Miłośnik kotów Piotr Westfalewicz, spędził półtora roku na budowie automatycznego podajnika karmy dla kotów, który monitoruje również masę kota i prędkość jego jedzenia. Projekt jest open source, więc możesz stworzyć swój własny ,,karmnik" dla kota:)
Piotr Westfalewicz spędził ponad 22 godziny, projektując niesamowity automatyczny podajnik karmy dla kotów. Ogólnie rzecz biorąc, ukończenie całego projektu zajęło mu 1,5 roku.
Źródło: https://piotr.westfalewicz.com/blog
Niektóre z jego ciekawych funkcji obejmują:
- Dozowanie jedzenia zgodnie z określonym harmonogramem
- Podajnik, otwiera się tylko w określonych godzinach i wydaje dźwięki, aby zwrócić na siebie uwagę kota
- Mierzy wagę kota i odpowiednio dostosowuje harmonogram karmy.
- Dozownik mierzy czas spożywania pokarmu i czas potrzebny kotu na dotarcie do podajnika, od momentu jego otwarcia
- Większość części jest do wydrukowania w 3D
Cytat z Reddit: „Nie jestem pewien, czy spędziłbym 1,5 roku, budując to znowu… ale rezultat jest całkiem fajny i kot też jest szczęśliwy”. Jako inżynier ds. Rozwoju oprogramowania w Amazon Web Services, Westfalewicz wykorzystał swoje umiejętności projektowania, kodowania i drukowania 3D podajnika tak, aby był niezwykle użyteczny i wyglądał świetnie.
Westfalewicz zaczął od korzystania z Fusion 360. Chociaż był to pierwszy raz, kiedy używał tego oprogramowania, wynik okazał się świetny. Sprawdź to poniżej:
Jedzenie? Tak, ale tylko w odniesieniu do wagi kota
Westfalewicz wyjaśnia, że automatyczny podajnik karmy dla kota zajął ponad 100 godzin drukowania i zużył przy tym ponad 1 kg PLA.
Powstały wydruk 3D, gwarantuje, że kot Piotra Westfalewicza, Emma, nie przytyje, ponieważ urządzenie monitoruje jej dietę i karmi ją zgodnie z określonym harmonogramem. Dozownik karmy dla kota, jest również połączony z wagą do ważenia Emmy i podaje tyle karmy, ile potrzebuje kot. Ponadto system śledzi jej spożycie żywności.
Westfalewicz wbudował łączność Wi-Fi, a nawet opracował stronę internetową, która pokazuje pulpit z wieloma przydatnymi ciekawostkami na temat nawyków żywieniowych Emmy, w tym ile czasu zajmuje jej dotarcie do karmnika.
„To był mój pierwszy projekt graficzny 3D, więc prawdopodobnie popełniłem każdy możliwy błąd. Efekt końcowy nie jest dla mnie całkowicie satysfakcjonujący (liczyłem na lepszy, bardziej organiczny ogólny wygląd), a niektórzy twierdzą, że wygląda jak fortepian… Wpis Piotra Westfalewicza na jego blogu.
Cel Piotra Westfalowicza, to stworzenie swojego projektu na zasadzie open-source, abyś Ty również mógł uważnie obserwować swojego kota. Możesz odwiedzić jego stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.
Źródło: Reddit

Zatem jeśli masz czas, filament, drukarkę 3D, dużo cierpliwości, no i oczywiście kota, czemu by nie spróbować?
Licencja: Tekst “Put Your Cat on a Diet With a 3D Printed Food Dispenser” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .
Źródło: https://all3dp.com/