Model człowieka w Blenderze: 8 najlepszych źródeł modeli 3D

Model człowieka w Blenderze: 8 najlepszych źródeł modeli 3D

3DExport

3DExport ma ogromny wybór dobrej jakości modeli do animacji w Blenderze, nie wspominając o wielu darmowych modelach, które można łatwo znaleźć klikając „tylko darmowe produkty” podczas wyszukiwania. Strona może być również przeszukiwana i dostępna w wielu językach.

Zdecydowana większość darmowych modeli jest dostępna w formatach kompatybilnych z Blenderem, takich jak FBX i OBJ. Strona posiada wiele tutoriali wideo, które pomogą Ci poszerzyć swoją wiedzę. Jest wiele pozytywnych opinii użytkowników na temat tutoriali, które otrzymały 4,5 na 5 gwiazdek od zadowolonych użytkowników.

 • Wybór: Duży (1000+ modeli)
 • Jakość: Umiarkowana do wysokiej
 • Koszt: Wiele darmowych modeli, płatne modele od $5 do $200

CGTrader

CGTrader to popularna wśród użytkowników Blendera strona, na której można znaleźć inspirację dla modeli. Jest to świetna opcja zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych użytkowników. Strona posiada szeroki i zróżnicowany wybór modeli oraz świetne opcje wyszukiwania i filtrowania.

Na przykład, CGTrader oferuje wyszukiwanie „Formats” dla typu pliku, a nawet można przeprowadzić wyszukiwanie dla liczby poly. Funkcja filtrowania „Attributes” jest szczególnie pomocna, pozwalając użytkownikom na wyszukiwanie specyficznych cech, takich jak modele low-poly lub rigged.

Modele wyświetlane w wynikach wyszukiwania zawierają listę typów plików, jak również cenę. Na CGTrader z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

 • Wybór: Wysoki
 • Jakość: Wysoka
 • Koszt: Wiele darmowych modeli, płatne modele od $2 do $200

Envato Market

Envato Market to solidny wybór dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty modelowania ludzi w Blenderze. Możesz wyszukiwać poprzez słowa kluczowe (takie jak „głowa” lub „dziewczyna”), a witryna może pochwalić się wieloma świetnymi opcjami filtrowania, w tym naprawdę wszechstronną funkcją „Tagi”, aby jeszcze bardziej zawęzić wyniki.

Użytkownicy mogą również wprowadzić liczbę wielokątów, zakres cenowy, format pliku, oceny i wiele więcej jako opcje filtrowania. Opisy dla każdego pliku są naprawdę dokładne, zawierają nie tylko informacje o pliku, ale także fakty takie jak wymiary i właściwości modelu.

Modele dostępne za pośrednictwem Envato Market są optymalne dla Blendera. Filtrowanie pod kątem formatów przyjaznych Blenderowi, takich jak BLEND czy OBJ, daje wiele rezultatów. Chociaż żaden z modeli nie jest całkowicie darmowy, większość z nich ma bardzo niską cenę.

 • Wybór: Wysoka (900+ modeli)
 • Jakość: wysoka
 • Koszt: $2-$299, z czego większość modeli kosztuje $4-$20

TurboSquid

TurboSquid jest bardzo popularną stroną dla użytkowników Blendera, szukających inspiracji dla modeli, częściowo dzięki bardzo dużemu wyborowi i dużej liczbie darmowych zdjęć. Wszechstronne opcje wyszukiwania pomagają użytkownikom zawęzić ich możliwości, włączając w to unikalne kryteria „Real Time”.

Fajną cechą TurboSquid jest możliwość uzyskania informacji przed kliknięciem na model; możesz przewinąć obrazek i uzyskać krótki przegląd dostępnych formatów plików, czy jest on usztywniony, czy nie, oraz jego cenę. Opisy modeli są bardzo szczegółowe i zawierają czas renderowania oraz liczbę poly.

 • Wybór: Bardzo duża (55,000+)
 • Jakość: Umiarkowana do wysokiej
 • Koszt: Wiele darmowych modeli, płatne modele od $1 do $300

GrabCAD

Początkowo przeznaczony do współpracy z plikami CAD, GrabCAD jest świetnym miejscem dla użytkowników Blendera do pozyskiwania modeli 3D, w tym modeli ludzkich ciał. Dużym plusem jest to, że wszystkie modele są darmowe. Twórcy modeli są również bardzo otwarci na pytania!

