Wiadomości z branży druku 3D (podsumowanie tygodniowe)

Wiadomości z branży druku 3D (podsumowanie tygodniowe)

Oto, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach w branży wytwarzania przyrostowego. Przeczytaj o drukowaniu 3D od metalu do plastiku, od przemysłu po małe firmy i od produkcji po najnowsze innowacje.

Formy betonowe jako usługa firmy Forward AM, nowa żywica dentystyczna firmy Desktop Health oraz cztery świetne seminaria internetowe, dzięki którym będziesz na bieżąco; te i inne historie są najważniejszymi wiadomościami z ostatnich tygodni w produkcji addytywnej.

WIADOMOŚCI Z BRANŻY DRUKU 3D – TYDZIEŃ 19, 2021

Wykonywane na zamówienie formy do betonu drukowane w 3D, jako usługa 

Obraz aktualności z branży druku 3D Digest: Formy do betonu drukowane na zamówienie w 3D jako usługa 
Renderowanie odlewów betonowych za pomocą szalunków drukowanych w 3D (Źródło: BigRep)
 

Forward AM, dział drukujący 3D giganta chemicznego BASF, zajmuje się czymś więcej, niż tylko opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek filamentów, proszków i żywic. Jest również dostawcą rozwiązań do wytwarzania przyrostowego. Weźmy na przykład ich najnowsze ogłoszenie o współpracy z producentem drukarek BigRep w zakresie nowego materiału do drukowania form betonowych.

Jednak zamiast materiału lub produktu, oferta jest usługą, która prezentuje szybko rozwijające się zastosowanie do wielkoformatowego druku 3D: wykonywanie form betonowych do projektów architektonicznych i artystycznych.

„Nowe techniki architektoniczne i inżynieryjne umożliwiają zupełnie nowe podejście do budowania, a wielkoskalowy druk 3D przesuwa granice obecnych technik konstrukcyjnych” – twierdzi Forward AM.

Ich nowa usługa, to przepływ pracy od projektu do produkcji, który zapewnia klientom, takim jak firmy budowlane i architekci, wykonywane na zamówienie szalunki betonowe, które wykorzystują nowy polimer zaprojektowany przez Forward AM specjalnie do użytku w drukarkach wielkoformatowych BigRep.

Przykładem usługi jest „Water Drop Facade” przedstawiona poniżej. Najpierw była modelowana za pomocą oprogramowania do projektowania, a następnie przeprojektowana jako zoptymalizowana forma do druku 3D, wydrukowana z zastrzeżonego materiału Forward AM na drukarce BigRep, a na koniec odlana w betonie.

Odlewany betonowy panel elewacyjny, wykonany z szalunku wydrukowanego w 3D (źródło: Forward AM)

Jak przebiega ten proces? Klienci przekazują swoje koncepcje projektowe inżynierom Forward AM, którzy tworzą formę cyfrowo, a następnie zajmują się wydrukowaniem szalunku i wysyłką części do miejsca, w którym forma zostanie odlana w betonie, na przykład do fabryki prefabrykatów lub na plac budowy.

Nowa żywica dentystyczna zatwierdzona przez FDA do drukarek EnvisionTEC

Obraz aktualności z branży druku 3D: Nowa żywica dentystyczna zatwierdzona przez FDA do drukarek EnvisionTEC
Flexcera Base, to żywica do protez zatwierdzona przez FDA firmy Desktop Health (Źródło: Desktop Metal)
 

Desktop Health, niedawno uruchomiony dział medyczny Desktop Metal, ogłosił w tym tygodniu wielką wygraną dla tej rozwijającej się gałęzi: otrzymał pozwolenie US Food and Drug Administration 510 (k) na jedną ze swoich dentystycznych żywic protetycznych o nazwie Flexcera Base. Według firmy Desktop Health, różowa żywica do protez funkcjonalnych o „wytrzymałości podobnej do ceramiki” jest pierwszym cyfrowym rozwiązaniem stomatologicznym grupy.

