Już kilka lat temu, przemysł meblowy odkrył zalety drukowania 3D. Designerzy, projektanci i architekci szukają w tej technologii inspiracji oraz możliwości eksperymentowania z materiałami, strukturami i kształtami.
Przedstawiane projekty potwierdzają potencjał druku 3D w projektowaniu wnętrz tj. oryginalnych mebli, finezyjnych lamp, personalizowanych wazonów oraz innych sprzętów codziennego użytku, aby zadowolić indywidualnie każdego klienta. Proces drukowania 3D wydaje się wybiegać w przyszłość, również jeśli chodzi o produkcję poszczególnych meblarskich, czy konstruktorskich komponentów. W ten sposób łączy się tradycyjną produkcję mebli z nową technologią.
Przykład takiego właśnie działania potwierdza współpraca Omni3D z firmą Ataner. Poznański deweloper stawiając na komfort i personalizację zwrócił się do Omni3D z potrzebą zaprojektowania zaślepki do drzwi. W standardzie instalowane będą w budowanych mieszkaniach drzwi wejściowe, dostosowane do łatwego montażu samozamykacza. Dzięki temu klient nie musi decydować się na takie specjalistyczne drzwi przy zakupie mieszkania, ale gdyby chciał skorzystać z takiej funkcjonalności to użyte rozwiązanie miało mu to umożliwić.
Podkreślić należy, że zamykacze drzwiowe stają się coraz bardziej popularne, w wyraźny sposób przekładają się na bezpieczeństwo oraz na ograniczanie strat cieplnych w pomieszczeniach. Doprowadzają do natychmiastowego zamykania drzwi, a ciepłe powietrze z wewnątrz jest wywiewane w dużo mniejszym stopniu. Wielu klientów po czasie decyduje się na montaż takiego samozamykacza.
Współpracę została rozpoczęta od zaprojektowania modelu 3D zaślepki. Deweloper dostarczył do Omni3D swoje drzwi, by inżynier mógł dokonać pomiarów i na bieżąco testować wydruk pod kątem łatwości montażu, sztywności (wybierając odpowiedni filament) oraz uwzględniając koszt inwestycji. Po kliku próbach powstała finalna zaślepka.
„Na nasze zlecenie firma Omni3D wykonała po raz kolejny zaślepki do drzwi , które
zostały wydrukowane z należytą starannością w ustalonym terminie.
Ataner sp. z o.o. rekomenduje Omni3D jako solidnego i właściwego partnera do współpracy.”
Ataner sp. z o.o.
Filament: ABS-42 brązowy (kolor dopasowany do koloru drzwi)
Warstwa: 0,4 mm
Długość: 34 cm
Drukarka: Omni3D FACTORY 2.0
Projekt zakończył się sukcesem, a Omni3D realizuje kolejne zlecenia na wydruk setek
zaślepek do drzwi, co potwierdza po raz kolejny, że technologia 3D jest tylko po to, aby służyć ludziom.
Źródło: OMNI3D