ZW3D CAD Wskazówki: Projekt termometru na podczerwień w ZW3D

ZW3D CAD Wskazówki:  Projekt termometru na podczerwień w ZW3D

Od początku pandemii termometr na podczerwień to jeden z najlepiej sprzedających się sprzętów medycznych, pomagający chociaż w małym stopniu wykryć chore osoby w miejscach takich jak lotniska czy dworce.

Urządzenie takie można zaprojektować w ZW3D CAD/CAM. Poniżej krótka instrukcja jak to zrobić!

Krok 1Należy narysować obrys danego termometru. Jako punkt odniesienia można w tym kroku zaimportować rzeczywiste zdjęcie termometru.

Krok 2Należy stworzyć profile głowicy. 

Od czego zacząć? Najpierw należy użyć funkcji Odniesienie – zaznaczyć końcowy oraz początkowy punkt przecięcia. 

Krok 3: Należy stworzyć powierzchnię głowicy.

Krok 4:  Należy narysować profile rącznik termometru i stworzyć dla niej powierzchnie (ilustracja poniżej)

Krok 5: W tym kroku należy utworzyć krzywą powierzchni głowicy termometru, która powinna zaczynać się oraz kończyć na przecięciu z krzywymi rączki, którą rysowaliśmy wcześniej.

Krok 6: Należy utworzyć powierzchnię, która będzie łączyć głowicę oraz rączkę (powierzchnia powinna stykać się ze wszystkimi powierzchniami, z którymi sąsiaduje).

Krok 7:  Należy zakryć powierzchnie zarówno z dołu rączki jak i z tyłu głowicy i zaokrąglić je dla bardziej profesjonalnego wyglądu. W tym kroku trzeba również nadać grubość powierzchni, aby zamienić ją w bryłę i utworzyć kształt termometru.

Krok 8: W tym roku należy zrobić odbicie lustrzane korpusu termometru aby stworzyć pełną obudowę.

Krok 9: Należy dodać kilka elementów na obudowę, które poprawią wygląd termometru takich jak: logo, panel czy otwory na przyciski.

Krok 10: Należy połączyć dwie połówki tak, aby tworzyły pełny kształt termometru oraz dodać miejsca na baterie. 

Krok 11:  W tym kroku należy dodać detale takie jak: przyciski, spust oraz ekran LCD z tyłu termometru. W tym momencie kończy się projektowanie termometru i należy przejść do renderowania.

Rysunek 12. Końcowy wygląd termometru

Jeżeli podoba Ci się ten projekt i chcesz tworzyć takie lub jeszcze bardziej kreatywne projekty? Pobierz ZW3D i rób własne niesamowite rzeczy!

Źródło: 3D MASTER