Po nabyciu EnvisionTEC, lidera w stomatologii od ostatniej dekady, w lutym Desktop Health zyskał przewagę na tym rynku, a dyrektor generalny oddziału – Michael Jafar, skupiał się na promowaniu i wdrażaniu pełnej gamy drukarek 3D EnvisionTEC dla dentystów, ortodoncji i laboratoriów dentystycznych. 

Jak twierdzi producent, nowa żywica Flexcera została opracowana do pracy tylko z drukarkami firmy EnvisionTEC i może wydrukować do ośmiu niestandardowych protez Flexcera, w mniej niż dwie godziny. Flexcera ma wejść na rynek w USA i Kanadzie do końca czerwca.

Mobile AM ​​Minifactory dostarcza części bliżej klientów

Obraz aktualności z branży druku 3D Digest: Mobile AM ​​Minifactory przybliża części klientom
Daimler Buses i jego marka usługowa Omniplus, stworzyły mobilne centrum drukowania do zdecentralizowanej produkcji części zamiennych drukowanych w 3D (Źródło: Daimler)
 

Aby jeszcze bardziej skrócić łańcuch dostaw produkowanych części zamiennych, niemiecki producent samochodów Daimler, stworzył mobilne centrum drukowania 3D w kontenerze, który można przewieźć w dowolne miejsce ciężarówką. Firma twierdzi, że celem mobilnego centrum jest tworzenie produkcyjnych części zamiennych.

„Zdecentralizowana produkcja części zgodnie z wymaganiami, pozwala uniknąć kosztów magazynowania i skraca trasy transportu” – mówi Bernd Mack, szef działu obsługi klienta i części w Daimler Buses.

W klimatyzowanym kontenerze znajdują się drukarki 3D (na zdjęciach prasowych HP MultiJet Fusion), stacja robocza CAD i sprzęt do obróbki końcowej. Aby stać się minifabryką wytwarzania przyrostowego, potrzebuje tylko prądu i połączenia z Internetem.

Prawie 40000 części zamiennych do autobusów można wydrukować w 3D, mówi Daimler, a wiele z nich jest dostępnych tylko w postaci przyrostowej. Dailmer Buses planuje rozszerzyć swój model biznesowy mobilnego centrum drukowania 3D o więcej fabryk kontenerów. Klienci potrzebujący części zamiennych będą mogli zamówić je online i zlecić ich wyprodukowanie w najbliższym centrum mobilnym.

Drukarki wewnątrz mobilnego centrum drukowania Daimler Buses (Źródło: Daimler)
 

Najważniejsze seminaria internetowe w tym miesiącu dotyczą produktywności i technik

Obraz podsumowania aktualności z branży druku 3D: Najważniejsze seminaria internetowe w tym miesiącu dotyczą wydajności i technik
(Źródło: Engineering.com)
 

Bądź na bieżąco z nowymi technikami i zastosowaniami w produkcji przyrostowej dzięki nadchodzącym webinarom, z których część jest bezpłatna.

