Zastawa stołowa Gerdesmeyer i Krohn wykonana na drukarce Zortrax M200

Zastawa stołowa Gerdesmeyer i Krohn wykonana na drukarce Zortrax M200

Gerdesmeyer and Krohn, studio projektowania przemysłowego i wnętrz, wykorzystało druk 3D podczas tworzenia prototypów swojej najnowszej kolekcji zestawów do kawy.

Mężczyźni stojący za firmą, Christoph Gerdesmeyer i Jonas Krohn, poznali się podczas studiów na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Aachen w Niemczech. Od razu zauważyli, że ich zainteresowania artystyczne są bardzo podobne. Duet przekształcił swoją miłość do minimalizmu w biznes i założył studio projektowania przemysłowego i wnętrz w Kolonii, w Niemczech.

Swój najnowszy projekt, zestaw do kawy 1500, projektanci rozpoczęli od zakwestionowania podstawowych standardów dla zastawy stołowej. Następnie wykorzystali druk 3D do stworzenia futurystycznych i minimalistycznych elementów.

Christoph powiedział : „Mieliśmy doświadczenie w druku 3D zanim zbudowaliśmy nasz zestaw 1500. Na studiach i w naszej codziennej pracy jako projektanci przemysłowi. Drukarka 3D jest narzędziem, którego używamy najczęściej – obok ołówków, papieru i MacBooków. Możesz wydrukować wszystko, możesz popełniać błędy i próbować zbliżyć się do perfekcji.”

Ich końcowe produkty są uproszczone, zawierają ostre krawędzie i odważne kolory we wszystkich projektach.

Futurystyczne filiżanki do kawy od Gerdesmeyer i Krohn

Druk 3D odegrał dużą rolę w tworzeniu tych nowoczesnych projektów. Gerdesmeyer i Krohn wykorzystali tę technologię podczas procesu projektowania do szybkiego i efektywnego tworzenia prototypów.

Gerdesmeyer i Krohn wybrali ekosystem Zortrax, aby przetestować preferowane przez siebie kształty i style. W ten sposób mieli szybki i niedrogi sposób na sprawdzenie funkcjonalności swojego zestawu do kawy.

Wybrali urządzenie Zortrax M200, które według nich było przyjazne dla użytkownika i zapewniało wysoką jakość druku. Dodatkowo, jako projektanci, docenili estetykę drukarki. Materiał, którego używają to Zortrax Z-ABS. Opcja ta jest zalecana dla początkujących w druku 3D i jest ekonomicznie opłacalnym wyborem do prototypowania.

Gerdesmeyer miał tylko pochwały dla zastosowań wytwarzania addytywnego. Powiedział: „Dla nas jest to przyszłość tworzenia rzeczy. Można produkować elementy, których wcześniej nie dało się wyprodukować. Potrzebujesz tylko odpowiedniego materiału.”

Ich projekty to kolekcja kawowych parapeterii w różnych kolorach, od neutralnej bieli i pastelowego różu po jaskrawy pomarańcz.

Dla duetu z Kolonii to dopiero początek. W przyszłości mają nadzieję zrewolucjonizować branżę wzornictwa przemysłowego i wnętrzarskiego. Na pytanie, czy będą ponownie korzystać z druku 3D, Gerdesmeyer wykrzyknął: „Tak, będziemy!”.

Żródło: https://all3dp.com