Cable Management: 15 modeli, które pomogą utrzymać porządek w IT

Cable Management: 15 modeli, które pomogą utrzymać porządek w IT

Ul

Radzenie sobie z kablami USB, aux i innymi okazjonalnie używanymi kablami może być prawdziwą udręką. Nigdy nie możesz znaleźć specjalnego kabla, kiedy go potrzebujesz. Ten ul na kable jest doskonałym rozwiązaniem dla tego całego bałaganu.

Można go łatwo wydrukować i postawić na biurku lub w szafce. Autor sugeruje użycie warstwy o wysokości 0,3 mm i drukowanie z PLA z trzema dolnymi warstwami litymi.

Kto zaprojektował? Filar3D

Kto go wydrukował? Ten model ma imponującą liczbę 95 Makes i 18 Remixes.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Klipsy

Jeśli chodzi o liczne elastyczne kable, przewody i kable zasilające, które powodują bałagan na twoim biurku, klipsy do zarządzania kablami są Twoim najlepszym przyjacielem. Te klipsy drukuje się w jednym kawałku i są dostępne w czterech różnych wariantach, w zależności od tego, jak wiele kabli trzeba poprowadzić i jak duże są. Ze względu na ich niewielki rozmiar, możesz wydrukować tyle, ile potrzebujesz, za jednym razem!

Klipsy są drukowane bez podpór, ale najlepiej drukować je z wytrzymałego lub elastycznego filamentu, ponieważ muszą się zginać i zatrzaskiwać na kablach podczas instalacji. Każdy z klipsów posiada dwa otwory na śruby na dolnej powierzchni, dzięki czemu można je przykręcić do spodu biurka, ściany lub drukarki 3D! Klipsy mogą być również przymocowane za pomocą taśmy dwustronnej lub innego odpowiedniego kleju, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kto zaprojektował? rssalerno

Kto to wydrukował? Z czterema Makes i czterema Remixami, jest to popularny i możliwy do wydrukowania model.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Opaski

Wrzucanie luźnych kabli i przewodów do szuflady nie jest najlepszym pomysłem; zawsze wydają się one beznadziejnie splątane. Wiązanie każdego przewodu w osobny pęczek może być czasochłonne i uciążliwe.

Ten projekt jest prostym rozwiązaniem: owalna opaska, którą nasuwa się na kable przed ich schowaniem. Są one proste, wielokrotnego użytku, skuteczne i dostępne w różnych rozmiarach. Są również bardzo łatwe do wydrukowania, większość twórców używa PLA. Bez większego kłopotu możesz nawet zaprojektować je tak, aby można było nadrukować na nie etykietę w celu łatwiejszej identyfikacji.

Kto zaprojektowaqł? lemonstick

Kto to wydrukował? Jest 19 opublikowanych Makes i jeden Remix.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Wieszak

Gdy problemem jest utrzymanie przewodów w porządku, klasycznym wyborem jest prosty, karbowany stojak, taki jak ten. Przewody przesuwają się pomiędzy zębami, a wtyczka na końcu utrzymuje kabel na miejscu. Ten konkretny stojak pomieści aż osiem kabli.

Druk jest dość prosty, bez podpór i stanowi jeden element. Można go przymocować do biurka lub ściany za pomocą otworów na śruby w podstawie lub za pomocą samoprzylepnego paska do zawieszania lub taśmy. Projektant wydrukował go z 10% wypełnieniem i zasugerował NinjaFlex jako najlepszy wybór filamentu, choć PLA też będzie w porządku. Należy unikać ABS, ponieważ nie można go zginać.

Kto zaprojektował? Lay3rWorks

Kto go wydrukował? Ten projekt ma pięć opublikowanych Makes i jeden Remix.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Duża pojemność

Im więcej elektroniki, tym więcej przewodów i kabli. Ten model jest świetny dla stacji roboczych z poważnymi problemami zarządzania kablami. Jest on przeznaczony do przykręcenia do spodu biurka lub stołu, ale może być również używany na ścianie.

Nie wymaga żadnych podpór, a projektant zaleca zachowanie orientacji podanej w pliku STL podczas drukowania. Ponieważ nie ma sugerowanego filamentu, jeden z twórców wydrukował go z powodzeniem z PETG.

Kto zaprojektował? nzalog

Kto to wydrukował? Ten model ma 4951 pobrań.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Zatrzask

Częstym problemem w przypadku niektórych klipsów do zarządzania kablami jest włożenie przewodów do klipsa lub uchwytu. Ten model ułatwia to dzięki dwóm sprężystym zapadkom, które rozłączają się po wsunięciu kabla i zatrzaskują z powrotem, aby zabezpieczyć przewody na swoim miejscu.

Łatwo się drukuje, mocowanie jest standardowe, a dostępne są wersje z wieloma trasami. Elastyczny lub w inny sposób wytrzymały filament jest preferowany, ale nie jest konieczny. Najlepsze jest to, że nie musisz odłączać swoich przewodów, możesz po prostu zainstalować klipsy i wcisnąć przewody na miejsce!

Kto zaprojektował? Prenta

Kto to wydrukował? Z pięcioma Makes i pięcioma Remixes, ten model jest świetnym rozwiązaniem organizacyjnym.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Mały klips

Oto model, który jest kompaktowy i smukły, a jednocześnie wytrzymały. Chociaż drukuje się go w dwóch częściach i może być nieco trudniejszy niż niektóre inne na tej liście, to nadal jest to dobry wybór ze względu na jego tolerancję.

Jego mały rozmiar sprawia, że jest niezauważalny w porównaniu z większymi modelami i jest dobrym wyborem w ciasnych miejscach, jak również w miejscach bardzo widocznych. Twórcy, którzy wypowiedzieli się na temat tego modelu są bardzo zadowoleni.