  • 20 maja“Take Your AM Productivity to the Next Level” : Wykorzystując 30-letnie doświadczenie w druku 3D, prelegenci podczas tego seminarium internetowego omówią, jak przygotować się do wzrostu w branży druku 3D, jak skorzystać z automatyzacji różnych rodzajów druku 3D, omówione zostaną także technologie i sposoby obniżenia kosztów poprzez uwzględnienie wydajności. Prowadzący: Paul DeWys, Forerunner3D; Jay Dinsmore, Dinsmore Inc .; Evan Kirby, Materalise. Przedstawione przez: Materalise and Engineering.com.
  • 20 maja ,  “How Pellet 3D Printing Takes High Strength Composites to New Heights: Produkcja z topionego granulatu lub druk 3D z granulatu, to początkująca technika wytwarzania przyrostowego, która umożliwia przetwarzanie ulepszonych materiałów kompozytowych, o najwyższej wytrzymałości, sztywności, odporności na zużycie lub przewodności. Ale w jaki sposób kompozyty wypadają w porównaniu z innymi materiałami i jakie są krytyczne zmienne przetwarzania w przypadku druku 3D z granulatu? Prowadzący: Covestro (dawniej DSM Additive Manufacturing) i JuggerBot 3D. Przedstawione przez: 3dpbm
  • 26 maja“3D Printing Elastomers: Opportunities, Challenges and Solutions” : Wytwarzanie addytywne materiałów elastomerowych o właściwościach zbliżonych do gumy i poliuretanu może stanowić wyzwanie. Zidentyfikowanie procesu dla danego zastosowania, w celu uzyskania funkcjonalnej wydajności, wymaga zrozumienia unikalnych potrzeb drukowania elastomerów i sposobu, w jaki każdy z nich działa w różnych platformach AM. Prowadzący: Vince Anewenter, dyrektor konsorcjum szybkiego prototypowania, Milwaukee School of Engineering. Przedstawione przez: American Society of Mechanical Engineers
  • 26 maja , “Sinter-based AM: Principles of Debinding and Sintering”: Poznaj podstawy, w tym kinetykę usuwania lepiszcza i spiekania, rodzaje pieców i wpływ atmosfery procesowej oraz ogólne wytyczne dotyczące zagęszczania związanych części proszkowych. Prowadzący: Amy Elliott, Oak Ridge National Laboratory. Przedstawione przez: ASTM Additive Manufacturing Centre of Excellence. Koszt: 49 USD

WIADOMOŚCI Z BRANŻY DRUKU 3D – TYDZIEŃ 18, 2021

Wreszcie drewno drukowane w 3D

Obraz przeglądu wiadomości z branży druku 3D: Wreszcie drewno drukowane w 3D
Proces Forust wykorzystuje technologię wtryskiwania spoiwa Desktop Metal Studio System do nakładania biodegradowalnego spoiwa na cząstki drewna (źródło: Desktop Metal)
 

Amerykański producent drukarek Desktop Metal, uruchomił nową spółkę zależną o nazwie Forust (tak, jak las) do drukowania 3D drewna, z odpadów z produkcji drewna i papieru, a mianowicie pyłu celulozowego i ligniny. Proces wykorzystuje istniejącą w Desktop Metal technologię strumieniowania spoiwa na skonfigurowanym do druku z drewna Shop System i może być również używany z robotycznym ramieniem drukarki 3D, zaadaptowanym od producenta drukarek EnvisionTec, który został niedawno zakupiony.

Chodzi o to, aby w sposób zrównoważony wytwarzać niestandardowe produkty z drewna, takie jak meble, artykuły gospodarstwa domowego i elementy architektoniczne z cyfrowym rysunkiem słojów. Według firmy, końcowe części wykazują funkcjonalność i sztywność na poziomie tradycyjnego drewna i mogą być barwione, aby nadać im różne odcienie, w tym naturalny, dębowy, jesionowy i orzechowy. DM planuje również sprzedaż swojego skonfigurowanego z drewnem systemu Shop System oraz skonfigurowanej z drewnem drukarki 3D z ramieniem robotycznym.

„Istnieje wiele zastosowań, w których obecnie używane są polimery i tworzywa sztuczne, które można teraz tanio zastąpić częściami drewnianymi wyprodukowanymi w sposób zrównoważony” – mówi Ric Fulop, założyciel i dyrektor generalny Desktop Metal. „Dzięki Forust mamy możliwość wywarcia znaczącego wpływu na zrównoważony rozwój, zmiany klimatyczne i kwestie związane z odpadami, które jako ludzkość wnieśliśmy na planetę. Dla każdego uratowanego drzewa zmniejszamy ślad węglowy o tonę metryczną w całym okresie jego życia ”.

