Właśnie stałeś się posiadaczem pierwszej drukarki 3D - i co dalej?

Właśnie stałeś się posiadaczem pierwszej drukarki 3D - i co dalej?

Przeczytałeś kilka artykułów w Internecie, aby nie czuć się jak totalny noob druku 3D. Być może masz już nawet kilka wydruków 3D - może nawet kilka udanych. Zastanawiasz się, co dalej? Oto parę sugestii.

Dołącz do społeczności!

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: dołącz do społeczności!
 

Dobrym pomysłem jest znalezienie określonej grupy, dla posiadanej drukarki 3D, a także grup ogólnych. Grupa dla Twojej konkretnej drukarki 3D, będzie zawierała wiele przydatnych informacji, dotyczących tego urządzenia. Bardziej ogólne grupy, pozwolą Ci zobaczyć, co dzieje się w szerszej społeczności, zamiast mówić o konkretnej maszynie lub marce.

Wyszukaj modyfikacje do wydrukowania w 3D dla swojej drukarki

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: Wyszukaj aktualizacje do druku 3D dla swojej drukarki
 

Teraz, gdy jesteś w różnych grupach, czas poszukać modyfikacji i ulepszeń polecanych przez społeczność użytkowników drukarek 3D. To wspaniałe, że znajdą oni zawsze sposób, aby je ulepszyć i dodać do nich nowe funkcje. Sprawdź sekcję plików pod kątem najczęściej używanych modów i profili drukarek 3D dla wybranego slicera. W ten sposób możesz drukować i nie skupiać się na ustawieniach, których możesz jeszcze nie rozumieć.

Zainspiruj się YouTube

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: zainspiruj się YouTube
 

Teraz, gdy znasz już społeczność, możesz rzucić okiem na niektórych z jej najważniejszych członków. Oglądanie różnych kanałów YouTube to świetny sposób, aby dowiedzieć się nowych rzeczy. Różne kanały, mają różne cele, ale podane tutaj linki należą do niektórych z ulubionych Milesa Scotta, brytyjskiego eksperta w dziedzinie druku 3D i współmoderatora największej społeczności zajmującej się drukiem 3D na Facebooku:

Oto więcej informacji o świetnych kanałach YouTube, które zawierają porady dotyczące drukowania 3D.

Zamów kolejną szpulę filamentu

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: zamów kolejną rolkę filamentu
 

Jeśli rozpocząłeś już drukowanie na swojej drukarce 3D, warto od razu zamówić drugą szpulę filamentu. Według Milesa Scotta to tak, jakbyś dostał nowego Gameboya na Boże Narodzenie i wyczerpał baterie, które mu towarzyszyły. Nie chcesz, aby Twoja nowa drukarka 3D była bezużyteczna przez dzień lub dwa, gdy czekasz na dostawę filamentu. Jeśli jesteś w jednym z tych wspaniałych miejsc, w których możesz z łatwością pójść na zakupy i kupić szpulę filamentu, jest to o wiele łatwiejsze. Jednak ilość sklepów stacjonarnych, oferujących produkty do druku 3D jest niewielka w większości krajów na świecie. Poza tym, komu faktycznie chce się wychodzić z domu?

Nie kupuj filamentu, sugerując się jedynie kolorem. Zwróć uwagę na rodzaj wybieranego materiału: PLA, ABS i PET-G to najpopularniejsze filamenty i wszystkie mają różne właściwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat filamentów, kontynuuj tutaj .

Wyszukaj repozytoria modeli

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: Wyszukaj te wspaniałe repozytoria modeli
 

Teraz, kiedy przeszedłeś już do założenia drugiej szpuli filamentu, możesz chcieć rozpocząć drukowanie większych i lepszych wydruków. Czas więc zagłębić się w repozytoria modeli i zacząć szukać modeli ulubionych rekwizytów lub modeli związanych z grami, filmami lub czymkolwiek innym, co chciałbyś wydrukować. Poniżej linki do niektórych z ulubionych stron Milesa Scotta: Thingiverse,  MyMiniFactory i  Cults 3D, są to świetne repozytoria, ale jest mnóstwo innych… oto lista najciekawszych.

Wypróbuj CAD

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: wypróbuj CAD
 

CAD lub projektowanie wspomagane komputerowo, służy do tworzenia modeli, które wszyscy uwielbiamy drukować. Znajomość CAD jest niezbędna, jeśli chcesz wydrukować coś, co nie ma jeszcze modelu do wydrukowania.

Wiele profesjonalnych programów CAD jest nieco zniechęcających i do ich prawidłowego działania wymagane jest posiadanie szybkiego komputera. Świetnym miejscem do rozpoczęcia nauki i drukowania rzeczy, które modelujesz, jest Tinkercad. Jest prosty, oparty na chmurze i może być używany przez każdego, od początkujących, po doświadczonych modelarzy. Spróbuj więc, a wkrótce będziesz mógł używać bardziej skomplikowanych narzędzi, gdy Twoje potrzeby będą tego wymagały.

Jeśli chcesz wykonać swój pierwszy model w CAD, oto samouczek dla początkujących.

Baw się dobrze!

Obraz druku 3D dla początkujących - pierwsze kroki: baw się dobrze!
Warsztaty Druku 3D Fablab Berlin
 

Druk 3D to świetne hobby. Dlatego pamiętaj, że gdy przydarzy Ci się przygoda z nieudanym wydrukiem, zaplątanym filamentem lub zapchaną dyszą, staraj się nie przejmować tym nadmiernie. Ciesz się tworzeniem nowych rzeczy. Nie zawsze chodzi o ciągłe uzyskiwanie doskonałego wydruku i obsesję na punkcie drobiazgów. Baw się dobrze, pracując na swojej drukarce 3D

 

Licencja: tekst „A więc masz swoją pierwszą drukarkę 3D – co teraz? ” Autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/