Wszyscy w firmie Brooks Running mogą teraz „biegać zadowoleni” dzięki zastosowaniu drukarki 3D Connex3, która przyspiesza tworzenie prototypów.
Firma Brooks Running z siedzibą w Seattle pomaga biegaczom zwiększyć tempo biegu. Jednak do niedawna ich system prototypowania nie działał bezproblemowo.
Hasło „Run Happy” i pracownicy składający się z biegaczy (w tym dyrektor generalny) sprawiły, że konieczne stało się usprawnienie procesu projektowania. Nie tylko dlatego, że dzięki temu pracownicy mieliby więcej czasu na ćwiczenia, a mniej na stresowanie się opóźnionymi prototypami.
Ponieważ firma regularnie pracuje nad projektami butów na dwa lub trzy sezony jednocześnie, często zdarzało się, że spieszyła się, gdy pliki projektowe były gotowe do druku.
Aby wydrukować prototypy, firma korzystała z usług lokalnego biura usług. To jednak regularnie prowadziło do kłopotliwych sytuacji, w których trzeba było czekać i nie dotrzymywać terminów.
Ponieważ walidacja projektu jest jednym z najważniejszych elementów działalności firmy, konieczne było usprawnienie tego procesu. Część procesu walidacji projektu obejmuje testowanie dopasowania i funkcjonalności produktu, ale także testowanie ogólnego projektu. W związku z tym regularnie wprowadzane są zmiany w projekcie i konieczna jest szybka zmiana koncepcji.
Rozwiązanie problemu outsourcingu sprowadziło się do zainwestowania w przemysłową drukarkę 3D do użytku wewnętrznego. Firma wybrała drukarkę 3D Connex3, która wspomagała proces prototypowania. Od tamtej pory nie ogląda się za siebie i oszczędza mnóstwo pieniędzy i stresu, unikając jednocześnie opłat za pośpiech.
Korzyści dla firmy Brooks Running z prototypowania na miejscu
Firma szacuje, że dzięki własnej drukarce 3D oszczędza od 500 do 800 dolarów na każdym bucie podczas procesu iteracji projektu.
Proces, w którym projektanci tworzą modele sezonowe, wysyłają je do Azji w celu konwersji na pliki CAD, a następnie oceniają ostateczny model przed wydrukowaniem, przynosi ogromne korzyści dzięki szybkiej realizacji.
Po wydrukowaniu buta projektanci mogą dokonać dalszej oceny projektu i wprowadzić niezbędne poprawki i zmiany. Obecnie, dzięki Connex3, możliwe jest wydrukowanie do pięciu prototypów podeszwy zewnętrznej i środkowej w tym samym czasie.
Nie trzeba dodawać, że firma jest zadowolona z rezultatów. Kenny Krotzer, zastępca projektanta obuwia w firmie Brooks, wyjaśnia:
„Dzięki ośmiogodzinnemu czasowi drukowania drastycznie zmniejszyła się liczba opóźnień w realizacji projektów. Nawet w przypadku przeprojektowania możemy otrzymać pliki, prototypy i przejrzeć je w ciągu 10 godzin. Zatwierdzenie projektu zajmuje dosłownie połowę czasu dzięki naszej drukarce 3D„.
Ponieważ popyt na buty Brooks jest większy niż kiedykolwiek, a sezony zakupowe stają się coraz krótsze, ta oszczędność czasu i możliwość kontrolowania każdego etapu procesu prototypowania ma duże znaczenie.
Wielomateriałowa drukarka jest bardzo chwalona przez firmę, a dzięki tej technologii klienci i pracownicy mogą nadal „biegać szczęśliwi”.
Żródło: https://all3dp.com