Projektanci, producenci, a nawet konsumenci mogą przesyłać własne projekty za pośrednictwem sklepu internetowego Forust, a firmy mogą współpracować z firmą Forust, aby produkować masowo niestandardowe produkty z drewna drukowane w 3D. Kolekcja artykułów gospodarstwa domowego zaprojektowanych we współpracy z niezależnymi projektantami i markami jest obecnie łatwo dostępna do kupienia na stronie internetowej Forust.

Forust jako koncepcja i firma została założona w 2019 roku, ale nigdy nie osiągnęła masowego zainteresowania ani wsparcia jako realne rozwiązanie przemysłowe, jest to coś, co korporacyjny gigant Desktop Metal planuje zmienić.

Chcesz wydrukować w dużym rozmiarze? Dwie nowe drukarki 3D XXL trafiają na rynek

Obraz podsumowania aktualności z branży druku 3D: Chcesz wydrukować w dużym rozmiarze? Dwie nowe drukarki 3D XXL trafiają na rynek
 

Massivit 3D Printing Technologies, izraelski producent wielkoseryjnych przemysłowych drukarek 3D, zaprezentował swoją najnowszą drukarkę oferującą szybsze drukowanie i olbrzymie pole robocze: 145x180x111 cm.

Massivit 5000 wykorzystuje opracowaną przez firmę technologię druku z dozowaniem żelu. Drukarka wytłacza żele fotopolimerowe z dużą prędkością, a następnie utwardza je w stałe warstwy w świetle UV. Nowa drukarka jest przeznaczona dla przemysłu motoryzacyjnego, morskiego i kolejowego, który potrzebuje skrócić czas realizacji dużych części, prototypów i oprzyrządowania.

Titan Robotics, firma z Kolorado, która specjalizuje się również w rozwiązaniach do druku 3D na dużą skalę dla różnych gałęzi przemysłu, zaprezentowała nową wielogłowicową hybrydową drukarkę 3D FDM i maszynę CNC Atlas-HS. Firma wdrożyła system wytłaczania pelletu z linii drukarek Atlas 3D, dodając do tego 3-osiowy systemem frezowania.

Atlas-HS posiada ogrzewaną komorę do drukowania wysokowydajnych polimerów, w tym PEI z włóknem węglowym, PEKK z włóknem szklanym i nylonów. Przy wielkości druku 1270 x 1270 x 1829 mm, Atlas-HS daje klientom przemysłowym możliwość używania zarówno ekstruderów do granulatu, jak i ekstruderów do filamentu.

Covestro wprowadza na rynek recyklingowany PET klasy inżynierskiej

Obraz wiadomości z branży druku 3D Digest: Convestro wprowadza na rynek recyklingowany PET klasy inżynierskiej
 

Niemiecki producent materiałów Covestro, wprowadza na rynek politereftalan etylenu (rPET) z recyklingu, wypełniony włóknem szklanym. Wytworzony z pokonsumenckich odpadów PET, Arnite AM2001 GF rPET zapewnia wysoką wydajność strukturalną, oferując jednocześnie znacznie niższy ślad węglowy, niż materiał pierwotny, jak twierdzi firma.

Convestro twierdzi, że właściwości mechaniczne rPET i szerokie okno przetwarzania sprawiają, że idealnie nadaje się do zastosowań wielkoformatowych i strukturalnych w różnych gałęziach przemysłu, w tym na kładkach dla pieszych, płytkach do tuneli dla rowerzystów lub pieszych, zastosowaniach architektonicznych, takich jak okładziny lub ściany działowe, meble ogrodowe, małe łodzie, skrzynie do pakowania lub oprzyrządowanie.