Kto zaprojektował? HMDesign

Kto go wydrukował? Ten model został wydrukowany w trzech postach i został pobrany ponad 6,000 razy.

Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Pasek

Zawsze miło jest zobaczyć fajny, elastyczny wydruk z TPU lub TPE. W porównaniu z gumowymi ośmiornicami i futerałami na telefony komórkowe, ten model naprawdę czerpie wyjątkowe korzyści z tych elastycznych materiałów. Konkretnie, model ten jest wydrukowaną w 3D opaską na zamek błyskawiczny, która działa tak, jak zwykła opaska.

Takie opaski są przydatne, jeśli chodzi o łączenie przewodów, zwłaszcza w drukarce 3D. Jasne, możesz je kupić w setkach sztuk, ale jeśli zrobisz je sam, będziesz miał możliwość skalowania ich do dowolnego rozmiaru!

Kto zaprojektował? MikeyWires

Kto to wydrukował? Model ma 7184 pobrań.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Uchwyt na ładowarkę

Jeśli chodzi o organizację kabli, Twoje biurko nie jest ograniczeniem! Zabierz organizację ze sobą, drukując ten uchwyt na ładowarkę do telefonu.

Jest to prosty blok, który mieści standardowy zasilacz ścienny USB Apple i podstawowy kabel Lightning ładowarki. Adapter USB po prostu wsuwa się w szczeliny, a kabel owija się wokół niego, z końcami zabezpieczonymi w kilku otworach w podstawie.

Nie ma szczegółowych instrukcji drukowania, ale projekt wydaje się wystarczająco prosty.

Kto zaprojektował? walterhsiao

Kto go wydrukował? Ten model ma 380 pobrań i ponad 5,000 wyświetleń.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Mouse Bungee

Ten model drukuje się łatwo w dwóch kawałkach i bez podpór, zatrzaskujesz go na środku kabla i przekręcasz, aby zwinąć nadmiar długości. Kiedy potrzebujesz więcej, pociągnij, a kiedy chcesz schować kabel, zwiń go do końca! Dwa zamieszczone wydruki społecznościowe pokazują ten model w wersji PLA i PETG.

Kto zaprojektował? MarvinGbrt

Kto to wydrukował? To rozwiązanie organizacyjne ma dwa wydruki społecznościowe, ale zostało pobrane prawie 800 razy.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Szpula

Ten model jest przeznaczony do przechowywania kabli, ale jego piękno wynika z tego, jak uniwersalne są jego zastosowania. Ta dwuczęściowa szpula może służyć do przechowywania przewodów, lampek świątecznych, sznurków, linek, filamentów i praktycznie wszystkiego innego! Została ona przerobiona z małej szpuli na kable.

Projekt jest łatwy do wydrukowania, a dwie połówki z wpustami przesuwają się razem, co oznacza, że nie są potrzebne żadne podpory. Będziesz potrzebował kilku kropel kleju, aby zabezpieczyć połówki.

Kto zaprojektował? BenWittbrodt

Kto go wydrukował? Ten konfigurowalny model ma 119 Remixów.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Łańcuch modułowy

Klasyczny łańcuch modułowy jest popularnym wyborem do utrzymania porządku w przewodach. Przewlecz przewody, a kiedy oś maszyny się porusza, łańcuch gładko się z nią toczy, utrzymując przewody w porządku.

Strona modelu zawiera pliki dla jednego, trzech i dziewięciu ogniw, ale mogą być łączone razem, aby utworzyć łańcuch o dowolnej długości. Projekt jest sklasyfikowany jako „bardzo łatwy” i ma sugerowane ustawienia druku 0,2-mm wysokości warstwy i 10% wypełnienia.

Kto zaprojektował? EnterpriseXDDesign

Kto go wydrukował? Ten element został pobrany ponad 3,000 razy, chociaż nikt nie zamieścił jego wykonania, jesteśmy pewni, że jest to wykonalne.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Klips Chompy

Jest to jedyny model na tej liście, który ma swoją własną nazwę: Chompy! Nazwa jest trafna, gdyż klips przypomina szczękę aligatora lub krokodyla. Chompy po prostu gryzie przewody w swoich szczękach i są one utrzymywane na miejscu przez jego zęby.

Kto zaprojektował? CHRY3D

Kto go wydrukował? Ten model został wydrukowany z PLA.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Cewka

Oto kolejny model z TPU, który jest dość oczywisty: jest to sprężysta cewka, która pomoże Ci uporządkować przewody w ładny i schludny sposób. Została zaprojektowana w OnShape.

Druk jest nieco trudniejszy niż w przypadku innych modeli z tej listy. Projektant zaleca drukowanie tego modelu z wypełnieniem 100% i bez podpór, choć jeden z Maker’ów użył tylko 10% i wyszło w porządku.

Kto zaprojektował? UXO

Kto go wydrukował? Jest jeden opublikowany Make, ale został pobrany prawie 2,000 razy.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Ośmiornica

Nie co dzień można znaleźć tematyczny model zarządzania kablami, taki jak ten. Z regularnymi ośmioma mackami, masz kilka opcji, gdzie powiesić swoje kable. Może ta ośmiornica przyjaźni się z Chompy?

Proces drukowania nie jest zbyt skomplikowany, nie potrzeba żadnych podpór, ale zaleca się wolną prędkość drukowania i dużą gęstość wypełnienia.

Kto zaproejktował? matteosgherri

Kto go wydrukował? Ten model ma ponad 4,000 wyświetleń i 166 pobrań.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Żródło: https://all3dp.com