Zainspiruj się twórczością Banksy'ego i obudź w sobie duszę artysty, dzięki tej wydrukowanej w 3D replice dzieła ,,Miłość jest w koszu" ("Love is in the bin")

Zainspiruj się twórczością Banksy'ego i obudź w sobie duszę artysty, dzięki tej wydrukowanej w 3D replice dzieła ,,Miłość jest w koszu" ("Love is in the bin")

Niewiele osób wywarło tak duży wpływ na sztukę i kulturę współczesną jak Banksy, anonimowy uliczny artysta i aktywista z Anglii, znany z łączenia satyry politycznej z czarnym humorem.

Słynne graffiti autorstwa Banksy’ego, takie jak  Rage, Flower Thrower  i  Napalm Girl , wzbudziły liczne kontrowersje. Zainspirowany jego sztuką, nowojorski projektant Dave Buchanan, stworzył wydrukowaną w 3D replikę autodestrukcyjnego dzieła Banksy’ego.

Banksy – nieuchwytny artysta, wzniósł swoją wyjątkową formę społecznego przekazu na nowy poziom, podczas prestiżowej wieczornej aukcji sztuki współczesnej. Gdy goście walczyli o wylicytowanie obrazu, który wcześniej nosił tytuł  ,,Dziewczynka z balonikiem”, doszło do bardzo dziwnego zdarzenia.

Po sprzedaży oprawionego obrazu, część płótna nagle przeszła przez ukrytą niszczarkę wewnątrz ramy, niszcząc jednocześnie dzieło sztuki i tworząc nowe. W rzeczywistości, gdy dolna połowa płótna została pocięta na kawałki, nazwa dzieła została oficjalnie zmieniona na  ,,Miłość jest w koszu”, oznaczając kolejne, jedyne w swoim rodzaju dzieło tajemniczego Banksy’ego.

Nowojorski projektant Dave Buchanan, stworzył replikę dzieła Banksy’ego, drukując na drukarce 3D miniaturową wersję ramki na zdjęcia i ręcznie malując na płótnie własną  ,,dziewczynkę z balonikiem”. Po kilku próbach i błędach, Dave udostępnił swój projekt na Thingiverse.

Projekt Buchanana wykorzystuje tzw. klasyczną sztuczkę drukowania pieniędzy, używając prostego napędu paskowego, który wciąga oprawiony papier, jednocześnie wypychając ukrytą wersję. Przy całej tajemniczości otaczającej wersję Banksy’ego, możliwe jest, że nawet on użył tej sztuczki w oryginalnym wykonaniu.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak możesz stworzyć tę wydrukowaną w 3D replikę dzieła  ,,Miłość jest w koszu”.

Ramka Banksy’ego do druku 3D: czego potrzebujesz i jak ją zbudować

Pliki STL dla tej wydrukowanej w 3D ramki do zdjęć, są dostępne za pośrednictwem Thingiverse. Do wydrukowania jest sześć różnych części: rama, płyta tylna, dwa wsporniki i dwie rolki. Buchanan sugeruje druk z włączonymi podporami,  z 10-procentowym wypełnieniem i rozdzielczością 0,20 mm.

Oprócz elementów wydrukowanych na drukarce 3D, będziesz również potrzebować kalki kreślarskiej  i czterech  wkrętów do drewna # 6 – 1/4 ″  oraz farby lub markerów, do wykonania rysunku. Aby dobrze dopasować się do ramy, kalkę kreślarską należy przyciąć na wymiar 3 x 6 cali.

Po złożeniu wydrukowanej w 3D ramki i mechanizmu rolkowego, możesz wstawić swoją grafikę i przetestować ,,niby niszczarkę”. Projekt może wymagać metody prób i błędów, aby wszystko działało poprawnie. Zapraszamy do odwiedzenia postu Buchanana na Reddit i strony Thingiverse, aby śledzić wszelkie przyszłe aktualizacje.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa klasyczna sztuczka z drukowaniem pieniędzy, obejrzyj poniższy film.