„Wprowadzenie tego wysokowydajnego materiału do drukowania 3D z granulatu jest ważnym krokiem w tworzeniu łańcuchów dostaw o obiegu zamkniętym” – mówi Hugo Da Silva, szef Convestro ds. Wytwarzania przyrostowego. „Ponieważ opakowania PET stanowią ponad 50 procent wszystkich odpadów z tworzyw sztucznych, przedłużenie ich żywotności poprzez ponowne wykorzystanie ich jako surowca, stanowi szeroko dostępną alternatywę dla surowców pierwotnych – bez konieczności rezygnacji z wydajności lub całkowitego kosztu posiadania (TCO)”.

Essentium wprowadza na rynek nowy przemysłowy FDM z IDEX

Obraz podsumowania aktualności z branży druku 3D: Essentium wprowadza na rynek nowy przemysłowy FDM z IDEX
 

Szczycący się kilkoma innowacyjnymi nowymi funkcjami, których nie widać w innych wysokotemperaturowych przemysłowych drukarkach FDM 3D, HSE 280i HT firmy Essentium z siedzibą w USA, jest skierowany do klientów z dużych fabryk. CEO Essentium, Blake Teipel, powiedział w tym tygodniu All3DP, że maszyna jest „zaprojektowana jako prawdziwy system produkcyjny” z innowacjami, które będą podstawą większości przyszłego rozwoju firmy.

Weźmy na przykład ogrzewaną komorę konstrukcyjną, która ogrzewa część, a nie całą komorę. Drukarka zużywa mniej energii ogólnej. Bardziej imponujące są jednak podwójne niezależne ekstrudery, które są niezależne zarówno w osi Y, jak i X. Umożliwia to drukarce jednoczesne tworzenie różnych części, takich jak dwie strony formy, w jej dużej komorze roboczej (695 x 495 x 600 mm).

Cena detaliczna HSE 280i HT wynosi od 150 000 do 200 000 USD. Ekstrudery tej drukarki mogą osiągnąć maksymalną temperaturę dysz 550 ºC, a prędkość druku to około 500 mm / s. Firma wprowadziła również na rynek nowy filament polipropylenowy wzmocniony w 20% włóknem węglowym, aby uzupełnić swój otwarty ekosystem materiałów.

Nie trzeba się uczyć żadnego nowego oprogramowania, ponieważ Essentium współpracuje z Materialise i Simplify3D.

Stratasys debiutuje z nowym wielkoformatowym FDM

Image of 3D Printing Industry News Digest: Stratasys debiutuje z nowym wielkoformatowym FDM
Wielkoformatowa drukarka FDM F770 firmy Stratasys (źródło: Stratasys)
 

Stratasys wprowadził w tym tygodniu nową wielkoformatową drukarkę FDM 3D o ogromnej objętości roboczej 1000 x 610 x 610 mm. W cenie poniżej 100 000 USD, nowy F770 z pewnością spodoba się wielu producentom.

F770 drukuje z ASA Ivory lub ABS-M30 Black oraz rozpuszczalnego materiału podporowego, aby umożliwić projektowanie i drukowanie części o złożonych strukturach wewnętrznych, przy minimalnej obróbce końcowej. F770 zawiera zintegrowane oprogramowanie GrabCAD Print do przepływu pracy z CAD do druku, a także GrabCAD Software Development Kit, który jest kompletnym zestawem API, przykładowym kodem, dokumentacją i wsparciem dla klientów i niezależnych dostawców oprogramowania.

W rzeczywistości jedną wyróżniającą cechą tej maszyny – i jej nieuniknioną atrakcją dla producentów poszukujących produkcyjnej drukarki FDM – jest łączność za pośrednictwem oprogramowania MTConnect Stratasys, które umożliwia całodobową pracę przez monitorowanie urządzenia mobilnego, wbudowaną kamerę i do 140 godzin drukowania bez nadzoru.

Stratasys twierdzi, że kluczowe zastosowania F770 obejmują duże przyrządy i osprzęt, duże funkcjonalne prototypy, takie jak panele pojazdów oraz duże tace pełne małych części produkcyjnych. Już teraz można składać na nią zamówienia, pod koniec czerwca zostanie wysłana do pierwszych Klientów.

