Gra wideo Xmodule: Zbuduj własny samochód wyścigowy, który można wydrukować w 3D

Gra wideo Xmodule: Zbuduj własny samochód wyścigowy, który można wydrukować w 3D

Druk 3D spotyka się z grą i wirtualną rzeczywistością w XModule.

Premiera już wkrótce, to świetny pomysł na połączenie gier, druku 3D i potencjalnie nawet zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości. Xmodule to wyścigowa gra samochodowa w klimatach sci-fi, która pozwala w pełni dostosować samochód do własnych potrzeb… a następnie wydrukować go w 3D. Pomysł polega na tym, aby dać graczom pełną wirtualną i fizyczną kontrolę nad swoim pojazdem, z tysiącami możliwości dostosowania go do własnych potrzeb.

Xmodule posiada obecnie stronę na Steam Greenlight, gdzie znajduje się cały projekt wraz z grafikami koncepcyjnymi, aby społeczność mogła ocenić i zgłosić swoje zainteresowanie. Jest to pomysł G21 Studio, prowadzonego przez męża i żonę Daniele Frau i Marinę Pisu. Oprócz starań o przyjęcie gry na Steam, przygotowują oni również kampanię crowdfundingową na Kickstarterze.

Aspekt druku 3D jest tym, co naprawdę przykuwa naszą uwagę. W miarę postępów w grze, coraz więcej części samochodowych zostaje odblokowanych. Za każdym razem, gdy nowa część jest dostępna, masz również dostęp do plików STL do druku 3D. W ten sposób, istnieje możliwość trzymania w rękach samochodu koncepcyjnego, który stworzyłeś na ekranie.

Więcej o Xmodule Koncepcja i rozgrywka

Aby przejść grę, musisz wygrywać wyścigi i nieustannie ulepszać swój pojazd. Nie ma żadnych power upów ani broni dostępnych podczas wyścigów.
Gracze rozpoczynają grę wybierając pomiędzy różnymi klasami samochodów, w zależności od pozycji silnika, wymiarów i wagi. Nie będziesz jednak w stanie zmienić swojego modułu podczas trybu kariery, nie ma też żadnych nowych samochodów do odblokowania. Nacisk kładziony jest na budowanie i ulepszanie wybranego przez siebie modułu w celu wygrywania.

Projekty samych samochodów czerpią inspirację ze świata samochodów sterowanych zdalnie, gdzie wszystko jest przerysowane, a koła wystają poza podwozie, aby zapewnić większą przyczepność. Co więcej, wszystko jest konfigurowalne, od opon i kół po części silnika.

Jeśli kampania na Kickstarterze zakończy się sukcesem, twórcy planują również dodać kolejne cele dla Xmodule, z opcją drukowania 3D awatarów kierowców oraz pełną kompatybilnością z zestawami słuchawkowymi VR, takimi jak HTC Vive.

Żródło: https://all3dp.com