Creality Ender 3 S1 Pro: Specyfikacja, cena, premiera i recenzje

Creality Ender 3 S1 Pro: Specyfikacja, cena, premiera i recenzje

Cechy

UCZUCIE GORĄCA GORĄCA GORĄCA GORĄCA GORĄCA GORĄCA

Znacznie wzrosła temperatura, jaką może osiągnąć hot-end – z 260 ℃ w zwykłej wersji S1 do 300 ℃ w wersji Pro. Oznacza to, że drzwi dla filamentów zostały otwarte szerzej, a cała masa plastikowych żył, takich jak Nylon, PC i ASA jest teraz możliwa. Trzeba będzie trochę poeksperymentować z ustawieniami i ewentualnie zmienić dyszę, aby w pełni wykorzystać te możliwości, ale czyż nie brzmi to ciekawie?

Mówiąc o dyszach, nowy S1 Pro jest wyposażony w dyszę mosiężną. Standardowa rzecz. Byłoby lepiej, gdyby była ona wyposażona w coś twardszego i odpornego na ścieranie, na przykład stal nierdzewną. Jednak dla wielu użytkowników będzie to prawdopodobnie łatwa pierwsza modernizacja.

HEAVY METAL SPRITE

Testowany na Enderze 3 S1, ekstruder direct drive Sprite był doskonały i zrobił na nas wrażenie. Standardowy” Sprite w modelu S1 waży 210 g, ale w modelu S1 Pro jest to już więcej kilogramów.

Creality podaje, że waga Sprite’a w S1 Pro wynosi 334 g, co oznacza wzrost o 59% w stosunku do standardowego Sprite’a. To nie jest dobre dla nas i potencjalnie nie jest też dobre dla jakości druku. Dodatkowa masa oznacza większą bezwładność, którą trzeba pokonać przy zmianie kierunku. Systemy ruchowe o zbyt dużym luzie przeniosą to na druk w postaci ghostingu.

Na swoją obronę ma to, że jest to teraz całkowicie metalowy hot-end, więc cały ten dodatkowy metal w naturalny sposób dodaje gramów.

CR TOUCH

System automatycznego poziomowania platformy w drukarkach S1 to CR Touch firmy Creality, który, działał znakomicie w podstawowej wersji S1. Ten sprytny gadżet uderza metalową sondą w platformę drukarki S1 Pro w 16 wcześniej zdefiniowanych miejscach, aby zniwelować wszelkie nierówności, które wykryje podczas swojej małej podróży.

Wracając do S1 Pro, spodziewaj się, że CR Touch będzie działał konsekwentnie i bezproblemowo, bo tak właśnie powinien działać.

32-BITOWA PŁYTA GŁÓWNA

32-bitowa płyta główna w S1 Pro jest „cicha”, prawdopodobnie jest to ta sama płyta, która znajduje się w standardowym S1. Jej nazwa? CR-FDM-v2.4.S1_v301.

Podobnie jak wszystkie inne „ciche” płyty główne Creality, CR-FDM-v2.4.S1_v301 zawiera sterowniki silników krokowych, które manipulują prądem przepływającym przez silniki, skutecznie je wyciszając. Standardowa drukarka S1 posiada sterowniki Trinamic TMC2208, więc spodziewamy się, że tak samo będzie w tym przypadku.

Po skontaktowaniu się z Creality w celu wyjaśnienia niektórych kwestii, firma poinformowała nas, że płyta główna jest lepiej przystosowana do instalacji modułowych i bardziej odporna na zakłócenia. Nie otrzymaliśmy jednak nic bardziej konkretnego.

Na pewno pozostawiono wolny port na opcjonalną przystawkę do grawerowania laserowego, z czego kilku użytkowników może chcieć skorzystać.

Po prostu oczekuj, że wydajność płyty zapewni Ci płynną i szybką pracę, a raczej nie będziesz nią rozczarowany.

JAK WYGODNIE

W modelu S1 Pro można znaleźć wiele wygodnych funkcji. Listwa oświetleniowa LED na prowadnicy oświetla platformę jak więzienny reflektor. Ponadto posiada wejście na pełnowymiarową kartę SD. Nie wspominając już o tym, że nieco szersza szuflada na narzędzia daje więcej miejsca na ich przechowywanie.

Czujnik filamentu i funkcja wznawiania druku również służą jako pomocne zabezpieczenia.

