Natsuo Akazawa, prezes PLENGoer Robotics to osoba, która wierzy w kolejny poziom w produkcji. Stripping I robi to za pomocą ciętych robotów.
Firma z powodzeniem ufundowała na Kickstarterze robota osobistego asystenta PLEN Cube. Ma on zostać wysłany do backerów do końca tego roku.
Robot jest osobistym asystentem o funkcjach podobnych do innych asystentów rozpoznających głos, takich jak Alexa firmy Amazon czy Siri firmy Apple. Cechuje go charakterystyczny design, który można opisać jako anime-meets-retro futurism. Akazawa wyjaśnia:
„Aby ludzie używali naszego produktu, musi on być zabawny i wtopiony w życie ludzi… Możesz mieć najlepszą technologię na świecie, ale to nie będzie miało znaczenia, jeśli produkt będzie niewygodny, brzydki lub nudny”.
A rezultat z pewnością nie jest nudny. Z kolorową powłoką zewnętrzną i tanecznymi ruchami, które nadają mu osobowości, PLEN Cube jest uroczym urządzeniem (poważnie, sprawdźcie wideo poniżej). Jednak aby je stworzyć, Akazawa postawił na zwinne środowisko produkcyjne; takie, które integruje druk 3D, aby umożliwić szybki rozwój produktu.
PLENGoer a Go-Go: Współpraca w chmurze i druk 3D
Z zespołem rozproszonym po całym świecie, poszczególni członkowie współpracowali nad projektem PLEN Cube w chmurze. Inżynierowie z Chin, Irlandii i Japonii łączą swoje iteracje w czasie rzeczywistym w Autodesk Fusion 360.
W głównej siedzibie PLENGoer w Japonii, te iteracje projektu są następnie wytwarzane na drukarce 3D Formlabs Form 2 SLA. W sumie uważa się, że druk 3D obniżył koszty zewnętrznej obudowy PLEN Cube o 95 procent. Podobnie, całkowity czas produkcji został zredukowany aż o 85%.
Podkreślając korzyści w stosunku do outsourcingu takiej produkcji prototypów, Kazuya Shibata, inżynier w PLENGoer Robotics, wyjaśnia:
„W przypadku outsourcingu nie możemy wykonać wielu prototypów przy każdej okazji. Wielką zaletą Form 2 używanej w firmie jest to, że możemy wielokrotnie przeprowadzać testy… Inną wielką zaletą dla inżynierów jest możliwość ograniczenia czasu spędzanego na zastanawianiu się nad różnymi parametrami i konfiguracjami. Gdy tylko jakaś myśl wpadnie mi do głowy, można ją natychmiast zweryfikować, drukując za pomocą Formlabs Form 2.”
Zespół ma teraz nadzieję, że uda mu się zintegrować drukarki 3D w każdym z biur na całym świecie. I choć Akazawa marzy o fabryce przyszłości, my twierdzimy, że to już rzeczywistość. Błyskawiczna współpraca w dowolnym miejscu na świecie i pół-natychmiastowe (ok, potrzeba trochę czasu, aby coś wydrukować w 3D) prototypowanie to narzędzia dzisiejszej fabryki.
Żródło: https://all3dp.com