Drukowana w 3D barokowa rama zmienia współczesny obraz w XVII-wieczne arcydzieło

Drukowana w 3D barokowa rama zmienia współczesny obraz w XVII-wieczne arcydzieło

Polski serwis projektowy Get Models Now wykorzystuje druk 3D do produkcji ekstrawaganckiej ramy do obrazów w stylu barokowym dla artystów.

Powstały na początku XVII wieku w Europie Zachodniej barok, to wysoko ceniona epoka artystyczna, którą definiowały przesyt i religijna bujność. Ten wpływowy i popularny styl do dziś można podziwiać w muzeach i kościołach na całym świecie, a także jest uważany za podstawę dla wielu współczesnych artystów.

Jeśli kiedykolwiek postawiłeś stopę w Muzeum Luwr w Paryżu, prawdopodobnie zauważyłeś wspaniałe i haftowane złotem drewniane ramy obrazów, które obejmują te obrazy z epoki baroku. Niedawno, na prośbę klienta, polska firma projektowo-produkcyjna Get Models Now stworzyła niestandardową ramę do obrazów w stylu barokowym przy użyciu drukarki 3D ZMorph 2.0 SX.

Stworzenie doskonałej repliki obrazu

Projekt rozpoczął się, gdy artysta zwrócił się do polskiej firmy z nadzieją na stworzenie na zamówienie drukowanej w 3D barokowej ramy do swojego najnowszego obrazu. W celu naśladowania przesadnego stylu tego okresu artystycznego, Get Models Now zaprojektowało unikalną ramę od podstaw, dodając skomplikowane ornamenty i dzieląc ją na 17 różnych części do druku 3D. Części te zostały następnie wyprodukowane za pomocą drukarki 3D ZMorph 2.0 SX i złożone w dużą ramę o wymiarach 700 mm x 500 mm.

Aby odtworzyć efekt złota, szeroko stosowany w okresie baroku, firma Get Models Now skorzystała z pomocy historyka sztuki i specjalisty od renowacji antyków, który zalecił zastosowanie profesjonalnych technik postprodukcyjnych. Chociaż istnieje wiele bardziej popularnych i mniej kosztownych metod, aby to osiągnąć, te zaawansowane metody zapewniły autentyczny i historyczny efekt drukowanej w 3D ramy.

Klasyczny okres sztuki spotyka się z przyszłością produkcji

W porównaniu do metody rzeźbienia w drewnie zazwyczaj używanej do tworzenia ram obrazów w okresie baroku, ta niestandardowa rama wydrukowana w 3D jest znacznie lżejsza i została wyprodukowana w znacznie bardziej efektywny sposób. Technologia druku 3D nie tylko pozwoliła na wyprodukowanie tej niestandardowej ramy w znacznie szybszy i bardziej przystępny sposób, ale także firma Get Models Now wykorzystała ekologiczne i biodegradowalne materiały, aby zminimalizować wpływ projektu na środowisko.

Po zakończeniu procesu druku 3D i postprodukcji, klient otrzymał naprawdę zdumiewającą ramę do obrazu w stylu barokowym. Jego obraz, który również wydaje się być inspirowany religijnie znaczącym okresem, jest teraz dumnie zamknięty w misternie wykonanej i ozdobionej złotem ramie. Projekt ten jest kolejnym imponującym przykładem na to, jak technologia druku 3D może być wykorzystana do odtworzenia klasycznej sztuki.

Żródło: https://all3dp.com