Wydruki 3D Marvela: 15 najlepszych modeli inspirowanych komiksami

Wydruki 3D Marvela: 15 najlepszych modeli inspirowanych komiksami

Rękawica Nieskończoności

Rękawica Nieskończoności, to wykonana przez krasnoludów z Uru rękawica, która została stworzona, by wykorzystać moc wszystkich sześciu Kamieni Nieskończoności. To czyni ją jednym z najpotężniejszych przedmiotów w uniwersum Marvela. Thanos, dzierżąc rękawicę, użył jej mocy do natychmiastowego zniszczenia połowy żywych istot we wszechświecie, co zostało uwiecznione w Infinity War.

Od tego czasu szał na Guntlet tylko wzrósł, a model, który mamy dla Ciebie jest jednym z najdokładniejszych przedstawień. Jest on podzielony na kilka części, aby łatwiej było go zmieścić na platformie.

 • Kto go zaprojektował? MonsterMovieProps
 • Jak bardzo jest popularny? Model The Gauntlet ma ponad 132,000 osób go pobrało. Sam model wygląda świetnie, a komentarze zawierają wszystkie dodatkowe wskazówki, których możesz potrzebować.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Berło i korona Loki’ego

Loki zawsze odgrywał rolę postaci, która ma miłosno-nienawistną relację z widzami. Od złoczyńcy w pierwszym filmie o Avengersach, po męczennika w Wojnach Nieskończoności, Loki z pewnością podbił nasze serca. Najnowsza seria Loki zagłębia się w jego postać i po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć inną stronę (lub kilka) Lokiego.

Jeśli chcesz wyglądać jak Loki na następnej imprezie cosplay, powinieneś mieć zarówno berło jak i koronę. Modele te zostały wykonane przez różnych projektantów, ale oba są bardzo zbliżone do rzeczywistych rekwizytów. Wspaniałą częścią berła jest to, że ma nawet złowrogą poświatę Kamienia Nieskończoności, dzięki wbudowanym w niego diodom LED. A jeśli posiadasz dużą drukarkę 3D, możesz wydrukować hełm w całości w jednym kawałku.

 • Kto go zaprojektował? GlitchTech (korona), Crixos (berło)
 • Jak bardzo jest on popularny? Łącznie dla obu modeli jest ponad 25,000 pobrań, i prawie 30 zdjęć gotowych modeli.
 • Gdzie to znaleźć? Thingiverse: korona, berło

Maska Ultrona

W Marvel Cinematic Universe (MCU) Ultron był SI stworzoną przez Tony’ego Starka i Bruce’a Bannera jako środek do utrzymania pokoju na Ziemi. Niestety, nie skończyło się to zbyt dobrze…

Maska Ultrona z filmu jest łatwo rozpoznawalna, ale jeśli chcesz uzyskać dokładny wygląd, prawdopodobnie będziesz musiał wykonać trochę post-processingu tego modelu. Mimo to, wydrukowany z filamentu w kolorze srebrnym lub metalowym, nadal wygląda całkiem fajnie.

Noś maskę lub zachowaj ją jako eksponat. Tak czy inaczej, jest to świetny przedmiot, który możesz dodać do swojej kolekcji.

 • Kto ją zaprojektował? Stefanos
 • Jak bardzo jest popularna? Model ma prawie 6,000 pobrań
 • Gdzie można go znaleźć? MyMiniFactory

Hulkbuster

Mk XLIV Armor, lepiej znana jako Hulkbuster, po raz pierwszy pojawił się w Age of Ultron, a następnie w Infinity War. Obecność tej zbroi na ekranie była więcej niż spektakularna, a oglądanie jej w akcji zawsze było ekscytującym doświadczeniem.

Ten model jest bardzo szczegółowy i atrakcyjny wizualnie. W skali 85% ma nieco ponad stopę wysokości, więc nie martw się, że będzie za mały! Ponadto, może być drukowany w oddzielnych częściach, które możesz później poddać obróbce.

Wielu twórców uwielbia ten model i nie może się nim nasycić. Sprawdź wydruki społeczności i przekonaj się sam!

 • Kto to zrobił? Ewill3D
 • Jak bardzo jest popularna? Model ma ponad 23,000 pobrań na stronie MyMiniFactory, a także wiele przykładów wydruków społecznościowych.
 • Gdzie można go zdobyć? MyMiniFactory, Thingiverse

Czarna Wdowa

Natasha Romanov AKA Black Widow jest jedną z niewielu regularnych „ludzkich” postaci w uniwersum Marvela. Obecność jej postaci uczłowiecza koncepcję superbohatera i czyni ją bardziej wiarygodną. Ostatni film Czarna Wdowa daje świetny wgląd w jej pochodzenie i miejsce w uniwersum Marvela.

