Zw3d CAD/CAM Uniwersalne narzędzie do projektowania

Zw3d CAD/CAM Uniwersalne narzędzie do projektowania

ZW3D pozwala na projektowanie w wielu branżach. Może być stosowany na szeroką skalę i pomaga rozwiązywać szereg problemów. Poniżej klika przykładów wykorzystania programu ZW3D!

Projektowanie form wtryskowych

Użytkownicy, którzy zajmują się projektowaniem form wtryskowych, mają coraz większe wymagania co do narzędzia, w którym pracują. ZW3D nadaje się do tego idealnie, ponieważ pozwala ocenić całkowity zwrot z inwestycji (ROI), jeszcze przed rozpoczęciem projektowania form wtryskowych. Dodatkowo pozwala to zaoszczędzić dużo czasu i pracy w trakcie wykonywania wyceny. Linie podziału oraz powierzchnie neutralne są tworzone w ZW3D w bardzo szybki sposób (są to np. podzielone stemple oraz matryca) Ważną rzeczą jest możliwość rozdzielenia stempli i matrycy na obiektach powierzchniowych. ZW3D daje również możliwość zakończenia projektowania w jednym programie przez zintegrowany system CAD/CAM – pozwala to uniknąć straty danych. ZW3D działa tak, aby projektowanie form wtryskowych odbywało się w jak najszybszy i najłatwiejszy dla użytkownika sposób, pozwala wyeliminować najpowszechniejsze błędy projektowe oraz zwiększa efektywność działań.

Arkusze blach

ZW3D poza projektowaniem form wtryskowych, pozwala także zaprojektować arkusze blach, które są wykorzystywane między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, czy też produkcji AGE i elektroniki. Kluczową funkcją poza potrzebami projektowymi, jest tutaj możliwość rozwijania projektów, dzięki czemu możemy uzyskać w pełni rozłożony arkusz blach, aby następnie wyciąć go na maszynie.

Dzięki temu, że ZW3D CAD/CAM posiada całkowicie oddzielne narzędzie do projektowania blaszanych części, praca w programie staje się dużo wygodniejsza i bardziej logiczna. (W innych programach podczas projektowania elementów blaszanych opieramy się o drzewo historii). Pozwala to w szybki i prosty sposób wprowadzać różnego rodzaju zmiany w projekcie.

Dodatkową możliwością jest tworzenie dokumentacji 2D wraz z pokazaniem i opisem linii gięcia (dla modelu rozłożonego) – można pokazać również kolejne etapy zgięć

Przemysł motoryzacyjny

Motoryzacja to kolejna gałąź przemysłu, w której może być wykorzystywany ZW3D CAD/CAM. Głównie dlatego, że w motoryzacji wymagane jest tworzenie wielu części i akcesoriów, ale również nadwozi. W programie można stworzyć powierzchnie klasy A, które posiadają bardzo skomplikowane kształty – dzięki temu, że model tworzony jest z wielu łat, osoba projektująca może ustawiać styczność między nimi oraz sprawdzać połączenia. Do tworzenia nadwozia potrzebny jest szkielet – tutaj ZW3D zapewnia pełną dowolność działania – szkice, krzywe przestrzenne itp.

W motoryzacji projektuje się również części zamienne pojazdów – jest to najbardziej dochodowa gałąź tego biznesu. ZW3D pozwala na projektowanie małych i prostych modeli takich jak spinki, tuleje, koła pasowe oraz na projektowanie modeli o średnim gabarycie i większym stopniu skomplikowania: tarcze, zaciski, elementy silnika oraz zawieszenie. Oprogramowanie pozwala również na projektowanie bardziej skomplikowanych kształtów (często modelowanych powierzchniowo) takich jak fotele, deski rozdzielcze i lampy.

To tylko niektóre z zastosowań oprogramowania CAD/CAM ZW3D. Swoje zastosowanie znajduje również w przemyśle obuwniczym, kamieniarstwie czy meblarstwie. Jest to narzędzie o bardzo szerokim spektrum zastosowań, niezwykle uniwersalne dla projektantów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wejdź na stronę https://zw3d.com.pl/ i sprawdź promocje z okazji Black Month

Źródło: 3D MASTER