Według Creality, S1 Pro jest również złożony w 96%, co oznacza, że złożenie go nie powinno zająć dużo czasu. Nowicjuszom może to zająć więcej czasu niż doświadczonym użytkownikom, ponieważ instrukcje Creality prawie zawsze nie są wyczerpujące.

POZOSTAŁE CECHY

 • Interfejs użytkownika z ekranem dotykowym o przekątnej 4,3 cala: Tak, to chyba dobrze, prawda? S1 Pro został wyposażony w ekran dotykowy, którego nie miał model S1. Nie ma tu więc pokrętła, tylko duży, błyszczący ekran. Ponadto w urządzeniu dostępnych jest teraz dziewięć różnych języków, a nie tylko chiński i angielski, jak w modelu S1. Możesz wybrać jeden z dodatkowych: niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, portugalski, rosyjski lub turecki.
 • Podwójna oś Z: Zsynchronizowana, podwójnie napędzana oś Z, zapewniająca dodatkową stabilność, powinna pomóc w utrzymaniu nieskazitelnego wyglądu wydruków. Dzięki zastosowaniu cięższego ekstrudera może to być cenniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Lżejsza podstawa: Creality pozbyło się metalowej podstawy modelu S1 i zamiast tego dało nam jednoczęściową podstawę wykonaną w całości z tworzywa sztucznego. Czy to może powodować większe wibracje? Czy może Creality udało się stworzyć coś równie stabilnego jak wcześniej?

Cena

Chociaż widzieliśmy go w sprzedaży za wyższą cenę, Ender 3 S1 Pro kosztuje 479 dolarów, czyli jest o 80 dolarów droższy od standardowego S1.

479 $ nie wygląda na złą ofertę, choć każdy może zauważyć, że seria Ender 3 staje się coraz mniej opłacalną drukarką 3D, jeśli chcesz mieć najnowsze modele.

Warto zauważyć, że jeśli już kupiłeś sobie S1, możesz z łatwością dokupić do niego ekstruder Sprite Pro. Kosztujący ok. 110 USD zestaw modernizacyjny pozwoli ci w 90% osiągnąć wrażenia z pracy z S1 Pro, choć być może zechcesz także zmodernizować platformę roboczą. Chodzi o to, że temperatury „Pro” nie są całkowicie poza zasięgiem dla dotychczasowych użytkowników S1.

Recenzje

Jest to całkiem nowe urządzenie, więc nie ma jeszcze ogromnej ilości recenzji do przeanalizowania. Z tego co jest, Ender 3 S1 Pro otrzymał jak dotąd dobre opinie.

Niektórzy użytkownicy krytykowali interfejs użytkownika, który wydaje się być nieco mniej elegancki i nieco bardziej skomplikowany niż ten, który można znaleźć w modelu S1, podczas gdy społeczność wyraziła pewne zdziwienie i obawy, jak trudno jest rozebrać ekstruder w przypadku zatkania.

Oceniliśmy Endera 3 S1 jako naszą Najlepszą Drukarkę 3D poniżej 500$, więc mamy wielką nadzieję, że wersja Pro będzie kontynuacją tego sukcesu.

Specyfikacja

OGÓLNE DANE TECHNICZNE

 • Technologia: FDM
 • Układ mechaniczny: Głowica kartezjańska-XZ
 • Producent: Creality

WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI 3D

 • Pole robocze: 220 x 220 x 270 mm
 • System podawania: Bezpośredni
 • Średnica dyszy: 0,4 mm
 • Maks. temperatura dyszy: 300 ℃
 • Maks. temperatura platformy: 110 ℃
 • Rama: Aluminium
 • Poziomowanie platformy: Automatyczne
 • Łączność: Karta SD, USB-C
 • Czujnik filamentu: Tak
 • Kamera: Nie

MATERIAŁY

 • Średnica fialmentu: 1,75 mm
 • Filamenty innych producentów: Tak
 • Materiały kompatybilne: PLA, ABS, PETG, Flexibles, Carbon Fiber, Nylon, ASA

OPROGRAMOWANIE

 • Zalecane slicery: Creality Slicer, Cura, Simplify3D, Repetier-Host
 • System operacyjny: Windows, Mac OSX, Linux
 • Typy plików: STL, OBJ, AMF

WYMIARY I WAGA

 • Wymiary drukakrki: 490 x 455 x 625 mm
 • Masa: 8,6 kg

Żródło: https://all3dp.com