Strona pozwala użytkownikom zobaczyć podstawowe statystyki i informacje o elemencie bezpośrednio na obrazie bez dodatkowych kliknięć, co zdecydowanie może zaoszczędzić Ci trochę czasu. Możesz wyszukiwać według typu pliku, ale zwróć uwagę, że nie znajdziesz tu wielu plików BLEND lub DAE, więc nie jest to tak kompleksowe jak w przypadku innych stron. Niemniej jednak, jest to wciąż doskonałe źródło modeli Blendera i całkiem proste w użyciu.

 • Wybór: Umiarkowany (150+ modeli)
 • Jakość: Umiarkowana
 • Koszt: Darmowy

Blend Swap

Zaprojektowany specjalnie dla użytkowników Blendera, możesz być pewny, że każdy model na Blend Swap będzie kompatybilny z Blenderem, co zaoszczędzi Ci wielu domysłów i poszukiwań. Wymaga bardzo niskiej opłaty jednorazowej, lub możesz zdecydować się na miesięczną subskrypcję, aby korzystać z modeli bez ograniczeń.

Opcje wyszukiwania i filtrowania nie są tak rozbudowane, jak na niektórych z innych stron. Podczas wyszukiwania, pomocne będzie użycie słów kluczowych, takich jak „tors” lub „bieganie”. Poza modelami, Blend Swap posiada bardzo aktywne forum społeczności. Użytkownicy mają tendencję do pozostawiania wielu komentarzy i opinii na temat modeli, a twórcy są zazwyczaj bardzo otwarci.

 • Wybór: Niski do umiarkowanego (150+ modeli)
 • Jakość: wysoka
 • Koszt: $5 jednorazowa opłata z ograniczoną ilością pobrań, $10 miesięczna subskrypcja za nieograniczoną ilość pobrań

Blender Nation

Blender Nation jest solidną stroną dla wszystkich użytkowników Blendera, która zawiera wiadomości i informacje o wszystkich rzeczach związanych z Blenderem. Ich strona „Models & Rigs” zawiera dobry wybór ludzkich modeli, które są zaprojektowane specjalnie do pracy w Blenderze, więc od początku wiesz, że wszystko jest kompatybilne.

Strona ma sekcję „Repozytoria”, która zawiera wiele pomysłów i inspiracji, a zawsze możesz też przejrzeć ich cotygodniowe zestawienia artystów Blendera, aby uzyskać jeszcze więcej kreatywnych możliwości.

Będziesz musiał trochę pokopać, aby znaleźć modele, w przeciwieństwie do niektórych innych stron. Wyszukiwanie w dziale Models & Rigs jest dobrym początkiem, możesz też przeszukiwać inne sekcje, aby znaleźć modele, które Ci się podobają. Każda sekcja zawiera linki do poszczególnych kolekcji modeli. Niektóre z nich są płatne, a inne darmowe.

Blender Nation oferuje również szeroki zakres tutoriali wideo oraz wspierającą społeczność użytkowników, która może pomóc odpowiedzieć na Twoje pytania.

 • Wybór: Umiarkowany
 • Jakość: Wysoka
 • Koszt: Wiele darmowych modeli, niektóre wymagają opłaty

Jeśli szukasz niezwykle wysokiej jakości modeli do swojej pracy w Blenderze, Human Alloy jest solidnym wyborem. Większość modeli tutaj wymaga zapłaty, ale jest kilka darmowych, które możesz pobrać.

Darmowe modele demonstracyjne od Human Alloy są dostępne w formatach Basic, Premium i Rigged. Strona oferuje również zniżki na zakup wielu modeli, z uczciwymi i rozsądnymi cenami za profesjonalnie wykonane modele ludzkie, które są albo pre-pozycjonowane lub w pełni rigged.

 • Wybór: Niski (darmowy), umiarkowany (płatny)
 • Jakość: Wysoka
 • Koszt: Kilka darmowych modeli, inne dostępne do kupienia (podstawowy pakiet modeli kosztuje ~$58)

Żródło: https://all3dp.com