Ten model to figurka Czarnej Wdowy. Figurka jest ściśle wzorowana na postaci z filmu Age of Ultron. Możesz wydrukować ten model na drukarce 3D drukującej z żywicy, aby uzyskać lepsze szczegóły (jak na zdjęciu powyżej), lub nawet na drukarce 3D drukującej w technologii FDM, ale będziesz musiał użyć małej wysokości warstwy.

 • Kto go zaprojektował? amagni
 • Jak bardzo jest to popularne? Istnieje ponad 11.000 pobrań tego modelu.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Hełm Czarnej Pantery

Czarna Pantera odgrywa wyjątkową rolę w uniwersum Marvela, służąc jako król i obrońca Wakandy. Jego debiut w MCU został szczególnie dobrze przyjęty.

Jest to replika hełmu z filmu Kapitan Ameryka: Civil War i jest bardzo zbliżony do wersji filmowej. Dwukolorowy wygląd nadaje mu efektowny wygląd. Model jest drukowany w częściach, a twórca zamieścił również wersję jednoczęściową.

 • Kto to zaprojektował? HappyMoon
 • Jak bardzo jest on popularny Prawie 25,000 pobrało ten model.
 • Gdzie można ją znaleźć? Thingiverse

Wieża Avengersów

Znana wcześniej jako Stark Tower, Avengers Tower jest pierwszym samowystarczalnym budynkiem na Manhattanie w Nowym Jorku (w świecie filmów). Wieżowiec jest w całości zasilany czystą energią, dzięki technologii reaktora łukowego Tony’ego.

Model jest oczywiście pomniejszoną wersją oryginalnego budynku. Mimo to posiada bardzo dokładne detale, a twórca wykonał świetną robotę dzieląc model tak, aby można go było wydrukować bez żadnych podpór. Wieża ma około 150 mm wysokości, ale możesz ją przeskalować do dowolnego rozmiaru.

 • Kto ją zaprojektował? Dronoloc
 • Jak bardzo jest to popularne? Model ma ponad 1000 pobrań.
 • Gdzie go znaleźć? Thingiverse

Scarlet Witch

Scarlet Witch była mniej znaczącą postacią w uniwersum Marvela do czasu wydania WandaVision. Moce Wandy zostały dokładniej zbadane w tej serii, a nowy kostium ujawniony na zakończenie serii jest naprawdę godny uwagi.

Ten model doskonale przedstawia Scarlet Witch , gotową do wywołania chaosu. Model odwzorowuje Scarlet Witch z WandaVision w jej pełnym kostiumie wraz z nakryciem głowy. Model drukuje się w jednym kawałku i bez podpór, co można zobaczyć na poniższym filmie!

 • Kto to zaprojektował? T-E-C
 • Jak bardzo jest popularny ? Jest prawie 1000 pobrań tego modelu oraz kilka wydruków społecznościowych.
 • Gdzie można go znaleźć? MyMiniFactory

Oko Agamotto

Oko Agamotto po raz pierwszy pojawiło się w filmie Doktor Strange. Oko czerpie inspirację z Wszechwidzącego Oka Buddy. Mówi się, że ta relikwia mocy została stworzona przez samego Agamotto, aby zawierać Kamień Czasu.

Z całą elektroniką i mechanicznymi komponentami ładnie schowanymi, to oko jest doskonałym przykładem niesamowitych umiejętności majsterkowania. To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy pragną posiąść moc Najwyższego Czarnoksiężnika.

 • Kto go zaprojektował? Enza3D
 • Jak bardzo jest popularny? Model został pobrany ponad 4,000 razy, ale nikt jeszcze nie zamieścił jego wykonania. Bądź pierwszy!
 • Gdzie można go znaleźć? MyMiniFactory

Venom

Venom należy do tej kategorii postaci, które nie do końca można nazwać superbohaterami, ale nie są też supervillainami. Venom został spopularyzowany przez filmy z 2018 i 2021 roku. Postać, jak pokazano w filmach, jest dość chamska, a tematyka filmu to uzasadnia.

Model został zaprojektowany do wydrukowania w jednym kawałku, ale jeden z twórców uprzejmie podzielił go na części dla ułatwienia drukowania.

