Wydrukuj w 3D mechanicznego kolibra

Wydrukuj w 3D mechanicznego kolibra

Nadszedł czas, aby opuścić gniazdo i zrobić sobie wspaniałą i wymagającą ozdobę na biurko typu „zrób to sam”. Twórca Greg Zumwalt stworzył złożoną, drukowaną w 3D mechaniczną zabawkę-automat o tematyce kolibra – i Ty też możesz to zrobić.

Jedną z wielu zalet druku 3D jest jego zdolność do wytwarzania złożonych geometrii w jednym wydruku. Ale można również wykorzystać tę technologię do tworzenia szeregu małych części, z których każda ma swoją rolę w ramach wspaniałej konstrukcji mechanicznej.

Greg Zumwalt, twórca z Oklahomy i były właściciel firmy produkującej oprogramowanie i gry wideo, udostępnił ostatnio Mechanicznego Kolibra. Projekt będzie wymagał od Twojej drukarki 3D maksymalnego wysiłku, ale rezultaty sprawią, że będziesz mógł rozkoszować się słodkim nektarem magii automatu.

Mechaniczny koliber to skomplikowana układanka 3D, wymagająca znacznej liczby części wydrukowanych w 3D. Zumwalt zaprojektował całą konstrukcję do druku 3D, z wyjątkiem małego silniczka, który wprawia ptaka w ruch.

Wydrukowane w 3D części obejmują skrzydła i korpus ptaka, kwitnący kwiat, skomplikowany układ kół zębatych, a nawet podstawę. Gdy skończysz ten projekt, zarówno Ty, jak i Twoja drukarka 3D przejdziecie drogę od nowicjusza w gnieździe do szybującego orła majsterkowicza.

Zainteresowany? Myśleliśmy, że tak… Oto trochę wglądu w cudowny – i prawie w całości wydrukowany w 3D – projekt Mechanicznego Kolibra autorstwa Zumwalta.

Koliber drukowany w 3D: Czego potrzebujesz?

Twoja drukarka 3D wykona tutaj większość pracy. W rzeczywistości ten złożony automat składa się z 97 pojedynczych części wydrukowanych w 3D. Wszystkie te pliki STL są dostępne do pobrania na stronie instruktażowej Zumwalta. Zumwalt udostępnił także obrazy CAD każdego z elementów, które modelował za pomocą programu Autodesk Fusion 360.

Aby rozgrzać ekstruder, musisz jednak zaopatrzyć się w kilka innych rzeczy.

  • 16mm DC 6V 60RPM Silnik elektryczny z przekładnią do robota
  • Źródło zasilania 6v DC
  • 4x Przyklejane podkładki filcowe (1/4″ lub grubsze)
  • Filament PLA

Koliber drukowany w 3D: Łączenie wszystkiego w całość

Ten projekt składa się z 97 wydrukowanych w 3D części, więc możesz maksymalnie zwiększyć swoją wydajność, grupując części mechanicznego urządzenia na platformie. Zumwalt podaje kroki, jak złożyć niezliczoną ilość elementów układanki. Zwróć uwagę na kolor filamentu, którego używasz do każdego elementu, szczególnie w przypadku ptaka i kwiatu.

Każdy krok w poście Instructables szczegółowo omawia montaż plików STL. Zacznij od podstawy ptaka, która jest jednocześnie miejscem montażu silnika elektrycznego. Potem następuje przekładnia, korpus i skrzydła ptaka oraz wyjaśnienie, jak połączyć te wydrukowane w 3D elementy. Wreszcie nadszedł czas na wydrukowanie 3D łodygi i cebulki kwiatu, co wraz z kolibrem stwarza dobrą okazję do kreatywnego wykorzystania kolorów filamentu.

Zumwalt sugeruje, aby przed rozpoczęciem montażu przetestować, przyciąć i przeszlifować wydrukowane w 3D części, aby zapewnić płynność ruchu i właściwe dopasowanie.

Ponieważ Mechaniczny Koliber używa gwintowanego montażu, twórca zaleca również użycie gwintownika 6mm x 1 do wyczyszczenia gwintów. Używa on również wazeliny do smarowania przekładni, jak również obszarów pomiędzy obracającymi się powierzchniami styku.

Nie da się ukryć, że ten projekt będzie wymagał dużo cierpliwości i czasu poświęconego na druk 3D, ale ta automatyczna ozdoba jest doskonałym przykładem tego, jak małe rzeczy może zrobić Twoja drukarka 3D.

Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem Mechanicznego Kolibra Zumwalta, sprawdź pełny opis, pliki STL i instrukcje montażu w jego poście na Instructables.

Żródło: https://all3dp.com