Wydrukuj w 3D łódź RC, napędzaną energią słoneczną

Wydrukuj w 3D łódź RC, napędzaną energią słoneczną

Chcesz spędzić letnie dni żeglując po siedmiu morzach i wygrzewając się na słońcu? Użytkownik Thingiverse UniversalMaker pokazuje nam jak zbudować wydrukowaną w 3D łódź RC, wyposażoną w panele słoneczne.

Jesteśmy w środku lata, więc jest to idealny czas, aby wybrać się nad lokalny zbiornik wodny, aby się wylegiwać, pływać, a może nawet zabrać ze sobą zdalnie sterowaną łódź?

Niemiecki twórca i użytkownik Thingiverse o pseudonimie UniversalMaker, opublikował model Open RC Boat. Najnowsza wersja jest wyposażona w panele słoneczne, wykonana została z kadłuba wydrukowanego w 3D oraz elektroniki z łodzi Wavebreaker RC.

Rozpoczęty w 2012 r. projekt OpenRC zdążył podbić świat druku 3D, a ostatnio został wykorzystany do stworzenia bolidu RC Formuły 1 przez znanego twórcę Daniela Norée. Teraz możesz przenieść ten projekt open source na pełne morze i czerpać energię z promieni słonecznych podczas rejsu swoją łodzią RC.

Łódź RC napędzana energią słoneczną: Czego potrzebujesz?

Pliki STL dla tych części do druku 3D są dostępne na Thingiverse, wszystkie z nich powinny być drukowane z wypełnieniem 20%. UniversalMaker udostępnia także plik .scad, aby umożliwić dostosowanie modelu w OpenSCAD.

Jeśli chcesz zbudować własną łódź RC z panelami słonecznymi, oto czego jeszcze będziesz potrzebować:

  • Mini Wavebraker RC Boat (do pozyskania części)
  • Bezbarwny lakier w sprayu (aby łódka była wodoszczelna)
  • 7 sztuk nakrętek i śrub M3
  • Ogniwa słoneczne (opcjonalnie)

Łódź RC napędzana energią słoneczną: Składanie

Proces montażu łodzi Open RC jest zaskakująco prosty. Po pierwsze, użyj kreatora konfiguracji, aby wybrać potrzebne części. Wydrukuj wszystkie części, a następnie sklej główny kadłub i wywierć otwory w płytach montażowych, aby móc włożyć śruby m3.

Gdy już masz wydrukowany w 3D kadłub sklejony razem, nadszedł czas, aby wyjąć elektronikę z zabawkowej łodzi. Sprawdź zdjęcie poniżej, aby zobaczyć, które komponenty są używane i gdzie są umieszczone

Po zmontowaniu łodzi i elektroniki, użyj bezbarwnego lakieru w sprayu, aby wszystko było wodoszczelne, eliminując porowatość.

Jeśli chcesz dodać panel słoneczny do łodzi Open RC, co jest opcjonalne, jest kilka innych części, które będziesz musiał wydrukować w 3D. Te wydrukowane w 3D uchwyty posłużą do przymocowania panelu słonecznego do łodzi.

Żródło: https://all3dp.com