Trio nowych materiałów na ten tydzień: filament, żywica, proszek

Obraz podsumowania aktualności z branży druku 3D: Trio nowych materiałów z tego tygodnia: filament, żywica, proszek
Filament Fluorodur firmy Fillamentum (Źródło: Fillamentum)
 

Fillamentum, czeski producent filamentu do druku 3D, wprowadził w tym tygodniu nowy materiał przemysłowy o nazwie Fluorodur. Ten polifluorek winylidenu (PVDF) – wyprodukowany przy użyciu marki Kynar PVDF przez firmę chemiczną Arkema – daje możliwość wytwarzania komponentów charakteryzujących się odpornością chemiczną, odpornością na temperaturę do 150 ° C i właściwościami samogasnącymi.

Fluorodur może być używany do zastosowań zewnętrznych ze względu na swoją odporność na promieniowanie UV i dużą trwałość, a także jest idealny do sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Fluorodur można drukować na drukarkach FDM z temperaturą dyszy od 250 ° C do 270 ° C, podgrzewanym stołem do 100 ° C i szybkością drukowania od 20 do 40 mm / s. Jeden kilogram Fluoroduru kosztuje około 163 USD i jest dostępny w firmie Fillamentum oraz u dystrybutorów na całym świecie.

Żywice przemysłowe marki Infinam od firmy Evonik (Źródło: Evonik)

Evonik, niemiecka firma materiałowa, która produkuje specjalistyczne polimery do wytwarzania przyrostowego, opracowała dwa fotopolimery do zastosowań przemysłowych w druku 3D. Te dwa gotowe do użycia materiały wyznaczają początek nowej linii produktów żywic polimerowych, nadających się do stosowania w popularnych technologiach druku żywicznego, takich jak SLA lub DLP.

Produkty sprzedawane pod marką Infinam, obejmują TI 3100 L, polimer o wysokiej wytrzymałości i odporności na uderzenia oraz ST 6100 L, polimer o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i ciepło.

Proszek Blue Care SLS od Fabulous (Źródło: Fabulous)

Fabulous, to francuska firma zajmująca się materiałami, opracowująca polimery do druku 3D, która w tym tygodniu wprowadziła na rynek proszek na bazie PA11 do selektywnego spiekania laserowego, który uzyskał certyfikat UE do zastosowań w kontakcie z żywnością. 

Polimer o nazwie Blue Care został zaprojektowany do stosowania na liniach produkcyjnych przemysłu spożywczego i alkoholowego, gdzie kolor niebieski jest często wymagany przez wytyczne regulacyjne. Certyfikacja żywności jest obecnie w toku przez FDA w USA. Blue Care ma 50% odświeżanie na maszynach SLS, ograniczone do 8-10 cykli.

Dyrektor generalny Arnault Coulet powiedział All3DP, że Blue Care został przetestowany na przemysłowych maszynach SLS firm EOS, 3D Systems i Prodways, a kolejne testy są w toku.

WIADOMOŚCI Z BRANŻY DRUKU 3D – TYDZIEŃ 16, 2021

Twoja drukarka 3D ma odcisk palca

Obraz przedstawiający podsumowanie wiadomości z branży druku 3D: Twoja drukarka 3D ma odcisk palca
 

Podobnie jak w przypadku wykrywania, w jaki sposób wystrzelona kula wydostała się z określonego pistoletu, profesor z Uniwersytetu w Buffalo odkrył sposób na stwierdzenie, która drukarka 3D wytłaczała określoną część wydrukowaną w 3D. Informacje te mogą zostać wykorzystane do śledzenia, kto wydrukował niebezpieczne, nielegalne lub chronione IP obiektów.

