Cechy charakterystyczne
POLE ROBOCZE I ROZDZIELCZOŚĆ
Halot-One Plus posiada 7,9-calowy monochromatyczny ekran 4K o rozdzielczości 4320 x 2560 pikseli. Z rozdzielczością 40 mikronów XY, drukarka powinna tworzyć całkiem ostre wydruki 3D.
Wielkość jej pola roboczego plasuje się gdzieś pośrodku małych i średnich, przy 172 x 102 x 160 mm. Standardowa rozdzielczość druku i standardowy rozmiar objętości użytkowej sprawiają, że jak na razie Creality stawia na bezpieczeństwo.
Jego najsilniejszą konkurencją będzie prawdopodobnie Anycubic Photon M3 i Elegoo Mars 3, które oferują podobną objętość przy znacznie niższej cenie, aczkolwiek bez niektórych bardziej wyszukanych funkcji Halot-One Plus.
INTEGRALNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA
Nie zwracajmy uwagi na wymyślną nazwę, to tylko marketingowe określenie Creality na jego samodzielnie opracowane źródło światła. Źródło światła wykorzystuje mniejszą ilość ultrafioletowych diod LED w połączeniu z lustrem i kilkoma soczewkami, aby równomiernie rozprowadzić światło UV na ekranie druku.
Ta metoda oświetlenia nie jest nowatorska, ale staje się coraz bardziej powszechna w nowszych drukarkach żywicznych, ponieważ taki system oświetlenia powinien usunąć wzór siatki często obserwowany w drukarkach żywicznych.
WI-FI I CHMURA CREALITY
Creality wraz z urządzeniem Halot-One Plus dostarcza roczny abonament na swoją chmurę w wersji premium. Usługa pozwala na zapisywanie plików do druku w serwisie i dostęp do niektórych ekskluzywnych modeli 3D. Chmura łączy się również z telefonem, co umożliwia dodawanie plików i cięcie modeli w chmurze bez użycia komputera. Oczywiście to wszystko gra na korzyść wbudowanego w Halot-One Plus Wi-Fi.
Oprócz zdalnej obsługi Halot-One Plus, istnieje również możliwość dodania do drukarki kamery, aby zdalnie oglądać wydruki w czasie rzeczywistym. Połączenie z chmurą umożliwi także aktualizację oprogramowania sprzętowego w trybie Over the Air (OTA), dzięki czemu drukarka będzie na bieżąco aktualizowana.
Subskrypcja premiumkosztuje zwykle 60 dolarów rocznie. Nie jest od razu oczywiste, co sprawia, że subskrypcja premium jest lepsza – aby się o tym przekonać, trzeba się zarejestrować.
Na początek, masz specjalny złoty awatar. Dodatkowo zwiększa się pojemność samego dysku z 2 GB do 16 GB, postable, a także można użyć funkcji skanowania zdjęć 100 razy zamiast tylko dziesięć.
ZINTEGROWANY FILTR WĘGLOWY
Według Creality, filtr węglowy w Halot-One Plus powinien usunąć smród generowany przez żywicę. Jest on zintegrowany z konstrukcją drukarki 3D, a filtry zamienne powinny być łatwe do zainstalowania. Wiele drukarek żywicznych popularnych marek, takich jak Anycubic i Elegoo, zaczyna obecnie dołączać jakąś formę węglowego filtra powietrza, aby zmniejszyć zapach związany z drukowaniem z żywicy. Większość z nich to rozszerzenia lub dodatki, a nie coś zintegrowanego z konstrukcją.
Chociaż Creality twierdzi na swojej stronie internetowej, że filtr węglowy czyni drukarkę bezpieczną, należy wyjaśnić, że nie ma filtra HEPA (ani żadnej innej właściwej filtracji), aby usunąć szkodliwe toksyny. Tak więc, podczas gdy drukarka może nie wydzielać tak wielu nieprzyjemnych zapachów , nadal zalecamy używanie drukarki żywicznej z dala od pomieszczeń mieszkalnych w dobrze wentylowanym miejscu.
Cena
Creality Halot-One Plus kosztuje 399 dolarów, co jest ceną wyższą niż średnia cena za drukarkę 3D tej wielkości. Posiada ona kilka dodatkowych funkcji, ale trudno powiedzieć, czy uzasadnia to bycie wycenionym znacznie wyżej niż rywale.
Biorąc pod uwagę, że średnia cena Elegoo Mars 3 wynosi około 300 dolarów, czy dodanie Wi-Fi i usług zdalnych uzasadnia różnicę w cenie?
Recenzje
Recenzje Halot-One Plus są w większości pozytywne. Użytkownicy docenili jego łatwą konfigurację i dokładne wydruki. Jednak niektórzy narzekają również na ceny Creality, które są wyższe niż średnia dla maszyny tej wielkości.
Recenzenci zwrócili również uwagę na to, że Creality agresywnie naciska na podłączenie maszyny do sieci Wi-Fi, pozostawiając użytkownikom kilka sekund oczekiwania na pominięcie konfiguracji sieci przy pierwszym włączeniu urządzenia. Jest to podobne do irytującego popupu, który mówi, że musisz poczekać 90 sekund, zanim będziesz mógł pobrać plik.
Według recenzji drukarka działa dobrze bez internetu. Jeśli jednak połączysz się z internetem, możesz wygodnie zaktualizować oprogramowanie sprzętowe drukarki i zdalnie wysyłać wydruki.
Niektórzy stwierdzili, że wypoziomowanie urządzenia jest problematyczne. Problem wynika podobno z tego, że cztery śruby poziomujące platformę i ogranicznik krańcowy Z znajdują się na górze, a nie na dole drukarki. Musielibyśmy to sprawdzić sami, żeby się wczuć w sytuację, ale jest to dziwny mechanizm poziomowania platformy.
Specyfikacja techniczna
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: MSLA
- Typ: Żywica
- Rok: 2022
- Sposób montażu: W pełni zmontowany
- Producent: Creality
SPECYFIKACJA DRUKU 3D
- Pole robocze: 172 x 102 x 160 mm
- Wysokość warstwy: 10 mikronów
- Rozdzielczość XY: 40 mikronów (4320 x 2560 pikseli)
- Dokładność pozycjonowania w osi Z: 0,01 mm
- Prędkość druku: NA
- Poziomowanie platformy: Ręczne
- Wyświetlacz: 5-calowy ekran dotykowy
- Materiały innych firm: Tak
- Materiały: Żywica UV 405 nm
- Kamera: Nie
WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA
- Zalecany slicer: Halot Box, ChiTuBox, Lychee
- System operacyjny: Windows / macOS X / Linux
- Typy plików: STL
- Łączność: USB, Wi-Fi
WYMIARY I WAGA
- Wymiary: 236 x 243 x 418 mm
- Waga: 6,8 kg
Żródło: https://all3dp.com