 • Kto go zaprojektował? Masterclip
 • Jak bardzo jest popularny? Model jma ponad 43,000 pobrań.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Złamana tarcza Kapitana Ameryki

Tarcza Kapitana Ameryki to symbol o ogromnym znaczeniu. W Endgame, gdy powtarzające się ciosy Thanosa złamały tarczę, reprezentowała ona złamane duchy Avengers w tym momencie. Dla każdego, kto lubi pamiątki Marvela, złamana tarcza jest dobrym dodatkiem do kolekcji.

Model złamanej tarczy z pewnością nie jest projektem na jeden dzień. Jest bardzo zbliżony skalą do filmowej tarczy i trzeba go wydrukować w co najmniej czterech częściach. Części wymagają później trochę szlifowania i malowania, ale efekt jest wart wysiłku. Istnieje wiele zdjęć tarczy, z których możesz czerpać inspirację.

 • Kto to zaprojektował? T-E-C
 • Jak bardzo jest popularna? Model ma ponad 1000 pobrań, a wielu użytkowników podzieliło się swoimi doświadczeniami i zamieściło własne wydruki.
 • Gdzie można go znaleźć? MyMiniFactory

Modele PLAkit

To coś więcej niż tylko kolekcja niesamowitych modeli. Postacie z PLAkit mają unikalne spojrzenie na wiele z głównych postaci z uniwersum Marvela. To świetny prezent zarówno dla kolekcjonerów zabawek jak i fanów Marvela.

Oto kilka godnych uwagi modeli:

Niektóre z tych modeli mogą być łatwo wydrukowane bez podpór. Poza modelami z uniwersum Marvela, projektant Purakito ma kilka niesamowitych kolekcji postaci z DC, Harry’ego Pottera i wielu innych fandomów.

 • Kto to zaprojektował? Purakito
 • Jak bardzo jest to popularne? Wielu użytkowników wydrukowało i zamieściło swoje prace z różnymi postaciami. Możesz być pewny, że możesz wydrukować każdy z nich bez żadnych trudności: Zostały one zaprojektowane tak, aby można je było łatwo wydrukować.
 • Gdzie to znaleźć? Thingiverse

Niszczyciel

Ten asgardyjski automat zadebiutował w kinowym uniwersum Marvela w pierwszym filmie Thor. Niszczyciel to zaczarowana zbroja Asgardczyka stworzona przez Odyna.

Model jest bardzo szczegółowy i dokładny, co oznacza, że najlepiej drukować go na maszynach SLA lub DLP.

 • Kto go zaprojektował? FotisMint
 • Jak bardzo jest popularny? Z prawie 9,000 pobrań i wieloma zweryfikowanymi wydrukami społecznościowymi, ten model zdecydowanie nadaje się do druku.
 • Gdzie można go znaleźć? MyMiniFactory

Ładowarka do reaktora łukowego

Endgame oznacza koniec niesamowitej ery. Podczas gdy w filmie pojawiło się wiele przedmiotów kolekcjonerskich, być może najbardziej niedocenionym był reaktor łukowy Tony’ego Starka. Nowo zaprojektowany, elegancko wyglądający reaktor łukowy był łatwo odłączalny i mieścił w sobie cały nanotechniczny kombinezon Mk 85.

Ten model jest nie tylko imponującą repliką reaktora łukowego z Endgame, ale także pełni funkcję bezprzewodowej ładowarki! Nie musisz się obawiać tego projektu, ponieważ znajdziesz tu filmik od projektanta, który pomoże Ci go złożyć. Jeśli chcesz rozbudować go do ładowarki, będziesz musiał śledzić projekt na Hackaday.

 • Kto to zaprojektował? DonJuanDePyro
 • Jak bardzo jest popularny? Ponad 3,000 osób pobrało ten mode.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse, Hackaday

Stormbreaker

Topór ten został wykuty z tego samego elementu, co Infinity Gauntlet. Mówi się, że jest to najsilniejsza broń, jaką kiedykolwiek stworzono dla Asgardian.

Co ciekawe, model ten został wydany przed filmem, w którym wystąpił, a wzorowany był na zwiastunach i wyciekłych zdjęciach. Mimo to, jest bardzo zbliżony do rekwizytu z filmu.

 • Kto go zaprojektował? Prophicy
 • Jak bardzo jest popularny iZ ponad 15 postami Makes i 43,000 pobrań, wielu osobom na pewno spodobał się ten projekt.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Żródło: https://all3dp.com