Profesor Zhanpeng Jin odkrył, że każdy ekstruder drukarki FDM ma unikalny ThermoTag, a badacze mogli zbadać konkretny sposób, w jaki został wytłoczony wydrukowany obiekt 3D i porównać ten ,,podpis” z bazą danych istniejących ThermoTag, aby znaleźć dopasowanie. Jin i jego zespół odkryli, że badając i porównując funkcje ThermoTag 45 różnych ekstruderów tego samego modelu, byli w stanie poprawnie zidentyfikować drukarkę źródłową w 92% przypadków. Po zidentyfikowaniu drukarki modelowej, teoretycznie można znaleźć jej właściciela.

Te ,,odciski palców” mogą być również wykorzystywane przez producentów, którzy chcą znakować swoje produkty znakiem wodnym.

Ultimaker wprowadza nowe plany oprogramowania

Obraz przedstawiający podsumowanie wiadomości z branży druku 3D: Ultimaker wprowadza nowe plany oprogramowania
Ultimaker wprowadza nowe oprogramowanie (źródło: Ultimaker)
 

Ultimaker w tym tygodniu ogłosił, że wszystkie jego systemy druku 3D będą dostarczane w pakiecie z oprogramowaniem Ultimaker Essentials, które obejmuje oprogramowanie Cura Enterprise slicer; Digital Factory, aplikację do zarządzania wieloma drukarkami w dowolnym miejscu; Ultimaker Marketplace; oraz e-learning, wsparcie i dostęp do biblioteki cyfrowej.

Dla przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć skalę swojej działalności związanej z drukowaniem 3D, Ultimaker oferuje dwa nowe plany subskrypcji oprogramowania; Ultimaker Professional i Ultimaker Excellence. Te poziomy subskrypcji obejmują pełny dostęp do interfejsu API dla programistów, bardziej niezawodny e-learning i bardziej wyrafinowane narzędzia do współpracy w chmurze.

Nowe narzędzie do raportowania i analizy, zapewnia przydatne informacje na temat poszczególnych drukarek, floty drukarek, projektów i aplikacji. Zostało ono zaprojektowane w celu pełnego raportowania nadzoru nad całą operacją drukowania 3D i obniżenia kosztów dzięki solidnym danym na temat kosztów dla danej części, zużycia materiałów i nie tylko.

Bezproblemowa integracja CAD i platformy (wkrótce) umożliwi otwieranie plików CAD w Ultimaker Cura, z pominięciem konwersji do .STL. Jeśli właśnie kupiłeś Ultimaker i przegapiłeś zdobycie Essentials, możesz teraz kupić samodzielną licencję Ultimaker Essentials za 720 USD (plus podatek) jako jednorazową płatność od dystrybutorów Ultimaker.

Desktop Metal wprowadza nową stal nierdzewną

Obraz aktualności z branży druku 3D Digest: Desktop Metal wprowadza na rynek nową stal nierdzewną
Inżynier Desktop Metal z drukarką Production System (źródło: Desktop Metal)
 

Amerykański producent drukarek Desktop Metal ogłosił w tym tygodniu  dostępność stali nierdzewnej 316L.  Znana ze swojej odporności na korozję i doskonałych właściwości mechanicznych w ekstremalnych temperaturach, stal nierdzewna jest dobrze dostosowana do szerokiego zakresu zastosowań w długiej liście branż, dzięki czemu jej dostępność jest niezwykle potrzebna.

„Dzięki 316L w Production SystemP-50, firmy będą teraz mogły wykorzystywać produkcję addytywną do produkcji złożonych, końcowych części nadających się do użytku w trudnych warunkach, w ilościach i kosztach konkurencyjnych w stosunku do produkcji konwencjonalnej” – powiedział Jonah Myerberg, współtwórca założyciel i CTO w Desktop Metal. Firma oferowała wcześniej tylko stal nierdzewną 17-4 PH.

Źródło głównego zdjęcia: Essentium

Licencja: Tekst „3D Printing Industry News (Weekly Digest)” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution.

Źródło: All3DP