie eksperymentować. Istnieje prosty schemat, który powinien pomóc w montażu.

Projektant: EUMAKERS

Kto to wydrukował? Z prawie 4000 wyświetleń i 421 pobraniami będzie kilka z nich na świecie.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Kategoria: Różnorodne

Te pięć ostatnich modeli, to worek kreatywności, obejmujący wszystko, od Gwiazdy Śmierci po wydruk dłoni. 

 

Pepet

Pepet świeci, gdy dotykasz jego otwartej dłoni
Pepet świeci, gdy dotkniesz jego otwartej dłoni (źródło: makit via MyMiniFactory )

Widzisz Pepeta (typowe hiszpańskie imię) na stole? Po prostu przybij mu piątkę, a się zaświeci!

Ta drukowana w 3D lampa, jest nieco bardziej skomplikowana, niż inne na tej liście, ale jest warta wysiłku. Model jest pusty w środku, aby zrobić miejsce na Arduino, czujnik dotykowy, niektóre diody LED i okablowanie. Pełne instrukcje znajdują się na stronie pobierania.

Nie zgłoszono żadnych specjalnych problemów z tym wydrukiem, z wyjątkiem tego, że może być konieczne zmniejszenie szybkości drukowania w celu uzyskania gładszego wykończenia, szczególnie na dłoni, gdzie jest ukryty czujnik aktywujący.

Projektant: makit

Kto to wydrukował? Z pewnością projektant i prawdopodobnie część z 300 innych osób, które pobrały ten projekt, z powodzeniem wydrukowali Pepet.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Kwadratowa dioda LED

Geometria spotyka styl
Geometria spotyka styl (źródło: HelderSantos via Cults )

Kolejny projekt Helder Santos, nieco bardziej retro-futurystyczny: prosta, elegancka lampa wydrukowana w 3D, zaprojektowana do umieszczenia 60 cm taśmy LED 12 V. Posiada komorę baterii, dzięki czemu można go zamontować bez konieczności posiadania w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Podczas drukowania kwadratowej ramy nie potrzebujesz podpór, a montaż nie wymaga kleju ani śrub; zatrzaśnie się razem. Aby uzyskać maksymalny efekt, można zastosować przezroczysty filament do wewnętrznego pierścienia.

Projektant: HelderSantos

Kto to wydrukował? Pobrało go ponad 600 osób i ma 66 polubień.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Duch Pavel 

Straszna lampa imieniem Paweł Duch
Przyjazny czy straszny? (Źródło: Superbeasti viaz MyMiniFactory )

Duch Pavel, to zabawny pomysł na mały abażur i kolejna dobra dekoracja na Halloween. To prosty, jednoczęściowy wydruk. Ze względu na swój kształt najlepiej nadaje się jako źródło światła światło LED o niskiej emisji ciepła.

Aby uzyskać pożądany efekt, zaleca się wydrukowanie go z filamentu świecącego w ciemności. Wymaga trochę majsterkowania, aby pokonać ograniczoną przestrzeń podczas wkładania żarówki. Zapoznaj się ze wskazówkami od projektanta.

Projektant: Superbeasti

Kto to wydrukował? Dość nowy projekt, ma już 45 pobrań.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Gwiazda Śmierci

Gwiazda Śmierci może teraz oświetlić twój pokój
Gwiazda Śmierci może teraz oświetlić twój pokój (źródło: mashirito via MyMiniFactory )

Moc budzi się dzięki wydrukowanemu w 3D abażurowi. Odkładając na chwilę debatę na temat dobra i zła, to sprytny projekt, który jest łatwy do wydrukowania i złożenia.

Projektant dostarczył również projekt lampki nocnej dla młodszych członków Sithów. Nie ma konkretnego materiału zalecanego do wydrukowania tej lampy, ale dostarczono prosty schemat obwodów.

Projektant: mashirito

Kto to wydrukował? Ten projekt został pobrany ponad 1100 razy.

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

 

Uchwyt nie tylko na lampę

Trzymanie lampy jest czasem najlepszą rzeczą do zrobienia
Trzymanie lampy jest czasem najlepszą rzeczą do zrobienia (źródło: Avooq via Cults )

Chociaż nie ma klosza, ten wydruk jest małą elegancką ozdobą. Fajną rzeczą w tym projekcie jest jego wszechstronność: ten wydrukowany w 3D uchwyt na lampę, może być również używany na różne sposoby, w tym przez podłączenie do gniazdka, zamontowanie na stole, a nawet trzymanie telefonu podczas ładowania. Jak pokazano na powyższym obrazku, fajnym sposobem jest trzymanie żarówki w dłoni skierowanej do góry, podczas gdy przewód zasilający i przełącznik zwisają poniżej.

Ponieważ żarówka nie ma bezpośredniego kontaktu z wydrukowanym materiałem, masz większą elastyczność w wyborze rodzaju filamentu.

Projektant: Avooq

Kto to wydrukował? Obejrzany ponad 9100 razy model ten został dotychczas pobrany 764 razy.

Gdzie znaleźć projekt? Cults

 

Źródło głównego zdjęcia: gCreate via Cults

Licencja: Tekst „3D Printed Lamps & Shades: 25 Dazzling Designs” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/